• 2024-03-29
  • 267
  • 15 minut czytania

Ecommerce House. Hiszpańska mañana – rewolucją w szkoleniach biznesowych.

Ecommerce House. Hiszpańska mañana – rewolucją w szkoleniach biznesowych.

Wyobraź sobie willę nad samym morzem, gdzie każdy dzień rozpoczyna się od porannej jogi, a kończy wspólną kolacją i rozmowami o biznesie z osobami, które mają podobne cele. Nie musisz sobie wyobrażać – to już się dzieje. To właśnie w takiej scenerii odbywa się unikatowe połączenie szkoleń biznesowych z elementami wypoczynku, realizowanych w słonecznym Alicante. Zarówno jako pracownik, jak i aktualnie trener biznesu – miałam przyjemność uczestniczyć w wielu programach rozwojowych, jednak to, co oferuje ta hiszpańska willa w Ecommerce House, przekracza tradycyjne ramy edukacji, tworząc zupełnie nową jakość w świecie szkoleń biznesowych. Pierwszego dnia, na spotkaniu organizacyjnym, po ustaleniu wspólnych celów, został dookreślony plan całego tygodnia. Już wtedy wiadomo było, że to będzie nietypowe szkolenie łączące edukację z hiszpańskim klimatem.

Rozwój w domowych warunkach

Sercem całego konceptu jest dom – dokładnie willa umiejscowiona w luksusowej dzielnicy, z dala od miasta, która swą domową i swobodną atmosferą stanowi rdzeń całego projektu. Założyciel inicjatywy, Marcin Majzner, doświadczony przedsiębiorca, znany przede wszystkim jako wieloletni prezes CupSell.pl, stworzył tym samym miejsce, które odzwierciedla jego filozofię życiową: nieustające poszukiwanie wiedzy połączone z „bezspinowym” podejściem do życia i biznesu. Jest to miejsce, w którym przebywa z całą rodziną, więc jest to raczej idea „domu” niż „ośrodka” szkoleniowego. Dlatego Ecommerce House to nie nauka w stereotypowych salach szkoleniowych, lecz w przestronnym salonie, na wygodnych kanapach, z widokiem na Morze Śródziemne. To właśnie w takim otoczeniu, wśród przedsiębiorczych kobiet głodnych wiedzy, spędziliśmy tydzień na intensywnym szkoleniu z Olą Gościniak – założycielką marki Jestem Interaktywna, ekspertką WordPressa – opracowując strategie i rozwiązania dla swoich biznesów.

Ecommerce House Alicante
fot. Agnieszka Werecha-Osińska.

Wzajemna inspiracja w Ecommerce House

Założenie szkolenia było jasne – nie tylko dostarczyć teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim umożliwić jej praktyczne zastosowanie, aby każdy wyjechał „z gotowcami” i dalszymi planami realizacji. Program szkoleniowy skupiał się na kluczowych aspektach skalowania biznesu w internecie i efektywnego zarabiania na produktach cyfrowych. Przez kilka intensywnych dni, zagłębiałyśmy tajniki świata on-line, od strategii marketingowych, przez planowanie drabiny produktów, aż po efektywne metody sprzedaży i promocji. Dopełnieniem było szkolenie Eweliny Salwuk – Marko, właścicielki agencji PR o roli wizerunku w budowaniu skutecznych biznesów oraz dodatkowe szkolenia uczestniczek, które nawzajem się inspirowały i edukowały.

Ecommerce House Alicante
fot. Agnieszka Werecha-Osińska.

Hiszpańska mañana i intesywna nauka

Warsztaty, konsultacje indywidualne i grupowe dyskusje sprzyjały wymianie doświadczeń i wspólnemu rozwiązywaniu problemów, co jeszcze bardziej zwiększało wartość tego wyjazdu. A wszystko to – w hiszpańskim klimacie „mañana”, które po tym szkoleniu nabrało nowego wymiaru. Hiszpańska „mañana” w Ecommerce House stała się symbolem tego, że intensywna nauka to nie tylko czas spędzony w typowej sali szkoleniowej. To przede wszystkim umiejętność czerpania z każdej chwili, w każdych warunkach, z otwartością na nowe doświadczenia. Luźny, swobodny klimat nie stanowi przeszkody do intensywnej edukacji.

Ecommerce House Alicante
fot. Agnieszka Werecha-Osińska.

Nie samym szkoleniem człowiek żyje

Rozwój to ważny, ale nie jedyny element tego konceptu. To w końcu Hiszpania! Położona w wyjątkowo malowniczym miejscu willa, stała się przestrzenią, gdzie nie tylko intensywnie pracowałyśmy nad swoimi biznesami, ale także (co tu ukrywać) odpoczywałyśmy i zbierałyśmy siły na kolejne projekty, korzystając na przykład z możliwości wskoczenia w trakcie przerwy szkoleniowej do prywatnego basenu. Sprzyjała temu hiszpańska pogoda, która pod koniec marca zaskakiwała temperaturami dochodzącymi do 27 stopni! Poranne sesje jogi na tarasie z Alicją Nieśmiałowską, wspólne posiłki przyrządzane z lokalnych składników z całą rodziną gospodarza, wieczorne kąpiele w basenie czy po prostu chwile spędzone na rozmowach – to wszystko złożyło się na niepowtarzalne doświadczenie.

Każde miejsce to kontent!

W tygodniowym planie szkolenia znalazł się czas na edukację, relaks, rozrywkę oraz zwiedzanie okolicy z Pamelą Owczarek. Wycieczka do Alicante, kolorowego miasteczka Villajoyosa, które przez fabrykę czekolady – pachnie słodkością czy największego w Europie gaju palmowego to nie tylko okazja do poznania ciekawych miejsc, ale dla kobiet onlajnów – realizacji oryginalnego kontentu. Telefony każdej z nas przepełnione są zdjęciami i filmikami, do biznesowego ogrywania. Różnorodność scenerii, od plaż przez malownicze uliczki po historyczne zabytki, stanowiła idealne tło także do profesjonalnych sesji zdjęciowych, które były robione przez Agnieszkę Werecha-Osińską.

Ecommerce House Alicante
fot. Agnieszka Werecha-Osińska.

Wieczorne szaleństwo w stylu hiszpańskim

Wieczory były równie intensywne. Był to czas na sesje szkoleniowe, ale również emocjonującą rozrywkę taką jak zabawa w „Jaka to melodia”, wywołując salwy śmiechu i uczucie nieograniczonej wolności wyrażonej w spontanicznych tańcach. Dodatkowo, wyjście do hiszpańskiego klubu, a nawet dwóch tej samej nocy!, połączone z lekcjami tańca salsy i bachaty, wzbogaciło nasze doświadczenie o kulturę i hiszpański entuzjazm.  Był to czas, kiedy mogłyśmy odłożyć na bok oficjalne role biznesowe i po prostu dobrze się bawić, celebrując hiszpańskie noce pełne życia.

Ecommerce House Alicante
fot. Agnieszka Werecha-Osińska.

Ecommerce House – przełamując schematy edukacyjne

Przełamując tradycyjne schematy edukacyjne, Ecommerce House udowadnia, że w świecie, w którym „było już wszystko” jest miejsce na „coś” nowego. W świecie, gdzie na liście pożądanych kompetencji według raportu „Future of jobs” (World Economic Forum ) znajduje się ciekawość i chęć rozwoju, koncepcja przestrzeni szkoleniowej łączącej edukację, relaks i rozrywkę w klimacie hiszpańskiej mañany, to oryginalny sposób na angażowanie uczestników na wielu poziomach, otwierające nowe horyzonty.
W tle przepięknej scenerii Alicante, uczestnicy mogą nie tylko uczyć się najnowszych trendów w e-commerce i biznesu online, ale również znaleźć równowagę między pracą a relaksem, co jest kluczowe dla utrzymania wysokiej produktywności i kreatywności. To holistyczne podejście do edukacji wyróżnia moim zdaniem E-commerce House jako nowoczesny model edukacyjny, zapewniający narzędzia do wielowymiarowego rozwoju.

Opinie uczestniczek

O tym dlaczego taki koncept stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania edukacyjne w świecie biznesu najlepiej świadczą opinie uczestniczek, które opowiadają z czym wyjechały z Alicante i czym wyróżnia się Ecommerce House.

Przekraczanie granic i schematów. Przekraczając granice tradycyjnej edukacji, E-commerce House oferuje unikalną mieszankę wiedzy, rozwoju osobistego i biznesowego w otoczeniu sprzyjającym kreatywności.

Ola Gościniak. Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, redaktorka naczelna portalu internetowego GIRLBOSSKIE oraz magazynu GIRLBOSS, mentorka biznesów online w Paczce GIRLBOSSEK.

„Podróżując poza granice, otwieramy nasze umysły na nieograniczone możliwości edukacji i inspiracji, dlatego z przyjemnością przyjęłam zaproszenie do poprowadzenia warsztatów przez Ecommerce House. Organizacja przerosła moje oczekiwania, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wspaniali ludzie, pyszne jedzenie, klimatyczne miejsce, a do tego genialna grupa kobiet, która wzajemnie się motywowała i pomagała wyciągnąć z turnusu jak najwięcej. Udało się to tylko z Ecommerce House, bo to idea- którą warto propagować i rozpowszechniać – i na pewno skorzystać!”

Ewelina Salwuk-Marko. PRowiec, dziennikarka, wydawca portali, wykładowca akademicki.

„To był ogień! Wyjątkowe, nietuzinkowe szkolenie w Alicante, to kwintesencja wiedzy, konkretnej strategii i planu działania. Dzięki fantastycznej ekipie i genialnym organizatorom, każdy uczestnik mógł w pełni wykorzystać tygodniowy turnus. Mnóstwo inspiracji, szybki feedback, niezwykłe relacje, pyszne jedzenie i piękna okolica, która dodawała energii każdemu z nas. Poczułyśmy iście hiszpański klimat, fiesty, siesty i maniany! Takie cuda tylko w Ecommerce House!”

Agata Nesteruk. Weryfikowana ekspertka Canvy, Canvassadorka i Canva Creator, autorka kursów online i produktów cyfrowych kupowanych przez tysiące klientów.

„Wyjazd do Alicante przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Spędziłam tydzień ze wspaniałymi ludźmi, chłonąc merytoryczną wiedzę w cudownym klimacie i z zapierającymi dech w piersiach widokami. Serdeczność i otwartość gospodarzy, opieka Alicji i Pameli oraz niesamowita energia girlbosskich uczestniczek pozostaną na długo w moich wspomnieniach, już teraz tęsknię za Tobą, Alicante.”

Doskonałe miejsce, doskonałe warunki, „otwarcie głowy” na nowe.

Asia Krukowska. Ekspertka w oswajaniu niepełnosprawności, trenerka pewności siebie.

„Co dał mi wyjazd do Alicante? Poza ogromną dawką wiedzy i inspiracji, to przede wszystkim ten czas otworzył mi oczy. Pozwolił mi zrozumieć, że czas na działanie jest TERAZ, a nie jutro. Zamiast ciągle planować i planować czas działać!”

Iwona Wieczorek-Bartkowiak. Redaktorka i korektorka tekstów, pod szyldem „w cudzych słowach” pomaga osobom piszącym w publikacji tekstów.

„Przez 20 lat pracowałam na etacie – od 8.00, pod czyjeś dyktando. Potem zmiana – idę „na swoje”. Szefuję sobie sama i cieszę się wolnością. A podczas pobytu w E-commerce House zobaczyłam, że można pracować jeszcze inaczej! Marcin i Kasia zakotwiczyli swoją wizję szkoleń biznesowych na malowniczym wybrzeżu Alicante. Tu w przestronnej, komfortowej willi tworzą przestrzeń do spotkań biznesowych, networkingu i warsztatów szkoleniowych. Znajdziesz tu miejsce do pracy wspólnej i dyskusji na kanapach i przy dużym stole, ale także miejsce zaciszne, odosobnione do pracy w skupieniu. Można wykorzystać potencjał grupy, przegadać swoje projekty, skorzystać z rad i zrobić pierwsze badania rynku, ale też skoncentrować się na swoich bieżących zadaniach. I chociaż jesteś w rajskiej scenerii Alicante, pod palmami, nad samym brzegiem morza – Twój biznes nadal pracuje i rozwija się. W willi E-commerce House doświadczysz pracy zbalansowanej. Zadbasz o ciało i umysł – basen, siłownia, poranne sesje jogi i technik oddechowych, rowery, surfing i supy, zwiedzanie okolicznych miejscowości, obiady w miejscowych tawernach pozwolą się zrelaksować po intensywnym dniu szkoleń. Wtedy otwiera się umysł i pracuje się wydajniej. Grafik napięty, ale tempo pracy inne – w rytm hiszpańskiej bachaty, bez presji i stresu. Cieszę się, że pokonałam obawy przed wyjazdem i doświadczyłam tego pobytu w E-commerce House. Czułam się tu swobodnie, ważna, zaopiekowana – a to zasługa gospodarzy, którzy zaprosili nas do swojego domu, ugościli, wysłuchali potrzeb i spełnili je. Wartościowy czas – biznesowo i nie tylko. Ale co zdarzyło się w Alicante – zostaje w Alicante. No i na Facebooku, Instagramie i Tik-Toku. Chcesz się na własne oczy przekonać, jak było? Wskakuj i obserwuj profil E-commerce House.”

Ula Nec. Farmaceutka, specjalistka psychodietetyki, redaktorka portalu GirlBosskie w rubryce zdrowie.

„Szkolenie z dala od domu i codziennych obowiązków, w przyjemnych warunkach (luksusowa willa, basen, palmy) pomaga uwolnić głowę i działać kreatywnie. Dzięki temu wyjazdowi uporządkowałam swoją ofertę, ułożyłam drabinę produktów i dopracowałam swój produkt premium. Jednocześnie nawiązałam super relacje, odpoczęłam i zobaczyłam kilka pięknych miejsc w słonecznej Hiszpanii. Dziękuję za ten projekt, pełen wiedzy, ale i wesołej, rodzinnej atmosfery.”

Wsparcie dla przedsiębiorczości i samorozwoju.  Praca nad własnymi projektami w inspirującym otoczeniu sprzyja efektywnemu rozwojowi biznesu.

Gabriela Kurowska. Właścicielka marki infoblogerka.pl, projektantka skutecznych stron WWW, specjalista WordPress, redaktorka działu Technologie w GIRLBOSSKIE.pl, współautorka książki o biznesie „Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy?”.

„Pierwsza moja myśl, gdy zobaczyłam ofertę to: chcę tam być. Hiszpania, ciepełko, morze, zapach słonego powietrza – to coś, co uwielbiam, a przy okazji można się podszkolić. Nie spodziewałam się jednak, że pobyt tam poukłada mi w głowie nie tylko plan na moje produkty cyfrowe, ale przede wszystkim plan na to, w jaki sposób chcę pracować. Gospodarze ugościli nas w domu, w którym na pierwszym miejscu stawia się radość przebywania z innymi, przyjaźń, otwartość, wysoką jakość relacji, swobodę, przestrzeń na własne zdanie i siebie, zaufanie… Naładowałam moje baterie czymś, co wydaje się nie istnieć – energią spokoju – to uczucie wielkiej sprawczości w pracy, ale w trybie „no-ASAP”. Mam nadzieję, że będzie mi towarzyszyć bardzo długo, bo jak nie, to tam wracam. To zdecydowanie nie jest kolejny nudny wyjazd szkoleniowy w ładne miejsce, a kandydat na przygodę życia. Polecam!”

Agnieszka Werecha-Osińska.Fotografka, FotoDoKwadratu.

„Już kilka razy miałam okazję uczestniczyć w wyjazdowych, zagranicznych mastermindach i szkoleniach, ale nigdy w takiej wersji, jaką oferuję E-commerce House – czyli wszyscy uczestnicy w jednym domu wraz z niesamowicie gościnnymi gospodarzami <3. Czułam się jak u siebie i byłam zaopiekowana ze wszystkich stron: logistyka, pyszne jedzenie, niesamowite widoki na morze, zwiedzanie, rozrywka, rewelacyjne miejscówki do sesji wizerunkowych i oczywiście szkolenie z biznesu online z Olą, które było głównym punktem programu. Gdybyśmy mieszkały w osobnych pokojach hotelowych to prawdopodobnie nie poznałybyśmy się tak dobrze i nie zadziałaby się ta magia, która wzniosła nasze biznesy na wyższy poziom. Jeden tydzień w takim miejscu i takim towarzystwie dał mi więcej niż cały kwartał!”

Przeczytaj także

Wyjazd służbowy, delegacje, workation – co zabrać, jak się przygotować w 2024 roku? Checklista

Wyjazd służbowy, delegacje, workation – co zabrać, jak się przygotować w 2024 roku? Checklista

Delegacje służbowe i workation, czyli połączenie pracy i wakacji w jednym stały się od czasu pandemii…
Ecommerce.pl Event 2024 – czy warto iść, opinie i relacja

Ecommerce.pl Event 2024 – czy warto iść, opinie i relacja

14 marca 2024 roku w sercu Warszawy, w przepięknych przestrzeniach Multikina w Złotych Tarasach, miało miejsce…
Program „Jak ułatwić sobie podejmowanie decyzji”, bazujący na Human Design

Program „Jak ułatwić sobie podejmowanie decyzji”, bazujący na Human Design

W dzisiejszych czasach, kiedy każdego dnia musimy podejmować tysiące decyzji, łatwo ulec przytłoczeniu. Program „Jak ułatwić…

1 Komentarze

  • Było CUDOWNIE!!!! Dziękuję!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *