Kaja Wróblewska-Wilczyński. Psycholog, psychotraumatolog, terapeutka EMDR oraz IFS. Entuzjastka terapii opartej na odporności (resilience informed therapy) i treningu sprawności umysłu opartego na uważności: Mindfulness-based Mind Fitness Training (MMFT)®. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Wykładowczyni akademicka. Założycielka Przestrzeni Terapii Vaya®. Współautorka książki „Chcę WWWięcej”.
Prowadzi terapię traumy (online). Wspiera w rozwijaniu rezyliencji, zrozumieniu siebie, zregenerowaniu się po urazie psychicznym. Uczy, jak w zdrowy sposób radzić sobie z lękiem, stresem, kryzysami, trudnymi emocjami, przytłoczeniem, chaosem oraz problemami w życiu prywatnym i zawodowym. Wzbudza ciekawość, przywraca nadzieję, pokazuje, że może być inaczej. W pracy terapeutycznej koncentruje się na budowaniu kontaktu z klientką/em, bezpiecznej relacji, pełnej zrozumienia, akceptacji i szacunku. Towarzyszy w rozwiązywaniu trudności, które przeszkadzają w osiągnięciu satysfakcjonującego życia. Pracuje, integrując różne nurty terapeutyczne. Dzięki temu dostosowuje metody pracy do klientki/a i jej/jego potrzeb. Szczególnie bliska jest jej terapia IFS (System Wewnętrznej Rodziny), EMDR (odwrażliwianie i przetwarzanie za pomocą ruchu gałek ocznych) oraz łącząca różne podejścia terapia skoncentrowana na traumie. Stosuje także techniki zaczerpnięte z psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz pracy z ciałem.
Studia z Psychologii oraz Psychotraumatologii ukończyła na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Terapii w nurcie IFS uczyła się od Einat Bronstein. Szkolenie z terapii EMDR zrealizowała pod kierunkiem dr Anabel Gonzalez Vazquez. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w konferencjach naukowych (krajowych i międzynarodowych) oraz licznych szkoleniach i treningach. Jej praktyka i doświadczenie w zawodzie opiera się również na kilkuletnim procesie psychoterapii własnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Pracuje zgodnie z kodeksem etycznym, przestrzega zasady poufności i tajemnicy zawodowej. Współpracuje ze Społeczną Akademią Nauk. Pracowała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa. Była wolontariuszką w Akademii Przyszłości. Brała udział w inicjatywie Psychologowie dla Społeczeństwa.
Prywatnie miłośniczka psów, motoryzacji, aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku (las, morze, góry). Uwielbia spacerować, pływać i jeździć na nartach. Ciekawostka: z pierwszego wykształcenia inżynier i menedżer jakości (SGH). Przez kilka lat pracowała w międzynarodowym koncernie. Pozwoliło jej to poznać świat korporacji od środka, dzięki czemu doskonale rozumie pracowników biurowych, korporacyjnych, i wie, z jakimi problemami mierzą się na co dzień w pracy. Nie był jej obcy permanentny stres, wieczny pośpiech, niekończące się „asap’y” i „deadline’y”.
Autor zdjęcia: Piotr Piątek