• 2024-03-05
 • 272
 • 4 minut czytania

Co i jak oddelegować Wirtualnej Asystentce?

Co i jak oddelegować Wirtualnej Asystentce?

Kim jest Wirtualna Asystentka ? To taka sama osoba jak pracownik na etacie z taką różnicą, że pracuje zdalnie, online. Może świadczyć swoje usługi z dowolnego miejsca, gdzie ma dostęp do sieci. Wirtualna Asystentka to zwykle osoba prowadząca własną działalność gospodarczą. Pracuje projektowo i na godziny, jest połączona na przykład z programem Toggl (program do liczenia czasu pracy), w każdej chwili możesz sprawdzić przebieg jej pracy, projektu. W swojej pracy używa szereg narzędzi, dzięki którym wspieranie Twojego biznesu jest bardziej efektywne. Co i jak oddelegować Wirtualnej Asystentce? Właśnie tego dowiesz się z tego artykułu!

Co i jak oddelegować Wirtualnej Asystentce?

Przygotowałam dla Ciebie wskazówki, które pomogą Ci w skutecznym delegowaniu zadań. Pamiętaj! Sprawne delegowanie zadań to klucz do udanej współpracy! Zacznij od prostego ćwiczenia. Weź notes, przez kilka dni zapisuj w nim wszystko, co robisz. Wynotuj powtarzalne zadania służbowe:

 • odpowiadanie na maile,
 • wykonywanie telefonów,
 • organizacja wydarzeń, spotkań,
 • pilnowanie terminów, ustalanie terminarza.

Zastanów się też, jakie zadania prywatne możesz oddelegować:

 • rezerwacja hotelu,
 • wynajem samochodu,
 • research treści, ofert.

Masz to ? Teraz zadaj sobie pytanie: które zadania zabierają mi czas, a nie wymagają strategicznego zaangażowania? Wirtualna asystentka wykona je dla Ciebie, a Ty możesz skupić się na tym co pozwala rosnąć twojemu biznesowi.

Wirtualna Asystentka i jej specjalizacje

Najpopularniejsze zadania jakie są zlecane Wirtualnej Asystentce to zadania administracyjne. Niektóre Asystetnki specjalizują się w technicznych zadaniach biznesu online. Zajmują się tworzeniem stron www, obsługą sklepów internetowych, platform webinarowych lub kursowych czy programów do automatyzacji mailingu. Wirtualna Asystenkta wesprze Cię w marketingowych działaniach, napisze dla Ciebie wpis na bloga, treść newslettera. Są też Assystentki, które lubią zadania kreatywne takie jak prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Pomogą w montażu i obróbce wideo lub podcastu.

Jak delegować zadania ?

Już na samym początku ustal sposób komunikacji. Zadania możesz delegować poprzez specjalne programy do delegowania zadań np. Trello, Asana, Slack, e-mail, Facebook. Jeśli preferujesz wideorozmowy możesz utworzyć spotkanie na Skype, Zoom, Google Meet. Określ godziny i dni tygodnia, w których będziecie się komunikować.

Dlaczego warto delegować zadania Wirtualnej Asystentce?

 • odzyskujesz czas możesz skupić się na dochodowych działaniach,
 • Twój biznes rośnie, nabiera rozpędu,
 • Twoi klienci są zadowoleni, terminowo obsłużeni,
 • dodatkowo zyskujesz inne spojrzenie na Twój biznes z perspektywy innej osoby,
 • Twoje projekty są na czas i dobrze zorganizowane, a szczegóły dopięte,
 • nie musisz zatrudniać etatowej asystentki/sekretarki odpadają koszty (ZUS, stanowisko pracy).

Teraz czas na Twój ruch!

Potrzebujesz takiego wsparcia, które odpowie na twoje potrzeby. Testuj, umów się na bezpłatną konsultację w celu omówienia szczegółów. Współpraca z Wirtualną Asystentką to proces, który trwa, musicie się poznać i sobie zaufać, ale jeśli się do tego odpowiednio przygotujesz pójdzie sprawnie. Trzymam za Ciebie kciuki! Powodzenia!

Przeczytaj także

Jak wygląda korekta dla mediów? Live 23 lipca 11.00

Jak wygląda korekta dla mediów? Live 23 lipca 11.00

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niektóre teksty przyciągają uwagę, podczas gdy inne pozostają niezauważone? Czy to…
Recenzja eBooka „Zbuduj wizerunek eksperta za pomocą PR” autorstwa Eweliny Salwuk-Marko

Recenzja eBooka „Zbuduj wizerunek eksperta za pomocą PR” autorstwa Eweliny Salwuk-Marko

Ewelina Salwuk-Marko, uznana specjalistka od public relations, dziennikarka i przedsiębiorczyni, wydała pierwszy i wartościowy  eBook „Zbuduj…
Self-care dla Mamy w biznesie – czyli o tym, jak dbanie o siebie może pomóc rozwinąć się Twojej firmie

Self-care dla Mamy w biznesie – czyli o tym, jak dbanie o siebie może pomóc rozwinąć się Twojej firmie

Wyobraź sobie taki obrazek: leżysz w wannie pełnej piany, na twarzy maseczka, w ręce zdrowy koktajl…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *