• 2024-03-05
 • 209
 • 4 minut czytania

Co i jak oddelegować Wirtualnej Asystentce?

Co i jak oddelegować Wirtualnej Asystentce?

Kim jest Wirtualna Asystentka ? To taka sama osoba jak pracownik na etacie z taką różnicą, że pracuje zdalnie, online. Może świadczyć swoje usługi z dowolnego miejsca, gdzie ma dostęp do sieci. Wirtualna Asystentka to zwykle osoba prowadząca własną działalność gospodarczą. Pracuje projektowo i na godziny, jest połączona na przykład z programem Toggl (program do liczenia czasu pracy), w każdej chwili możesz sprawdzić przebieg jej pracy, projektu. W swojej pracy używa szereg narzędzi, dzięki którym wspieranie Twojego biznesu jest bardziej efektywne. Co i jak oddelegować Wirtualnej Asystentce? Właśnie tego dowiesz się z tego artykułu!

Co i jak oddelegować Wirtualnej Asystentce?

Przygotowałam dla Ciebie wskazówki, które pomogą Ci w skutecznym delegowaniu zadań. Pamiętaj! Sprawne delegowanie zadań to klucz do udanej współpracy! Zacznij od prostego ćwiczenia. Weź notes, przez kilka dni zapisuj w nim wszystko, co robisz. Wynotuj powtarzalne zadania służbowe:

 • odpowiadanie na maile,
 • wykonywanie telefonów,
 • organizacja wydarzeń, spotkań,
 • pilnowanie terminów, ustalanie terminarza.

Zastanów się też, jakie zadania prywatne możesz oddelegować:

 • rezerwacja hotelu,
 • wynajem samochodu,
 • research treści, ofert.

Masz to ? Teraz zadaj sobie pytanie: które zadania zabierają mi czas, a nie wymagają strategicznego zaangażowania? Wirtualna asystentka wykona je dla Ciebie, a Ty możesz skupić się na tym co pozwala rosnąć twojemu biznesowi.

Wirtualna Asystentka i jej specjalizacje

Najpopularniejsze zadania jakie są zlecane Wirtualnej Asystentce to zadania administracyjne. Niektóre Asystetnki specjalizują się w technicznych zadaniach biznesu online. Zajmują się tworzeniem stron www, obsługą sklepów internetowych, platform webinarowych lub kursowych czy programów do automatyzacji mailingu. Wirtualna Asystenkta wesprze Cię w marketingowych działaniach, napisze dla Ciebie wpis na bloga, treść newslettera. Są też Assystentki, które lubią zadania kreatywne takie jak prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Pomogą w montażu i obróbce wideo lub podcastu.

Jak delegować zadania ?

Już na samym początku ustal sposób komunikacji. Zadania możesz delegować poprzez specjalne programy do delegowania zadań np. Trello, Asana, Slack, e-mail, Facebook. Jeśli preferujesz wideorozmowy możesz utworzyć spotkanie na Skype, Zoom, Google Meet. Określ godziny i dni tygodnia, w których będziecie się komunikować.

Dlaczego warto delegować zadania Wirtualnej Asystentce?

 • odzyskujesz czas możesz skupić się na dochodowych działaniach,
 • Twój biznes rośnie, nabiera rozpędu,
 • Twoi klienci są zadowoleni, terminowo obsłużeni,
 • dodatkowo zyskujesz inne spojrzenie na Twój biznes z perspektywy innej osoby,
 • Twoje projekty są na czas i dobrze zorganizowane, a szczegóły dopięte,
 • nie musisz zatrudniać etatowej asystentki/sekretarki odpadają koszty (ZUS, stanowisko pracy).

Teraz czas na Twój ruch!

Potrzebujesz takiego wsparcia, które odpowie na twoje potrzeby. Testuj, umów się na bezpłatną konsultację w celu omówienia szczegółów. Współpraca z Wirtualną Asystentką to proces, który trwa, musicie się poznać i sobie zaufać, ale jeśli się do tego odpowiednio przygotujesz pójdzie sprawnie. Trzymam za Ciebie kciuki! Powodzenia!

Przeczytaj także

Konferencja dla Wirtualnych Asystentek – Warszawa 2024 – Relacja i Opinie

Konferencja dla Wirtualnych Asystentek – Warszawa 2024 – Relacja i Opinie

Jako redakcja portalu Girlbosskie, miałyśmy przyjemność uczestniczyć w pionierskim wydarzeniu w Polsce – pierwszej stacjonarnej konferencji…
Od Algorytmów do Empatii, czyli AI i człowiek. Relacja z Konferencji „I Love AI”

Od Algorytmów do Empatii, czyli AI i człowiek. Relacja z Konferencji „I Love AI”

Zrozumienie mechanizmów działania AI oraz eksploracja natury człowieka w kontekście interakcji z tą zaawansowaną technologią –…
Jak budować biznes zgodny ze swoimi wartościami?

Jak budować biznes zgodny ze swoimi wartościami?

W dzisiejszym świecie, gdzie konkurencja jest coraz większa, a presja na sukces i zyski może przyćmić…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *