• 2024-01-07
  • 493
  • 5 minut czytania

Jak dobrze zaprojektować etykietę w programie Canva? Już dziś zapisz się na bezpłatny kurs!

Jak dobrze zaprojektować etykietę w programie Canva? Już dziś zapisz się na bezpłatny kurs!

Etykiety są nieodłącznym elementem wielu produktów, od butelek, artykułów chemicznych i papierniczych po opakowania ozdobne czy spożywcze. Ich rolą jest nie tylko informowanie o zawartości i składzie, ale również przyciągnięcie uwagi klienta. Dzięki ogólnie dostępnym narzędziom takim jak serwis Canva, projektowanie własnych etykiet stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Chcesz samodzielnie zaprojektować, a następnie szybko wycenić i zamówić swoją etykietę? Sprawdź, jak to zrobić!

Jak samodzielnie stworzyć etykietę za pomocą kreatora etykiet serwisu Canva?

Canva to nie tylko platforma do tworzenia grafik, ale również doskonałe narzędzie do projektowania etykiet. Dzięki prostemu interfejsowi i bogatej bibliotece szablonów możesz w kilka chwil stworzyć profesjonalnie wyglądającą etykietę, nawet jeśli nie jesteś doświadczonym grafikiem. Jest to doskonała opcja dla przedsiębiorców, małych firm, które chcą zaoszczędzić na projektowaniu, czy pasjonatów, którzy chcą nadać swoim produktom indywidualny charakter. Zapisz się na bezpłatny Kurs projektowania etykiet w Canva (https://etykietywcanva.gr8.com/ ) przygotowany przez serwis etykietomat.pl i zacznij przyciągać uwagę klientów już dziś!

Jak dobrze zaprojektowac etykiete w programie Canva 01 - Jak dobrze zaprojektować etykietę w programie Canva? Już dziś zapisz się na bezpłatny kurs!

Jak zrobić etykietę w Canva w czterech prostych krokach?

  1. Wybierz szablon Canva oferuje szeroką gamę gotowych szablonów, dostosowanych do różnych rodzajów produktów. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.
  2. Dostosuj treści dodaj swoje logo, teksty i grafiki. Personalizuj kolorystykę, czcionki i inne elementy, aby dopasować etykietę do charakteru swojej marki.
  3. Dodaj grafiki i zdjęcia wprowadź elementy wizualne, które przyciągną uwagę klienta. Pamiętaj o zachowaniu równowagi i czytelności.
  4. Sprawdź i zapisz  przejrzyj dokładnie swoją etykietę, upewnij się, że wszystko jest zgodne z oczekiwaniami. Następnie zapisz projekt, samodzielnie wyceń i zleć wydruk swojej etykiety np. w serwisie etykietomat.pl

Zalety projektowania etykiet w serwisie Canva

Projektowanie etykiet w Canva ma wiele zalet. Po pierwsze, oszczędzasz swój czas, dzięki niezliczonej ilości gotowych szablonów, z których możesz skorzystać. Po drugie, nie stresujesz się, że sobie nie poradzisz, bo intuicyjny interfejs prowadzi cię krok po kroku, jak dostosować każdy element, tak by pasował do twojej etykiety. Ponadto, masz możliwość współpracy z innymi osobami nad swoim projektem, co jest przydatne zwłaszcza w większych zespołach.

Jak dobrze zaprojektować etykietę w programie Canva

Co powinna posiadać zachęcająca do zakupu etykieta?

Etykieta powinna być przede wszystkim atrakcyjna wizualnie. Warto postawić na czytelne logo, atrakcyjne kolory i dobrze dobrane czcionki. Informacje o produkcie powinny być jasne i zwięzłe, a ewentualne atuty produktu warto wyeksponować. Zachęcająca etykieta to taka, która budzi zainteresowanie i sprawia, że potencjalny klient chce bliżej poznać twój produkt.

Jakie informacje należy umieścić na etykiecie?

Etykieta powinna zawierać niezbędne informacje, takie jak nazwa produktu, składniki, termin ważności, instrukcje użytkowania oraz dane producenta. W zależności od rodzaju produktu, warto również umieścić informacje dotyczące wartości odżywczych czy sposobu przechowywania. Pamiętaj, że etykieta to nie tylko obowiązek prawny, ale również doskonała forma komunikacji z klientem.

Jak dobrze zaprojektować etykietę w programie Canva

Jak wycenić i zamówić etykietę w serwisie etykietomat.pl?

Po stworzeniu projektu w serwisie Canva warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, takiego jak etykietomat.pl, w którym przygotujesz swoją etykietę do wydruku. W konfiguratorze wybierzesz, czy gotowa etykieta ma być w roli czy arkuszu, kolorowa czy czarno-biała, z jakiego materiału (papier, folia, eko), a także, jakie ma mieć wykończenie (standardowe, lakier uv, laminat) czy uszlachetnienie (np. złocenie). W kilka minut wycenisz i zamówisz swoje etykiety online, co dodatkowo oszczędza czas i pieniądze!

Autorka tekstu: ANNA ABRAMOWSKA

Przeczytaj także

Canva dla początkujących – Szkolenie.

Poznaj Canvę! Zrób samodzielnie prostego e-booka lub grafiki na social media. Chcesz poznać Canvę? Z najnowszego…

2 Komentarze

  • Już kilka razy korzystałam z etykietomatu 🙂 polecam serdecznie! Etykiety oczywiście projektowałam w canvie 🙂
    Wyszły znakomite!

  • Ja podczas tego kursu nauczyłam się wiele na temat projektowania, nie tylko etykiet 🙂 Świetna widza!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *