• 2024-01-04
  • 316
  • 19 minut czytania

Kursy online roku 2023 – poznaj TOP 12 najlepszych propozycji – finalistki KURSORY ROKU!

Kursy online roku 2023 – poznaj TOP 12 najlepszych propozycji – finalistki KURSORY ROKU!

Kursy online to super okazja do nauki czegoś nowego. Uczysz się w swoim tempie, w czasie kiedy to Tobie pasuje. Jeśli jesteś twórczynią czy edukatorką to poprzez kurs online możesz pokazać jaką jesteś ekspertką i nauczać innych w temacie, w którym czujesz się jak ryba w wodzie! W trakcie Gali Interaktywnych 2023 rozdawane były Kursory Roku także w kategorii Kurs Online Roku. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Sprawdź jakie były najlepsze kursy online roku 2023!

Poznaj najlepsze kursy online roku 2023!

kurs online 2023 roku

1. Karolina Hyjek

Mówią o mnie „Czarodziejka od snu dzieci”. Uczę mamy, jak móc napić się ciepłej kawy oraz obejrzeć serial na Netflixie, gdy dzieci już śpią. Ze mną nauczysz się kłaść dziecko spać by nie budziło się trylion razy w nocy, nawet jeśli teraz karmisz je piersią, podajesz w nocy smoczek, albo od 2 lat nie przespałaś ciągiem 3h. Przestaniesz być niewolnikiem własnego dziecka i to bez wyrzutów sumienia. Robię to, bo chciałabym widzieć więcej wyspanych, pełnych radości matek. By miały kurze łapki od głupich min robionych do dziecka, a nie wory pod oczami po pobudce rano. Mam bzika na punkcie dobrego snu dziecka, tak aby macierzyństwo było fajniejsze, bo i mama wyspana. Wiem też, że często nieświadomie popełniamy błędy, które później prowadzą do frustracji, zmęczenia, wykopania męża z własnego łóżka do salonu.

Kurs online Spokojny Sen

Mój autorski program 4-tygodniowego wsparcia sennego „Spokojny Sen”. Mamy, z którymi idę ramie w ramie, do zmniejszenia pobudek w nocy, do krótszego zasypiania mówią jeszcze w trakcie jego trwania: „Leżę już 1,5h [podczas drzemki – dop. KH] i zastanawiam się czy go budzić”, „Dodajesz skrzydeł, gdy inni je podcinają”, „Dziękuję za 11h26m nieprzerwanego snu synka nocą”. A wieczorem mają czas na „dwa odcinki serialu”. W trakcie tych 4 tygodni widzę, jak rozkwitają z mamy pozbawionej blasku i chęci do życia, w mamę pełną nadziei, radości tryskającą energią jak dziecko, gdy widzą, że ich starania przynoszą efekty. A dzieci się cieszą, zmieniają w mniej marudne, bo są po prostu wyspane. I to jest misja mojej marki. By zmieniać szare macierzyństwo w to pełne kolorów. Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, szczęśliwa rodzina i cały świat. W 3 edycjach programu uczestniczyło blisko 250 rodzin.

kurs online 2023 roku

2. Adrianna Hirsz

Twórczyni internetowa & szkoleniowiec z ponad 5 letnim doświadczeniem w social mediach. Uczy innych jak rozkręcać konto na IG, zarabiać dzięki marce osobistej i nagrywać oraz montować pionowe wideo telefonem. Poprzez warsztaty stacjonarne, szkolenia online i kursy online przeszkoliła już ponad 1400 osób. Prowadziła warsztaty między innymi dla firm takich jak L’Oreal Luxe, EY, Avon, PwC, Smart Kids Planet, czy Espeo Software. Wychodzi z założenia, że w internecie jest miejsce dla każdego – nawet dla tych, którym wydaje się, że mają do tego dwie lewe ręce. Podczas szkoleń pomaga to dostrzec, tłumacząc pozornie trudne rzeczy, w prosty sposób. Na swoim Instagramie dzieli się bezpłatną wiedzą i trikami, które pomagają jej odbiorcom osiągać lepsze wyniki na IG i sprzedawać własne produkty.

Masterclass z automatyzacji DM na Instagramie

Automatyzacje DM to nic innego jak sekwencje wiadomości prywatnych, które automatycznie wysyłane są do naszych obserwatorów zaraz po tym, jak wykonają oni określoną przez nas wcześniej czynność. Tą czynnością może być np. skomentowanie naszego posta, transmisji live, czy stories wyznaczonym przez nas słowem. Na pewno widziałaś już posty na Instagramie, pod którymi wszyscy wpisują to samo słowo, aby otrzymać coś w wiadomości prywatnej. Tak, to właśnie są automatyzacje! Tyle że… taka podstawowa automatyzacja typu „Skomentuj X, a wyślę Ci Y” to tylko wierzchołek góry lodowej i tego, w jaki sposób tę platformę do automatyzacji można wykorzystać. Dzięki automatyzacjom możesz: – zdobywać nowych obserwatorów – zwiększać zaangażowanie na IG – sprzedawać więcej, nie tylko w trakcie kampanii – budować listę mailingową, – organizować wyzwania, quizy, – czy prowadzić Insta-newsletter.

kurs online 2023 roku

3. Elżbieta Mroczek

Zajmuję się rękodziełem, które od dawna jest moją pasją. Jednak dopiero po przejściu na emeryturę przekształciłam swoje hobby w jednoosobowy niewielki biznes online. Wyklikałam własną stronę oraz sklep, który jest dla mnie dodatkowym źródłem dochodu. Cały czas pracuję nad tym, aby rozwijać swoją działalność online, dlatego stworzyłam pierwsze produkty elektroniczne. Powstał mój pierwszy ebook oraz kursy szydełkowania ozdób świątecznych. Z zamiłowaniem i zaangażowaniem szydełkuję, robię na drutach, szyję, wykonuję różne prace techniczno-plastyczne. W moim artystyczno-rękodzielniczym sklepie znajdziesz unikatowe akcesoria wystroju mieszkań, modne elementy odzieży, oryginalne dodatki handmade. Tworze własne projekty i schematy, opisuję sposób ich wykonania w artykułach blogowych.

Kurs „Szydełkowe ozdoby na choinkę”

To 10 moich autorskich projektów ozdób choinkowych, nigdzie do tej pory niepublikowanych. Każdy projekt zawiera schemat wykonany w programie graficznym, opatrzony wyjaśnieniami oraz szczegółowy opis wykonania- dokument do pobrania w formie PDF z możliwością wydruku. Do każdego projektu nagrany jest video-poradnik szydełkowania poszczególnych ozdób krok po kroku. Link do filmu znajdziesz pod opisem wykonania każdego projektu. W sumie stanowi to prawie 5 godzin nagrań, a dokładnie 4 godz.50 min.11s. Z tym kursem możesz samodzielnie ubrać swoją choinkę w oryginalne ozdoby.

kurs online 2023 roku

4. Asia Piechocka

To ja – Asia. Zawsze z laptopem, często z uśmiechem od ucha do ucha i w ulubionym swetrze. Trenerka cyfrowej organizacji biznesu. Klientki mówią, że „sprytne patenty” i „prostota” to moje drugie imię. Pomagam przedsiębiorczyniom zamienić firmowy chaos w biznes, którego cyfrowe zaplecze działa na autopilocie, by odzyskały czas, spokój i moc dla klientów oraz najważniejszych spraw w biznesie. Prowadzę warsztaty, programy rozwojowe on-line i konsultacje indywidualne. To czego uczę to moja autorska metoda Ease4Biz™, wypracowana w oparciu o wiedzę psychologiczną oraz doświadczenie biznesowe moje i moich klientek. Moją super-mocą jest porządkowanie tego, co w głowie, w sercu i kalendarzu, widzenie struktur i tworzenie samograjów, które zmieniają biznes na lepsze. Jestem psycholożką i rewelacyjną trenerką z pasji, po prostu 🙂 Pierwsze zajęcia poprowadziłam 3 miesiące po odebraniu dowodu osobistego i od tamtej pory prowadzę warsztaty regularnie.

Kurs „Re-START”

Jedna z moich mentorek mówi „Jeden kurs on-line może odmienić Twój biznes”. Autorski program Re-START Od chaosu i zagubienia na Twoim kompie do sprawnego centrum sterowania biznesem. Nawet, gdy czujesz, że w Twoim wypadku to niemożliwe. Kiedy słyszę, że uporządkowanie i klarowność w biznesach jest jedynie dla wybranych, to pojawia się we mnie zgrzyt. Kiedy słyszę, że przedsiębiorczyni mówi, że w jej wypadku to niemożliwe, bo już taka jest – od zawsze w bałaganie, wiecznym klikactwie i poszukiwaniu firmowych dupereli. I zgadza się na to, że po prostu tak musi być. Na zawsze w jej biznesie. Niedowierzam. Nie godzę się.

kurs online 2023 roku

5. Weronika Kutarba – Kruk

Uczę języka polskiego od 8 lat, przygotowuję uczniów do matury i egzaminu ósmoklasisty. Pewnego dnia wpadłam na pomysł, żeby wiedzę, którą przekazuję na korepetycjach przesłać dalej w świat. Postanowiłam założyć rozprawkowego bloga, żeby przekonać wszystkich do pisania wypracowań. W 2022 roku założyłam firmę i rozpoczęłam pracę nad kursem oraz tworzeniem wizerunku w mediach społecznościowych. Udało się! W mojej internetowej klasie uczy się już 10 tysięcy osób. W styczniu 2023 roku odbyła się premiera mojego KURSU PISANIA DOBRYCH WYPRACOWAŃ, a w kwietniu poprowadziłam NOCNĄ POWTÓRKĘ, w której wzięło udział 600 osób. Przeprowadziłam liczne szkolenia dla podopiecznych organizacji NZS, Fundacji Nativated, byłam prelegentką na Konferencji Pierwszy Produkt Online oraz organizatorką maturalnych warsztatów z Harrym Potterem.

Kurs Pisania Dobrych Wypracowań

W styczniu 2023 rozpoczęłam promocję mojego Kursu Pisania Dobrych Wypracowań. Podczas pierwszej sprzedaży bazowałam tylko na stworzonych przeze mnie elementach: stronie WWW ze sklepem woocommerce i pakietem learnpress, stronie sprzedażowej, profilowi na Facebooku i Instagramie, newsletterowi. Kurs przyjął się znakomicie, otrzymałam dziesiątki wiadomości od zadowolonych Maturzystek i Maturzystów, którzy zaczęli zaczęli pisać i zdobywać dużo punktów na maturach próbnych. Dzięki kursowi zyskałam 35 tys. zł przychodu, więc w marcu 2023 mogłam pozwolić sobie na zaangażowanie profesjonalistów – wygląd strony został odświeżony, przekazałam opiekę nad reklamami firmie marketingowej. Do czerwca 2023 sprzedaż kursu wyniosła w sumie 56 tys. zł. W wakacje 2023 ponownie zaktualizowałam kurs, rozszerzyłam bazę odbiorców newslettera do 3 tys. oraz odświeżyłam wizerunek marki w mediach społecznościowych. Obecnie (październik 2023) trwa wznowiona sprzedaż kursu, który w pierwszym tygodniu prowadzonej tylko przeze mnie kampanii przyniósł zysk w wysokości 7 tys. zł.

kurs online 2023 roku

6. Maria Danielak

Od ponad 13 lat jestem lektorką języka angielskiego. Ponad 2 lata temu stworzyłam profil na Instagramie – Angielski na macierzyńskim. Uczę na nim i motywuję młode mamy do nauki angielskiego nawet mając małe dziecko w domu. Obecnie mam dwa kursy subskrypcyjne – ogólny kurs angielskiego na 3 poziomach – Momletter oraz Moms in Business – kurs biznesowy przygotowujący do powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim.

Kurs Momletter

Do kursu od początku jego powstania (wrzesień 2022) dołączyło ponad 2000 młodych mam, które chcą łączyć naukę angielskiego i często pracę zawodową z opieką nad dzieckiem. Kurs obejmuje obecnie ponad 60 rozdziałów materiałów z języka angielskiego na trzech poziomach A2/B1, B1/B2, B2/C1 i pomógł już setkom dziewczyn w rozgadaniu się w języku angielskim, a także w zdobyciu wymarzonej pracy. Od stycznia tego roku kurs jest przeniesiony na platformę mobilną, a obecnie trwają pracę nad stworzeniem aplikacji.

Malgorzata Wojciechowicz - Kursy online roku 2023 - poznaj TOP 12 najlepszych propozycji - finalistki KURSORY ROKU!

7. prof. CH dr n. pr Małgorzata Wojciechowicz

Jestem prezesem zarządu Polskiego Centrum Edukacji Prawnej – instytucji kształcenia i doskonalenia zawodowego. Jestem także profesorem w Instytucie Prawa i Administracji CH Mój wkład w rozwój nauki i biznesu został uhonorowany: 1. nadanym przez Rektora Uczelni Łazarskiego tytułem „brylanta Łazarskiego” 2. umieszczeniem na liscie Forbes – top 25 najwybitniejszych polskich prawniczek działających w biznesie.

Polskie Centrum Edukacji Prawnej jest wiodącą placówką kształcenia i doskonalenia zawodowego. Z opracowanych przeze mnie szkoleń online korzysta m.in sektor bankowy, administracja państwowa, spółki skarbu państwa, uczelnie publiczne i organizacje samorządowe.

Katarzyna Sikora - Kursy online roku 2023 - poznaj TOP 12 najlepszych propozycji - finalistki KURSORY ROKU!

8. Katarzyna Sikora

Pomagam kobietom z nietrzymaniem moczu i bolesnymi miesiączkami. Trenuję kobiety – głównie w ciąży i po porodzie.

Kurs „Zabujaj się w miednicy”

Stworzyłam kurs dla kobiet, które chcą zadbać o swoje centrum kobiecości. Czyli mięśnie dna miednicy tak, by pozbyć się problemu z nietrzymaniem moczu, bolesnymi miesiączkami, bolesnymi stosunkami. Dzięki niemu mogą na nowo cieszyć się życiem, aktywnościami, relacjami z partnerem i bez stresu biegać, skakać i śmiać się do łez.

Jolanta Ambrozewicz - Kursy online roku 2023 - poznaj TOP 12 najlepszych propozycji - finalistki KURSORY ROKU!

9. Jolanta Ambrożewicz

Trenerka biznesu, strateżka komunikacji, a także mentorka marketingu interakcyjnego opartego na relacjach. Doradczyni rozwoju osobistego. Wspiera klientów w rozwoju firm, poprzez wykorzystanie ich unikalnej osobowości i potencjału. Masterka narzędzia do badania wewnętrznej motywacji Reiss Motivation Profile® i konsultantka badania kompetencji, zachowań i stylów komunikacji DISC D3. Absolwentka Akademii Terapii Transpersonalnej, pedagożka, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu w Białymstoku. Promotorka prowadzenia #BiznesuBliżejSiebie, empatycznej efektywności osobistej oraz wzmacniania odporności psychicznej. Szkoli z pracy nad mindsetem, rozwijania umiejętności miękkich i efektywnych praktyk content marketingowych. Podpowiada, jak budując markę, robić to autentycznie, z radością i w zgodzie ze sobą. Bez stresu, poczucia zagubienia i narzucania się Odbiorcom. Prywatnie żona, szczęśliwa mama, właścicielka kota Szafira. Pasjonatka podróży oraz bezy z kremem i owocami. Uzależniona od książek i kupowania… butów.

Kurs Spełniona w biznesie

Jedyny w Polsce, oparty na nauce kurs zapobiegający wypaleniu zawodowemu wśród przedsiębiorczych Kobiet. Pomagający budować biznes w pełni w zgodzie ze sobą. Dzięki wykorzystaniu indywidualnych wyników badania psychometrycznego Reiss Motivation Profile®, a także wsparciu mentoringowemu, umożliwia zwiększenie samoświadomości i ułożenie działań firmowych tak, by prowadzić #BiznesBliżejSiebie i swoich potrzeb. Bez frustracji, przytłoczenia, porównywania się z innymi i zagubienia. Kurs odnosi się do fundamentalnych obszarów działań biznesowych, w których indywidualne motywatory mają kluczowe znaczenie: Relacji, Marketingu, Progresu. Tylko jeśli obszary te są z nami spójne i służą naszym wewnętrznym potrzebom-motywatorom mają szansę na przynoszenie satysfakcji i spełnienia.

Anna Woloszyn Kusio - Kursy online roku 2023 - poznaj TOP 12 najlepszych propozycji - finalistki KURSORY ROKU!

10. Anna Wołoszyn-Kusio

Jestem brand managerem, marketingowcem, strategiem komunikacji i marek osobistych oraz szkoleniowcem. Z wykształcenia jestem również pedagogiem i teatrologiem. Od dwudziestu lat pracuję w szeroko pojętej edukacji, a od ostatnich 6 lat zajmuję się brandingiem i marketingiem. Pomagam przedsiębiorcom i firmom budować silną markę opartą o ich tożsamość, która nie tylko przyciąga uwagę dzięki spójnej komunikacji, ale także przekłada się na konkretne zyski. Cenną wiedzę, narzędzia i umiejętności zdobyłam uczestnicząc w Brand Master Academy założonej przez Stephen’a Houraghan’a z Australii. Stephen szkoli najbardziej pożądanych na całym świecie strategów marki. 14 tys godzin swojego życia zawodowego spędziłam przekazując wiedzę. Jako trener pracuję z firmami szkoleniowymi, m.in. z RM Business Grup, prowadząc szkolenia z marketingu, copywritingu, brandingu, a także komunikacji.

Kurs „Skuteczny profil na LinkedIn”

W tym roku przygotowałam kurs „Skuteczny profil na LinkedIn”, który wciąż zbiera dobre recenzje od moich klientów. Kurs składa się z nagrania praktycznych warsztatów i workbooka. Jest skierowany głównie do kobiet, które chcą zdobywać na LinkedIn klientów. Został zauważony przez twórców znanej platformy kursowej i wkrótce pojawi się także tam w sprzedaży.

Anna Dyjak - Kursy online roku 2023 - poznaj TOP 12 najlepszych propozycji - finalistki KURSORY ROKU!

11. Anna Dyjak

Bliskościowa edukatorka z pasją. Twórczyni pierwszego w Polsce kursu dla opiekunek z naciskiem przede wszystkim na bliskość w wychowaniu. Specjalistka w adaptacji berlińskiej i monachijskiej w żłobkach i przedszkolach. Założycielka bliskościowego żłobka i przedszkola TULISIE w Krakowie. Mama Igi i Tymka. Moja misja: Pracując jako szkoleniowiec, zauważyłam braki w edukacji opiekunek. Po narodzinach moich dzieci postanowiłam otworzyć żłobek, który będzie inny – bardziej empatyczny i zrozumiały dla potrzeb dzieci. Zetknęłam się z wyzwaniami w zatrudnianiu odpowiedniego personelu i zdałam sobie sprawę, że wiele opiekunek nie jest przygotowanych do pracy z dziećmi w nowoczesny sposób. Postanowiłam to zmienić, tworząc kursy i szkolenia, które naprawdę uczą, jak być bliskościową opiekunką czy nauczycielką. Mój kurs nadaje kwalifikacje do pracy z dziećmi do lat 3. Został stworzony tak, aby uczyć jak towarzyszyć dzieciom w trudnych emocjach.

Kurs opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym (w nurcie bliskości)

Mój kurs nie jest dla każdego – nisza dla której go stworzyłam to osoby, dla których emocje dzieci są ważne. Łącznie w latach 2020-2023 przeszkoliłam ponad 700 nowych opiekunek, które pracują z misją i wizją bliskościowego wychowania. Sam rok 2023 przyniósł mi aż 208 nowych, zdeterminowanych kobiet, które dołączyły do naszej społeczności. Te liczby świadczą o ogromnym sukcesie i potwierdzają, że nasza misja jest nie tylko ważna, ale także niezwykle skuteczna. Mój kurs to nie tylko lekcje video ale przede wszystkim społeczność i warsztat praktyczny. Po moim kursie opiekunki bez problemu dostają zatrudnienie a pracodawcy często już na praktykach zatrudniają kursantki do pracy.

Dominika Trawka - Kursy online roku 2023 - poznaj TOP 12 najlepszych propozycji - finalistki KURSORY ROKU!

12. Dominika Trawka

Strateg i marketer, doradca marek premium i luksusowych. Autorka bestsellerowej książki „Marketing Premium”. Założycielka pierwszego w Polsce bloga o marketingu marek z wyższej półki MarketingPremium.pl oraz firmy doradczej Luxury Consulting Online. „Luxury woman to watch 2021” wg międzynarodowego portalu Luxury Daily, „Osobowość marketingu 2022” (wg rankingu widoczni.pl). Posiada certyfikat „Management of Fashion & Luxury Companies”. Pomaga klientom tworzyć marki, strategie, plany marketingowe, kampanie oraz działania PR. Dzieli się swoją wiedzą na konferencjach oraz w artykułach branżowych. Jej wypowiedzi i wywiady pojawiają się w mediach, m. in. Forbes, Chilli Zet czy Wysokie Obcasy Extra. Autorka kursu „Marka (premium) krok po kroku”, który zadebiutował w kwietniu 2023. Best Marketing Strategy Consultant 2023 (Poland) według Wealth & Finance International. Prywatnie żona i mama Antka i Mai, mieszkająca w Budapeszcie.

Kurs „Marka (premium) krok po kroku”

Z moim kursem „Marka (premium) krok po kroku” zadebiutowałam w kwietniu 2023 roku. Kurs pomaga krok po kroku przejść przez najważniejsze procesy tworzenia marki. Zaczynając od analiz rynkowych, przez koncept kreatywny marki po strategię i działania marketingowe. Produkt jest niszowy, bo skierowany głównie do osób tworzących marki premium i luksusowe. Choć nie tylko – każdy pracujący nad nową lub młodą marką znajdzie tutaj ogrom wiedzy. Ponad 4 godziny video, karty zadań, 40 ćwiczeń, 4 moduły, 14 lekcji, a także bonusy. To świetna, poukładana wiedza na start.

Podsumowanie – kursy online roku 2023

Jak widzisz, kobiety tworzą kursy online w różnych tematach. W tych, w których czują się ekspertkami. I to jest piękne! Ale najważniejsze! Ty też możesz w 2024 roku stworzyć kurs, a następnie zgłosić go w konkursie Kursor Roku. Dzięki temu będziesz miała szansę na zdobycie cennych nagród oraz statuetki!

Przeczytaj także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *