• 2024-02-21
  • 227
  • 4 minut czytania

Jak wspierać młodego sportowca?

Jak wspierać młodego sportowca?

Jest mi niezmiernie miło przedstawić e-book, który zajął 3 miejsce w sondzie na Produkt Miesiąca w styczniu: „Jak wspierać młodego sportowca?” Natalii Pawelskiej i Małgorzaty Stępniak. Autorki jako MENTALSTEPS współpracują na co dzień z klubami sportowymi – wspierają rodziców, zawodników i trenerów, oferując konsultacje oraz tworząc produkty dostosowane do ich sportowej rzeczywistości osób. Jednym z nich jest właśnie wymieniony wyżej e-book, na którego recenzję zapraszam.

Jak wspierać młodego sportowca?

To niezbędnik rodzica, który w bardzo holistyczny sposób przedstawia potrzeby trenującej młodzieży oraz metody wsparcia, jakie może dać rodzic swojemu trenującemu dziecku. E-book to nie tylko wartościowa wiedza psychologiczna, przekazana w przystępny sposób i pomagająca zrozumieć tło dziecięcych wyzwań sportowych. To również szereg testów i ćwiczeń, dzięki którym rodzic może przyjrzeć się swoim obecnym postawom i dzięki przekazanym wskazówkom zmodyfikować je na bardziej wspierające.

Nie tylko dla zawodowców

Przyznam, że e-book mnie zachwycił. Na co dzień, jako specjalistka psychodietetyki i propagatorka zdrowego stylu życia, zajmuję się wspieraniem kobiet we wdrażaniu zdrowych nawyków – również związanych z aktywnością fizyczną. Wiedza, którą przedstawiły autorki jest uniwersalna. Uważam, że dzięki ukazanym treściom e-book to niezbędnik nie tylko dla rodziców dzieci trenujących sport w zaawansowany sposób. Jest to wiedza, którą warto żeby posiadł każdy rodzic, któremu zależy na ruchu dziecka w odniesieniu po prostu do jego zdrowia. Z treści skorzysta również każda inna osoba, która chce być naprawę wartościowym wsparciem dla bliskich, chcących zadbać o swoją aktywność fizyczną. E-book na konkretnych przykładach pokazuje w jaki sposób wspierać i motywować nie wywierając jednocześnie presji i nie odbierając radości z treningów.

Kompleksowe  podejście

E-book to nie tylko wiedza teoretyczna. Testy, miniquizy i zaproponowane ćwiczenia pomagają przygotować konkretny plan na wypracowanie w sobie postaw prawdziwie wspierających. Autorki poruszają zagadnienia z różnych obszarów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że żaden z ważnych aspektów nie został pominięty. Również tematy niewygodne, często zamiatane pod dywan jak np. nadużycia znalazły w nim miejsce – psycholożki ukazały jak chronić dziecko i reagować jako rodzic w sytuacjach trudnych i przekraczających granice młodego sportowca. Treści dotyczące budowania samodzielności dzieci, nastawienia na rozwój, akceptacji błędów czy świadomości swojego ciała, to wiedza przydatna w rozwijaniu umiejętności ważnych dla codziennego funkcjonowania.

Niezbędnik KAŻDEGO rodzica

Produkt ten zdecydowanie polecam każdemu rodzicowi, dla którego zdrowie i kondycja fizyczna jego dziecka nie jest obojętna. Otwiera oczy, ukazuje błędy stereotypowego myślenia i starych schematów, a jednocześnie pokazuje nowe, dużo bardziej wspierające i motywujące metody wspomagające sportowy rozwój. Gorąco zachęcam do przeczytania e-booka – nauczmy się kibicować swoim dzieciom w naprawdę wartościowy sposób. Bądźmy wsparciem takim, jakiego potrzebują. Miejmy na uwadze nie tylko rozwój fizyczny, ale i psychikę, która bardzo często odgrywa kluczową rolę i decyduje o odnoszonych sukcesach.

Podsumowując uważam, że jest to bardzo wartościowa pozycja. Autorki przedstawiły w nim zagadnienia bazowe, a jednocześnie zapowiedziały kolejną część, której osobiście nie mogę się doczekać.

Natalio, Małgorzato – świetna robota!  Serdecznie gratuluję. Niech się niesie ta wiedza jak najdalej w świat!

Przeczytaj także

Torebka mochila bag – Kwiaty w Rozkwicie – recenzja produktu Eli Mroczek Bajery Eli

Torebka mochila bag – Kwiaty w Rozkwicie – recenzja produktu Eli Mroczek Bajery Eli

Jako entuzjastka rękodzieła, zawsze z niecierpliwością czekam na nowe projekty od Elżbiety Mroczek i jej marki…
Mindset w biznesie. Kiedy jest ci potrzebny?

Mindset w biznesie. Kiedy jest ci potrzebny?

Sukces nie zależy wyłącznie od umiejętności technicznych czy doświadczenia zawodowego. Coraz częściej kluczowym czynnikiem determinującym rozwój…
Inspirujące Przedsiębiorczynie – Niezwykłe Transformacje Kobiet z Paczki Girlbosskich

Inspirujące Przedsiębiorczynie – Niezwykłe Transformacje Kobiet z Paczki Girlbosskich

Inspirujące Przedsiębiorczynie rozwijają się w Paczce, ich historie inspirują, motywują i dają siły! Paczka Girlbosskich to…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *