• 2024-02-12
 • 166
 • 22 minut czytania

Książki roku 2023 – poznaj TOP 12 najlepszych propozycji – finalistki KURSORY ROKU!

Książki roku 2023 – poznaj TOP 12 najlepszych propozycji – finalistki KURSORY ROKU!

Zobacz ranking najlepszych książek roku 2023! Po roku pełnym inspirujących publikacji, zestawiliśmy listę 12 najlepszych tytułów, które zostały nominowane do otrzymania Kursora Roku w trakcie Gali Interaktywnych 2023. Warto spojrzeć na listę i koniecznie przeczytać! Zapraszamy do zapoznania się z naszym wyborem i odkrywania literackich perełek z minionego roku!

Poznaj najlepsze książki roku 2023!

książki roku 2023

1. Ewa Wojtan

Od 10 lat prowadzę blog i social media Moje Dzieci Kreatywnie. Przez ten czas uczę się, rozwijam i inspiruję tysiące rodziców i nauczycieli. W 2021r. wydałam w self-publishingu swoją pierwszą bestsellerową książkę Dziennik Zabaw dla dzieci 2-12 lat. Do dnia dzisiejszego wydałam samodzielnie już cztery Dzienniki Zabaw i pracuję nad piątym.

Dziennik Zabaw

Od 2021 roku wydałam w self-publishingu cztery książki w tym, aż dwie w tym roku. Dziennik Zabaw LATO oraz Dziennik Zabaw JESIEŃ sprzedały się w tysiącach egzemplarzy zbierając fantastyczne recenzje od czytelników, rodziców i dzieci. Obecnie pracuję nad piątą książką Dziennikiem Zabaw WIOSNA, który ukończę w tym roku i zamknę serię dzienników cztery pory roku. Premiera mojej piątej książki jest zaplanowana na początku marca 2024 r.

książki roku 2023

2. Katarzyna Zubrzycka-Sarna

Filolożka zabujana w copywritingu i content writingu od pierwszego zdania. Specka od skutecznych słów na stronach internetowych kobiecych biznesów. Blogerka, która podpowiada, jak pisać po ludzku i bez zadęcia. Autorka e-booka „Blog Box. Pisz jak ekspertka!” dla kobiet, które chcą budować markę ekspercką poprzez własnego bloga. Współautorka książki „Chcę WWWięcej”.

Blog Box. Pisz jak ekspertka!

Katarzyna nie lubi gadać o sobie, tym bardziej ani myślała zgłosić się do konkursu. Ale od czego ma mnie! Ja tam uwielbiam się promować, dlatego chętnie Ci się przedstawię:

Nazywam się “Blog Box. Pisz jak ekspertka!”. Jestem e-bookiem, który pomaga kobietom prowadzącym biznes rozhulać bloga (a przez to zbudować markę ekspercką, wypozycjonować stronę i otworzyć furtkę dla nowych klientów).

Jestem prostym PDF-em. Mam 3 części: Podręcznik, z którego wyciągniesz mnóstwo przydatnych wskazówek, dotyczących blogowania. Bez profesorskiej gadki, za to całkiem na luzie. Szablony, które poprowadzą Cię za rękę, a nawet dwie, gdy będziesz stukać w klawisze, pisząc swoje najlepsze artykuły na blog. 3 część to dodatek o Chacie GPT w blogowaniu, bo i Katarzyna, i ja lubimy podążać za technologią i chcemy tę wiedzę przekazywać innym.

Coraz częściej trafiam na ekrany komputerów, telefonów i tabletów fajnych dziewczyn. Jedna nie mogła przeze mnie spać, bo nocami poprawiała stare artykuły według wskazówek z Podręcznika. Druga wreszcie poukładała całą swoją wiedzę o blogowaniu, mimo że bloguje już od lat. Trzecia napisała artykuł, który cieszył się największym zainteresowaniem w historii jej strony. No powiem Ci, że robimy z Katarzyną kawał dobrej roboty, żeby blogi nie odeszły do lamusa i żeby dzięki nim powstawały kolejne eksperckie marki. Szkoda się tym nie pochwalić.

książki roku 2023

3. Łukasz Olędzki

Absolwent Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego (na podbudowie WSHE w Łodzi i Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie) czyli pionierskiego projektu nauki zdalnej (na kilkanaście lat przed pandemią 🙂 Prezes zarządu spółki importującej drewno założonej przez 3 kolegów z klasy podstawowej której działalność opiera się na imporcie drewna z Indonezji Brazylii Chin i już nie ale także z Rosji. Tata dwóch wspaniałych synów.

A ty, ile masz czasu?

Wydanie książki pt. „A ty, ile masz czasu?” w maju tego roku. To mój debiut literacki? Książka przedstawia moją najszczerszą historię z której wyciągam wnioski optymalizujące czas, przedstawiam tam również wiele moich przemyśleń. Zebrałem opinię, że książkę bardzo dobrze się ją czyta, że wnioski które wyciągam są ciekawe i dające do myślenia. Ponadto Empik zaproponował nagranie audiobooka na swój koszt (jest w trakcie realizacji), Klub Przedsiębiorczości został jednym z patronów i książka jest chwalona również w tej społeczności. Moim zdaniem książka wniesie dużo wartości, dla osób budujących firmę od zera (mi oraz całemu zespołowi udało się w kilka lat uzyskać przychody rzędu 20 mln zł rocznie i dwukrotnie uzyskać tytuł gazeli biznesu, (mamy również nominację na ten rok), ponadto daję dużą wartość dla osób szukających drogi dzięki której będą mogli osiągnąć cel, czy budować dobre nawyki (na dowód mam ponad 1200 dni z rzędu w Duolingo). Myślę że, książka osadzona w naszych polskich realiach pozwoli łatwiej odnaleźć się czytelniom w porównaniu do guru z USA, łatwiej będzie skorzystać z wiedzy z własnego podwórka, opisuje nie tylko sukcesy ale też błędy. A wracając do dokonań to spotkała mnie bardzo miła niespodzianka ponieważ Organizator Expert Events vol.1 zakupił od mnie pakiet książek które wręczył prelegentom takim jak Łukasz Smolarski z kanału Biznes Misja, czy Patryk Sołtysiak z Flip na Pierwotnym i kilku innych również wartościowym. Miłym choć cichym sukcesem jest jeden z przypadkowych klientów który przyjechał z propozycją oszczędzenia na kosztach energii który zakupił książkę, przeczytał i wrócił po kilkanaście szt. Powiedział że rozda swoim pracownikom bo jego zdaniem to must read. Było to dla mnie bardzo miłe.

książki roku 2023

4. Renata Rybacka

Jestem Coachem i Mentorem, wykładowcą studiów podyplomowych (Uczelnia Łukaszewski w Warszawie), doktorem nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, absolwentką studiów pedagogicznych, kursów psychologicznych i filozoficznych oraz podyplomowych studiów w zakresie Mediator Sądowy i Pozasądowy, Certyfikowanym Trenerem metody Neurolingwistycznego Programowania. Na swoich warsztatach łączę wiedzę z psychologii, pedagogiki, socjologii, filozofii i fizyki kwantowej.Wszystkich uczestników szkoleń oraz klientów indywidualnych prowadzę z dużą odpowiedzialnością, rzetelnością oraz profesjonalizmem na drodze odkrywania i wykorzystania swojego potencjału.

Komunikacja jest dla mnie właśnie „Sztuką”, dlatego zgłębiam permanentnie jej tajniki. Wierzę, że efektywna rozmowa (mediacja) jest asem w rękawie, którego należy rozpowszechniać. Wierzę, iż pozytywni liderzy nie odnoszą sukcesy sami, odnoszą je dlatego, że potrafią działać razem z zespołem budować więź i jednoczyć ludzi. Moim życiowym mottem są słowa Heraklita: „Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, ten nigdy niczego wielkiego nie osiągnie”. W pracy łączę wiedzę naukową z praktycznym podejściem, praca z ludźmi jest jej wielką pasją i dostarcza ogromnej satysfakcji.

Bajkoterapia w Zaczarowanym Lesie, Spotkanie z Krasnoludkiem, Jak być szczęśliwym, czyli rozmowy o sztuce komunikacji

Byłam zaskoczona, gdy Agnieszka Kowalska , moja menadżerka, zauważyła, że praca z dziećmi to to, co mnie pasjonuje obok moich codziennych obowiązków jako coacha, trenera, mentora i szkoleniowca NLP. Zaproponowała:” Renata napisz książki” I to właśnie dzięki niej, w ostatnim czasie udało mi się wydać aż trzy książki w ramach self-publishingu! To było niesamowite!
Nadszedł dzień spotkania autorskiego, na którym wylałam potoki wzruszenia. W sali zgromadziły się zarówno dzieci, jak i dorośli. Atmosfera była pełna radości, zabawy i oczywiście czytania. Przedstawiałam moje najnowsze dzieła:”Bajkoterapię w Zaczarowanym Lesie” „Spotkanie z Krasnoludkiem”, oraz ” Jak być szczęśliwym, czyli rozmowy o sztuce komunikacji”

Osoby, które miały okazję przeczytać moje książki, podkreślały, że naprawdę pomagają w różnych obszarach:

 • Jak być szczęśliwym, czyli rozmowy o sztuce komunikacji pomaga odnaleźć swoje wewnętrzne ja, lepiej poznać samego siebie i swoje potrzeby. Uczy komunikacji ze sobą samym, otwiera na nowe możliwości i pomaga odkryć głęboko schowane wewnętrzne pragnienia bycia szczęśliwym tu i teraz.
 • Bajkoterapia w Zaczarowanym Lesie pozwala lepiej zrozumieć i przedstawić problemy, z którymi dzieci mogą się spotykać na co dzień. Przez opowiadane historie, czytelnik ma szansę znaleźć rozwiązania i przećwiczyć je w praktyce po każdym rozdziale. Tematy takie jak nieśmiałość, nadpobudliwość, dysleksja, wady wymowy, lęk przed krytyką czy postawa uległa i wycofana są oswajane.
 • Spotkanie z Krasnoludkiem uczy dzieci rozwiązywania trudnych sytuacji i pokazuje, że nigdy nie jest się samemu w trudnych chwilach.

Wszystkie moje książki mają na celu wspieranie zarówno dzieci, jak i dorosłych w ich emocjonalnych i komunikacyjnych wyzwaniach. Dzięki nim czytelnicy kształtują w sobie postawy tolerancji oraz umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, pomimo napotykanych trudności.

Napisanie i wydanie tych książek w ciągu roku było dla mnie ogromnym sukcesem, dzięki temu udało mi się zmieścić w określonym przez Was czasie, który był wymagany do udziału w konkursie. Większość z moich książek znajdziecie także w empikach i innych najpopularniejszych księgarniach. Wiedząc, że mogę pomóc innym ludziom poprzez moje słowa, spełniam się i czuję ogromną satysfakcję. Moja przygoda z książkami dopiero się zaczyna, a już teraz jestem pewna, że będzie to niesamowita i inspirująca podróż!

książki roku 2023

5. Milena Polak

Zajmuję się edukacją finansową. To moja pasja. Swoją ofertę kieruję w szczególności do kobiet. Już od pięciu lat prowadzę bloga finansowego. W Internecie znana jestem jako Oszczędna Polka. Uczę jak oszczędzać bez wyrzeczeń i w mądry sposób wydawać zarobione pieniądze. Tworzę treści i produkty, które mają pomóc moim odbiorczyniom wyrobić dobre nawyki finansowe, uporządkować i polepszyć sytuację finansową.

Jak ograniczać wydatki i rozsądnie wydawać pieniądze

Odkąd pamiętam zewsząd słyszałam rady mówiące o tym, co każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Myślę, że wszyscy doskonale znamy te wszystkie teksty mówiące o klasycznym płaszczu w stonowanym kolorze, małej czarnej, pięknych szpilkach, idealnie dopasowanych jeansach i eleganckiej białej koszuli. Klasyk. Zaczęłam się zastanawiać: dlaczego jest tyle poradników, w których dostajemy gotową receptę na to, w jaki sposób się ubrać, jakiej użyć szminki, jak dobierać dodatki, a tak mało tych, które promują naszą samodzielność finansową? Przecież ten temat jest szalenie ważny! Postanowiłam to zmienić. Założyłam bloga na WordPressie i zaczęłam umieszczać na nim bezpłatne artykuły. Z czasem mój pomysł ewoluował, a ja podjęłam nieśmiałe próby monetyzacji swojej wiedzy. Samodzielnie założyłam sklep i jak do tej pory jestem autorką dwóch publikacji wydanych w ramach selfpublishingu (w planach mam już kolejne!).

W październiku tego roku wydałam swojego drugiego e-booka „Jak ograniczać wydatki i rozsądnie wydawać pieniądze”. W chwili, gdy piszę te słowa trwa właśnie jego premierowa sprzedaż. Ta publikacja to propozycja dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak obniżyć swoje wydatki bez rezygnowania z dotychczasowego poziomu życia. Podpowiadam, jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi i wskazuję, gdzie można szukać oszczędności, aby nie wiązało się to dla nas z dyskomfortem. Wychodzę z założenia, że praktyka jest równie ważna co teoria, dlatego też do e-booka dołączyłam karty pracy. Ich wypełnianie nie jest obowiązkowe, ale pomaga głębiej wejść w temat oraz skłania do refleksji.

Katarzyna Bienkowska - Książki roku 2023 - poznaj TOP 12 najlepszych propozycji - finalistki KURSORY ROKU!

6. Katarzyna Bieńkowska

Autorka książki „Promocja? Tak, poproszę! Jak samodzielnie wypromować książkę”. Od prawie 10 lat promotorka literatury i czytelnictwa, w sieci działa jako Poligon Domowy. Zajmuje się korektą, recenzowaniem książek, organizacją i prowadzeniem spotkań autorskich. Twórczyni wyzwania #czytambopolskie oraz #LiterackaMapaPolski. Pomaga autorom ułożyć działania promocyjne by dotrzeć do nowych czytelników. Niedawno wydała książki dla dzieci i teraz najmłodszych namawia do czytania, także prowadząc dla nich warsztaty.

Promocja? Tak, poproszę! Jak samodzielnie wypromować książkę

Blanka Bobryk - Książki roku 2023 - poznaj TOP 12 najlepszych propozycji - finalistki KURSORY ROKU!

7. Blanka Bobryk

Jestem właścicielką pracowni stylizacji mebli i rękodzieła Blankownia, w której dopisuję nowe historie do starych mebli. Reanimuję kredensy i komody, które marnieją na strychach i zamieniam je w niepowtarzalne elementy wystroju salonów, sypialni i kuchni. W mediach społecznościowych inspiruje tysiące ludzi do kreowania wyjątkowych wnętrz. A na warsztatach z odnawiania mebli pomagam kobietom, które chcą wziąć sprawy w swoje ręce.

Odnawiaj, maluj i zarabiaj

W październiku miała premierę moja książka „Odnawiaj, maluj i zarabiaj”. To pierwszy na polskim rynku poradnik dla osób (w szczególności kobiet), które odnawiają, stylizują meble i chciałyby zacząć zarabiać na swojej pasji, nawet jeśli nie mają własnej firmy.

Pisząc każdą stronę tej książki, miałam w głowie jeden cel: pomóc początkującym rękodzielnikom wystartować z własną pracownią. Przeanalizowałam 5 lat doświadczenia w prowadzeniu warsztatu bez firmy. Wyciągnęłam wnioski z własnych błędów i sukcesów. Zbadałam poprzez ankietę i kilkuletnie obserwacje, jak funkcjonują i w jaki sposób sprzedają inne pracownie w Polsce i za granicą. I zamieniłam tę wiedzę w poradnik, który sama chciałabym przeczytać na początku mojej przygody z pędzlem i szlifierką.

Książkę dostępną w wersji papierowej i e-booku wydałam samodzielnie przy wsparciu kilku kobiecych solo biznesów.

książki roku 2023

8. Agnieszka Kaźmierczak

Z wykształcenia jestem fotografem. Uczę w szkole policealnej TEB Edukacja na profilu roczny kurs fotografii z certyfikatem Canon, od 6 lat jestem też fotoreporterem w lokalnym wydawnictwie Nowiny. Wraz z mężem prowadzimy gabinet fizjoterapii (ja zajmuję się kontaktem z pacjentami oraz wszystkimi aspektami wizualnymi: od zdjęć po publikacje postów, infografik itd. po publikacje na stronie WWW oraz w Social Mediach). Przez rok działalności udało mi się wywindować nasz gabinet do TOP 3 w mieście. Informacja ta sprawiła, że zaczęły się do mnie zgłaszać kolejne osoby z prośbą o pomoc na starcie internetowej promocji/ drogi. Materiału było tak dużo, że powstał z tego poradnik w wersji książki oraz e-booka „Twoja firma w sieci. Jak poprawić wyniki wyszukiwania”. To kompendium wiedzy dla początkującego przedsiębiorcy i twórcy oraz dla osób, które już działają, ale po omacku, a ich wyniki są słabe. Na podstawie zgromadzonego materiału powstał też kurs w szkole TEB Edukacja. Pierwsza edycja miała miejsce w sierpniu, druga odbędzie się w listopadzie.

Twoja firma w sieci. Jak poprawić wyniki wyszukiwania?

Wydanie książki oraz e-booka „Twoja firma w sieci. Jak poprawić wyniki wyszukiwania?”. Poprowadzenie kursu o tej samej nazwie w wodzisławskim oddziale TEB Edukacja. Poprowadzenie prelekcji na śniadaniu biznesowym w Rydułtowach, na którym przedstawiłam swoją publikację, jej genezę oraz opowiedziałam dla kogo ona jest. W listopadzie zaplanowane dwa spotkania autorskie: w Wodzisławiu Śląskim oraz Rydułtowach. W listopadzie zaplanowany drugi kurs o widoczności w sieci. W listopadzie zaplanowana audycja radiowa – wywiad w Radiu Żory.

książki roku 2023

9. Magdalena Kotara

Jestem copywriterką i wirtualną asystentką, która wiosną 2021 roku założyła własną firmę dzięki dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności. Zanim otrzymałam pieniądze, urząd pracy trochę mnie przemaglował, dlatego wiem, jak przygotować się na różne sytuacje i znam temat dotacji z PUP od podszewki. Kiedyś pracowałam w sądzie okręgowym w wydziale karnym i do tej pory mam słabość do prześwietlania przepisów na wylot oraz przekładania ich na ludzki język. Moi klienci cenią sobie, że dzielę się z nimi wiedzą i doświadczeniem (mam wykształcenie pedagogiczne) i twierdzą, że trudne tematy tłumaczę w łatwy i przyjemny sposób.

Ubieganie się o dotację nie jest takie straszne, jak to opisują. Tak, czasem potrzeba odrobiny szczęścia, ale najważniejsze to wiedzieć, co i jak zrobić. Wiosną 2023 roku napisałam więc e-book „Jak otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy na otwarcie własnej firmy i rozwinąć skrzydła”, bo chcę pokazać, że pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej są bliżej, niż się wydaje i jeśli tylko spełniasz warunki, możesz po nie sięgnąć! Prywatnie uwielbiam jogę, nordic walking i planszówki. Tracę poczucie czasu, gdy robię zdjęcia, szczególnie moim ukochanym bezlusterkowym aparatem, który kupiłam z dotacji na otwarcie własnej firmy.

Jak otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy na otwarcie własnej firmy i rozwinąć skrzydła

Informacje o dotacji z urzędu pracy oczywiście znajdziesz w Internecie, ale są to ogólniki. I przekopanie się przez nie wymaga wielu godzin. Ja w trakcie starania się o dofinansowanie potrzebowałam konkretów, a miałam więcej pytań niż odpowiedzi. Brakowało mi przykładów, omówienia poszczególnych elementów wniosków, wyjaśnienia wątpliwości. A co potem? Jak wygląda podpisanie umowy? Jak rozliczyć dotację? O taką wiedzę jeszcze trudniej.

W e-booku nie skupiam się tylko na własnych doświadczeniach. Prześledziłam też rekrutacje w różnych urzędach pracy. Szczegółowo przeanalizowałam regulaminy, wnioski i dodatkowe dokumenty. Odbyłam dziesiątki rozmów z urzędnikami z pośredniaków – w różnych częściach Polski. W e-booku cała ta wiedza jest dostępną od ręki, w jednym miejscu, bez konieczności przeszukiwania Internetu wszerz i wzdłuż.

Dodatkowo znajdziesz w nim rozmowę z księgową, by poznać temat dofinansowania od strony podatkowej. A 10 osób znanych ze świata online, które otrzymały dotacje z urzędu pracy, a dziś prężnie działają w swoich firmach, dzielą się swoimi przeżyciami i cennymi radami. Pokazują, że jeśli tylko ktoś spełnia warunki urzędu, może zdobyć pieniądze, które będę trampoliną do nowego rozdziału w życiu.

E-book nie jest suchą teorią i streszczeniem regulaminów, do których podchodzi się jak pies do jeża. To kompendium, które, jak mówią pierwsze czytelniczki, wciąga jak dobra książka, a jednocześnie pozwala wszystkie niezbędne informacje zdobyć w lekki i przyjemny sposób. A potem wypełnić wniosek tak, że mucha nie siada. I z dużo większym luzem – bez guli w gardle i pustki w głowie, że nie wiesz, co masz napisać.

książki roku 2023

10. Ania Płoska

Ponadczasowy doradca zawodowy, HRBP, trenerka biznesu i oświaty, nauczycielka akademicka, mentorka kariery oraz certyfikowany coach. Właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia oraz marki zawodolona.pl. Autorka kursów online, autorskich programów szkoleń, z których skorzystało już ponad 7 000 doradców kariery. Twórca narzędzi wspierających rozwój kariery. Pomysłodawczyni i organizatorka Zdalnych i Stacjonarnych Zlotów Ponadczasowych Doradców Zawodowych – miejsca zrzeszającego i edukującego doradców zawodowych z całej Polski. Autorka książki „Ponadczasowy Doradca Zawodowy” oraz wydawca rozwojowych kart edukacyjnych „Pasjans”. Studentka psychologii.

Ponadczasowy Doradca Zawodowy

Uczestniczyłam kiedyś w konferencji dla influencerów, mam bardzo małe konto na Instagramie i wówczas myślałam, że to nie stanowi problemu – jestem przecież ekspertką. Jak bardzo czułam się przydeptana kiedy okazało się, że moje wykształcenie, doświadczenie i osiągnięcia zawodowe, nie są nic warte, ponieważ nie mam „K” przy liczbie followersów.

Moja książka „Ponadczasowy Doradca Zawodowy” jest wyjątkowa, dlatego, że:

 • jest kierowana do wąskiej grupy odbiorców – dla doradców zawodowych (tu moja odwaga, że nie napisałam książki uniwersalnej, dla wszystkich i o wszystkim),
 • dostarcza narzędzia, motywację i inspirację – treści poradnika pośrednio docierają do młodzieży z całej Polski (z książki doradcy czerpią inspirację i projektują własne narzędzia doradcze,
 • odważniej otwierają własne biznesy doradcze i wspierają swoich klientów w procesach edukacyjno-doradczych),
 • stworzyłam ją w oparciu o wiarę we własne możliwości i dostępne zasoby (selfpublishing, kontakty od Oli Gościniak do graficzki i redaktorki),
 • napisałam ją nie będąc influencerką o wielkich zasięgach,
 • książka stała się inspiracją do stworzenia nowej marki @zawodolona_pl, która dostarcza bezpłatną wiedzę i motywację jak osiągnąć satysfakcję z pracy i odkryć swój potencjał.

książki roku 2023

11. Angelika Skweres

Motywatorka do zmian w życiu. Mama na etacie działająca w social mediach. Tworzę kanał na YouTube Mama ze Szkocji. Wydałam książkę “Z pasji do motywacji” pisana na wysokich wibracjach energetycznych motywuje do rozwoju osobistego, znalezienia swoich pasji.

Z pasji do motywacji

Wydałam książkę “Z pasji do motywacji” pisana na wysokich wibracjach energetycznych motywuje do rozwoju osobistego, znalezienia swoich pasji. Motywująca do działania lekka historia pisana przez wysoko wrażliwą mamę.

książki roku 2023

12. Justyna Ciećwierz

Od ponad dekady wspieram osoby na rozdrożu zawodowym. Pomagam w pracy – zamienić znudzenie w pasję, zmęczenie w uskrzydlenie, a niezadowolenie w radość. Jestem autorką ponad setki artykułów w serwisie zmianazawodowa.pl oraz empowermentwpraktyce.pl. Lata doświadczeń w zakresie coachingu oraz doradztwa zawodowego łączę z wykształceniem psychologicznym.

Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku

W lutym 2021 roku wydałam książkę „Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku”. To pozycja dla wszystkich, którzy chcą zaprojektować następny etap na drodze zawodowej w zgodzie ze swoją unikatową konstrukcją i zyskać zawód, który da im spełnienie i radość.

Książka ma charakter praktyczno – szkoleniowy. Znajdziesz w niej marginesy ułatwiające notowanie, wizualne elementy, pytania, tabele, ćwiczenia oraz miejsce na notatki. Wszystko po to, aby dobrze Ci się z nią pracowało i aby zdobytą wiedzę wdrożyć w życie. Nowatorski charakter książki polega na jej kompleksowości. Przedstawia kompletny proces wraz z ćwiczeniami i może zastąpić pracę z coachem czy doradcą zawodowym.

Książka jest obecnie dostępna w dwóch wersjach: papierowej (nakład na wyczerpaniu) oraz elektronicznej na https://zmianazawodowa.pl/sklep oraz w wielu innych księgarniach internetowych.

Przeczytaj także

Konferencja dla Wirtualnych Asystentek – Warszawa 2024 – Relacja i Opinie

Konferencja dla Wirtualnych Asystentek – Warszawa 2024 – Relacja i Opinie

Jako redakcja portalu Girlbosskie, miałyśmy przyjemność uczestniczyć w pionierskim wydarzeniu w Polsce – pierwszej stacjonarnej konferencji…
Od Algorytmów do Empatii, czyli AI i człowiek. Relacja z Konferencji „I Love AI”

Od Algorytmów do Empatii, czyli AI i człowiek. Relacja z Konferencji „I Love AI”

Zrozumienie mechanizmów działania AI oraz eksploracja natury człowieka w kontekście interakcji z tą zaawansowaną technologią –…
Jak budować biznes zgodny ze swoimi wartościami?

Jak budować biznes zgodny ze swoimi wartościami?

W dzisiejszym świecie, gdzie konkurencja jest coraz większa, a presja na sukces i zyski może przyćmić…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *