• 2024-01-24
  • 711
  • 10 minut czytania

10 pomysłów na biznes dla kobiet – Kobieto! Rozwiń skrzydła i bądź niezależna

10 pomysłów na biznes dla kobiet – Kobieto! Rozwiń skrzydła i bądź niezależna

Kobieto! Rozwiń skrzydła i bądź niezależna! Te słowa powinna usłyszeć każda z nas. I to na samym początku swojej drogi ku dorosłości. Te słowa mają wielką moc, a za nimi kryje się obietnica niezależności, samorealizacji i spełnienia. Czy któraś z nas nie chce tego dla siebie? Jak często zastanawiamy się czy możemy coś zrobić, czy nam wypada, co ludzie powiedzą, czy jesteśmy wystarczające? Czy często my same nie blokujemy się tak bardzo, że zapominamy o tym co dla nas najważniejsze? Przeczytaj o współczesnej roli kobiet, a także sprawdź przygotowane przeze mnie 10 pomysłów na biznes dla kobiet!

Być kobietą

Kim jest kobieta w dzisiejszych czasach? Omnibusem. Jest matką, żoną, kochanką, sprzątaczka, przyjaciółką, szefową, kucharką, lekarką, nianią…. Ról, które spełniają kobiety jest tak wiele, że one same potrafią zapomnieć o tym, kim są naprawdę. Od dziecka są uczone tego, że mają być grzeczne, posłuszne, ładnie się uśmiechać, uczyć, pomagać innym i ciągle „być”. Być dla KOGOŚ, ale nie dla SIEBIE. Tak łatwo jest zatracić to, co jest w nas najpiękniejsze. Bez wsparcia najbliższych rozwój jest cholernie trudny, ale czy nie trudniejsze jest życie w ciągłym dole i udawaniu, że tak jest lepiej? Z bolącym sercem spoglądam na kobiety – kiedyś bardzo aktywne zawodowo – a teraz zajmujące się wyłącznie dziećmi.

I, żeby nie było, nie mam nic do tego. Macierzyństwo potrafi spełniać i nadawać sens życiu, sama jestem przecież mamą. Ale mam na myśli te dziewczyny, które chcą wrócić do pracy, chcą być aktywne i wyjść z domu nie tylko do spożywczego po chleb i masło. Widzę, że albo nie mają wsparcia, albo pogodziły się z tym jak jest, a przecież pamiętam ich dawny blask – potrafił oślepić i zaczarować. I w głębi swojej duszy one chcą znowu czuć się potrzebne i być atrakcyjne. Przecież wraz z urodzeniem dziecka one nie stały się niewidoczne. Nadal tam są – w środku – i niemo wołają o atencję.

Zmiany nie są łatwe

Powiesz pewnie, że to wcale nie jest takie łatwe i proste. Oczywiście, że nie jest. Zmiany nigdy nie są łatwe. Ciężko jest pokonać nasze przyzwyczajenia i postawić na siebie, zmienić panującą harmonię i porządek wokół. Przecież jak my się zmienimy, to też inni wokół będą musieli się dostosować. Jak to zrobić? Tak jak mówi Jakub Bączek z Akademii Trenerów Mentalnych. Małymi krokami. Weź kartkę i rozpisz sobie co jest dla ciebie ważne, co mniej, a z czego możesz zrezygnować lub oddelegować komuś innemu. I w tej luce swojego czasu postaw na siebie.

Codziennie, małymi krokami dąż do celu. W skali miesiąca, dwóch, sześciu z tych małych kroków powstaną większe cele i osiągnięcia. Może to będzie nowa figura? Albo kompetencja, która przybliży Cię do pracy marzeń? Nic nie dzieje się z dnia na dzień. Patrząc na ludzi sukcesu, dotarcie do pewnego etapu nie zajęło im tygodnia czy dwóch. Tylko wielu miesięcy i lat pracy. Ja jestem tu po to, aby powiedzieć Ci, że jesteś wystarczająca i jeśli kiełkuje w Tobie choć mała iskierka to idź w tym kierunku! Rób innym na przekór, bądź odważna i działaj mimo strachu! A co możesz zrobić? Przeczytaj poniżej.

Kobieta na rynku pracy

Czasy się zmieniły, a wraz z nimi to, że możemy pracować zdalnie, nie wychodząc z domu. Jest to bardzo duża zaleta i tak naprawdę nieograniczone możliwości. Myśląc o swoim rozwoju musisz zacząć od poznania siebie. Zastanów się, co tak naprawdę lubisz. To, co robiłaś do tej pory może okazać się zajęciem, które dawało ci dochód, ale nie koniecznie satysfakcję. Jeśli masz w sobie trochę determinacji pomyśl o swoim biznesie, który możesz zacząć. I nie – nie rzucaj od razu etatu – sprawdź najpierw swoje możliwości i zbadaj rynek.

Na samym facebooku jest dużo grup na których możesz znaleźć pracę i wsparcie, choćby Give Her a Job w której jest obecnie ponad 230 tysięcy członków! Dla dziewczyn z dobrą znajomością języka angielskiego pracy można szukać na Give Her a Job with English. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić swoje talenty polecam Ci narzędzie CliftonStrenghts, inaczej zwane testem Gallupa. Pokaże on jakie są Twoje naturalne zdolności i w jakich obszarach powinnaś szukać swojego potencjału. Jak już dowiesz się jakie są twoje mocne strony łatwiej określisz w jakim kierunku powinnaś iść.

Ja przez długi czas nie wiedziałam co chcę robić. Co prawda miałam swoje marzenia zawodowe, ale nie poszłam w ich kierunku. Dlaczego? Bo na samym początku usłyszałam, że bez znajomości nie dam sobie rady. I w to uwierzyłam. Uwierzyłam w słowa, który mogły, ale nie musiały się spełnić. Moje przygotowania do PWST przerwałam i wybrałam popularny kierunek. Czy teraz żałuję? Często się zastanawiam, jak potoczyłoby się moje życie, gdybym jednak wybrała aktorstwo.

Ale wiecie co? Natury nie da się oszukać. 10 stycznia byłam prelegentką podczas Forum Branży Eventowej i występowałam przed publicznością mówiąc o swojej pracy i ebooku, który wydałam. Czułam się wspaniale. Mimo stresu, który poczułam na scenie wiedziałam, że jestem w dobrym miejscu. Później usłyszałam wiele miłych słów, które dodały mi skrzydeł. Mam swój plan na rozwój i małymi krokami będę go realizować. Więc teraz TY zastanów się, co możesz zrobić, aby poczuć to samo. Sprawdź mój Top Ten i przygotuj się na intensywny rozwój.

10 pomysłów na biznes dla kobiet

Wirtualna Asystentka

Jeśli lubisz pracować przy komputerze, chcesz to robić z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze, a także jesteś na bieżąco z nowościami świata wirtualnego to ta praca jest idealna dla Ciebie! Możesz zakupić kurs np. w IMOK lub u Social Menegerek i zacząć działać. Wystarczy tylko laptop, internet i otwarta głowa na potrzeby innych.

Stylistka paznokci

Branża beauty Cię interesuje? Nie musisz być kosmetyczką i robić wielu usług, żeby dobrze zarabiać i czuć satysfakcję. Wybierz zawód jakim jest Stylistka Paznokci – jest on bardzo popularny, ale ciągle jest na topie. Możesz zacząć w swoim domu, np. od robienia paznokci swoim koleżankom i rozwijać się z upływem czasu.

Fizjoterapeuta

Jeśli masz więcej czasu na kształcenie i chcesz pomagać innym, a także lubisz kontakt z ludźmi, możesz się spełnić jako fizjoterapeutka. To zawód, który w ostatnich latach bardzo zyskał na znaczeniu i jest poszukiwany. W tym zawodzie masz szansę stale się rozwijać i dorobić oprócz etatu u prywatnych klientów.

Produkt cyfrowy

W ostatnim czasie bardzo na popularności zyskują produkty cyfrowe. Możesz napisać e-booka, wydać kurs online, zrobić webinar i go sprzedawać. Podstawą jest dobra strona www, najlepiej blog i aktywność w social mediach. Zaletą produktów cyfrowych jest to, że zarabiają nawet wtedy, kiedy Ty nie pracujesz.

Handmade

Twoją pasją jest szydełkowanie, szycie, malowanie czy robienie biżuterii? Dlaczego swojej pasji nie spróbujesz spieniężyć? Na stronach takich jak OLX, Allegro czy nawet Facebook możesz sprzedawać swoje produkty. Dziś, każdy z nas lubi czuć się wyjątkowo i mieć rzeczy takie, jakich nie ma nikt inny. Płaszczyk o wyjątkowym kroju? Pierścionek o szlachetnym kształcie? Czy może ręcznie robiona czapka? Możliwości jest wiele! A wszystko tak naprawdę jest w Twoich rękach.

Psycholog

Zawód, który z każdym rokiem będzie zyskiwał na znaczeniu. Z wielu powodów, ale m.in. dlatego, że dzisiejsza młodzież zmaga się z różnymi problemami. Jest to depresja, brak zrozumienia, odrzucenie społeczne. O tym jak wielki kłopot mamy z dostępem do psychologa mówią statystyki. Zawód ten jest ciężki, ale może też sprawić Ci satysfakcję, jednak nauka jest długa i trzeba ciągle poszerzać swoje kompetencje. Aby pracować w tym zawodzie musisz być otwarta na potrzeby drugiego człowieka.

Fotograf

Pasja, które może zamienić się w nieźle prosperujący biznes. Jeśli masz zamiłowanie do robienia zdjęć, potrafisz uchwycić wyjątkowe momenty, a także lubisz podróżować to ta praca jest godna Twojej uwagi. Możliwości masz wiele, w tym robienie zdjęć produktowych, do postów do social mediów, zdjęć z wesel czy eventów. Ta praca często wiąże się z wyjazdami, ale również z nieograniczonymi możliwościami.

Trener personalny

Osoba, która dobiera indywidualne treningi dla swojego klienta. Kochasz ruch i uwielbiasz ćwiczyć? Dlaczego nie zmienić tego hobby w pracę? Dzięki Ewie Chodakowskiej dużo kobiet odkryło swoją pasję jaką jest sport. Może i Ty należysz do takich osób. Treningi mogą odbywać się online, na siłowni czy w domu u klienta. Połączenie zawodu trenera personalnego i dietetyka sprawi, że będziesz miała jeszcze więcej klientów.

Tatuażystka

To zawód, który staje się coraz bardziej popularny, a jest też nieźle płatny. Jednak, aby nim być musisz mieć wyobraźnię i zdolności plastyczne związane z rysowaniem. Jeśli w każdej wolnej chwili malujesz portrety, obrazki lub ilustracje pomyśl, czy nie spełnisz się w tym zawodzie.

Księgowa

Cyferki są Twoją pasją? Podstawy rachunkowości nie są Ci obce i tematy związane z księgowością wchłaniasz jak gąbka? Może warto kupić kurs lub pójść na studia i powoli stawiać pierwsze kroki w tym zawodzie? Księgowe obsługują szkoły, przedsiębiorców, czy duże firmy. Pracę znajdziesz też w samorządach. Możesz być również księgową online dzięki nieograniczonemu dostępowi do internetu, a także świadczyć usługi doradcze.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie 10 pomysłów na biznes dla kobiet pomogą Ci znaleźć odpowiednią drogę w realizacji marzeń o własnej działalności. Trzymam mocno za Ciebie kciuki. Powodzenia!

Przeczytaj także

Kompetencje rodzicielskie i biznesowe – jak to połączyć?

Kompetencje rodzicielskie i biznesowe – jak to połączyć?

Czy kompetencje uzyskane w jednym obszarze życia mogą być przydatne w innym, na pozór zupełnie przeciwnym?…
Jeśli zdecydujesz się odpowiedzieć na hejt, rób to z klasą! Wywiad

Jeśli zdecydujesz się odpowiedzieć na hejt, rób to z klasą! Wywiad

W ciągu ostatniej dekady internet stał się areną, na której biznesy rozwijają swoje marki i budują…
Influencers LIVE Wrocław 2024

Influencers LIVE Wrocław 2024

Influencers LIVE Wrocław 2024 świętuje swoją jubileuszową 10. edycję, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca.…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *