• 2024-05-02
  • 91
  • 9 minut czytania

Dlaczego u mnie to nie działa? O indywidualnym sukcesie

Dlaczego u mnie to nie działa? O indywidualnym sukcesie

Czy stawiałaś sobie kiedyś pytania:

Dlaczego u mnie to nie działa?
Dlaczego inni osiągają sukces, a ja robiąc to samo, nie mogę wyjść ponad moje minimum?
Co robię nie tak, że nie jestem w stanie przebić się w biznesie?
Dlaczego jeszcze nie osiągnęłam sukcesu?

Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Ponieważ ja kilka lat temu byłam dokładnie w tym samym miejscu zastanawiając się co robię nie tak, że jeszcze mój biznes nie funkcjonuje tak jak bym tego chciała. A do tego zarobki nie chciały poszybować w górę, podczas gdy inni w branży chwalili się set-tysiącami zysków. Dziś znajdziesz wreszcie odpowiedź!
Zatem – zaczynamy.

Dlaczego u mnie to nie działa – czynniki pierwsze

Jeszcze w 2020 roku, miałam przyjemność opiekować się klientami mojej klientki na drodze do ich sukcesu w biznesie online. W dużym skrócie byłam wsparciem marketingowym. Obserwowałam fantastyczne skoki i wyniki sprzedaży szybujące poza wszelkie możliwe oczekiwania. I widziałam sromotne porażki, gdzie ktoś miał problem ze sprzedażą jednego produktu online. Wszyscy podążali jednym i tym samym schematem. Więc co poszło nie tak? Poszukując odpowiedzi na to pytanie, sięgnęłam po coś, co jest najmniej oczywistą drogą do poszukiwania rozwiązań – Human design. Human Design jest syntezą nauk takich jak astrologia, I-Ching, fizyka kwantowa… Na świecie istnieje już od 30 lat jako narzędzie do samopoznania i rozwoju osobistego. Kryje się jednak za nim dużo więcej.

Przede wszystkim Human Design, jest nauką “zróżnicowania”. Mówi o tym, że każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Skoro tak właśnie jest, a jest to bardzo logiczne, to dlaczego oczekujemy, że istnieje jeden przepis na sukces? Bingo!

“Ciężka praca”

Schemat, którym podążały te osoby nie był zły – tym bardziej, że działał dla wielu. Jednak nie był on dostosowany dla wszystkich. Kolejnym przykładem jest moja biznesowa znajoma, która opowiadała mi o świetnym mastermindzie, w którym brała udział. Oprócz niej było tam 5 innych fantastycznych kobiet. Kariera czterech z nich – wystrzeliła. Niestety ona wciąż miała problemy by przenieść się, chociaż o poziom wyżej. Wiem na pewno, że bardzo starannie wdrażała w życie wszystkie zalecenia, a mimo to, nie mogła się przebić.

Ja także miałam wrażenie, że kręcę się w kółko. Dotknęło mnie poczucie totalnego bezsensu i wypalenia. Chciałam zrównać wszystko z ziemią i zaszyć się – najlepiej w jakiejś innej części świata. A to dlatego, że w pracy dosłownie “wydrapywałam sobie żyły”, pracując ponadprzeciętnie ciężko i długo. W końcu dookoła słyszymy, że: “ciężka praca uszlachetnia”, “bez pracy nie ma kołaczy”, “tylko ciężką pracą osiągniesz sukces”. Tylko wyglądało na to, że sukces nie jest mi pisany. Też się tak czujesz? Rozglądasz się dookoła, widzisz te wielkie sukcesy i zastanawiasz się kiedy staną się one Twoją częścią? Albo dotarłaś do swojego “sufitu zarobków” i ni jak nie możesz ruszyć dalej, bez względu na to co byś robiła?

Widzisz… ciężka praca nie jest odpowiedzią na wszystkie biznesowe problemy. Istnieje więcej niż jeden sposób na dotarcie na szczyt. I prawdopodobnie o to chodzi w Twoim przypadku – nie podążasz własnym indywidualnym przepisem na sukces.

Jedna taka jak Ty

To Human Design otworzył mi oczy w temacie – dlaczego u mnie to nie działa? w kontekście indywidualnego sukcesu. Na tę syntezę nauk i narzędzia, jakie oferuje natrafiłam w momencie dojścia do kompletnej ściany i wypalenia zawodowego. Pokazał mi, że dosłownie jestem inna. Mam swój własny styl egzystowania i działania, także w biznesie. To otworzyło mi oczy! To dlatego, nic do tej pory po prostu nie mogło zadziałać.

Na pewno znasz taką zabawkę dla dzieci, z wyciętymi kształtami klocków. Zadaniem osoby/dziecka bawiącego się, jest wrzucenie klocków o różnym kształcie do właściwego otworu. Wpychanie gwiazdki do trójkąta zakończy się niepowodzeniem, z tych samych powodów, z jakich Twój biznes nie może się rozhulać podążając za radami, które nie są dostosowane do Ciebie. Jeszcze sporo osób działa w biznesach na zasadzie “wykrawaczki do ciastek”, proponując jedno rozwiązanie jako to właściwe dla wszystkich. Podczas gdy tak naprawdę powinny one uhonorować Twoją indywidualność. Jesteś jedna, wyjątkowa, i na tym powinnaś opierać także swoje działania biznesowe.

To, co robi Human Design to w dużej mierze akceptacja siebie. On pokazuje, że to co czujesz wewnętrznie jest dokładnie tym za czym powinnaś podążać. Robi to przy pomocy swoich narzędzi jak “strategia” czy “autorytet” ( system podejmowania decyzji. Wskazuje także nasze mocne strony, oraz te, które wymagają naszego większego wglądu. Jest to system, który ma potencjał podpowiedzieć nam jak prowadzić swój biznes, czy budować relacje, i wiele więcej.

Biznesowe decyzje

Już samo podejmowanie decyzji stanowi dla nas często wyzwanie. Dlatego tak wiele z nas, wręcz się od nich powstrzymuje zastanawiając się później “dlaczego u mnie to nie działa?”. Podczas gdy wybierając brak decyzji, wybierasz tak naprawdę stagnację. Według Human Design, mamy 9 Autorytetów, czyli 9 różnych sposobów na podejmowanie decyzji. Wyobraź sobie swój biznes, gdy dokładnie wiesz kiedy i jakie decyzje podjąć, aby doczekać się upragnionego rezultatu.

Korzystanie z wewnętrznego autorytetu właśnie te szanse znacząco wzrastają. Wiesz wtedy jakie współprace wybierać, którym projektom nadać priorytet czy z czego zrezygnować. Sposób podejmowania decyzji ma znaczenie. Gdy sięgam pamięcią, potrafię dokładnie wskazać na decyzje biznesowe, które podjęłam w niewłaściwy dla mnie sposób. To oczywiście te decyzje, które doprowadzały mnie często na skraj płaczu. Często były one podejmowane ze strachu. Nie potrafiłam sobie zaufać.

Oczywiście, że wciąż zdarza mi się popełnić błąd, jednak wiem o tym szybciej, i zazwyczaj mogę jeszcze wpłynąć na potencjalny bieg zdarzeń. Najważniejsze, że wzrosła moja pewność siebie. I dla Ciebie jest to możliwe, gdy podejmujesz decyzje w zgodzie ze sobą. Dzieje się tak dlatego, że wiesz, że konsekwencją właściwie podjętej decyzji będzie dla Ciebie dobra. Wzrasta zaufanie do siebie, i co za tym idzie – pewność siebie.

Aby dowiedzieć się, jaki jest Twój Autorytet – zacznij od wygenerowania swojego grafu Human Design. Konieczna do tego będzie Twoja dokłądna data, godzina i miejscowość urodzenia. Te informacje wprowadzasz tutaj. Nie przejmuj się jeśli zobaczysz zbyt wiele nieznanych ci informacji.

Te mogą zostać “odczytane”, przez osoby do tego uprawnione. Ja także się tym zajmuje. Zaś wracając do Autorytetu, który pomoże Ci podejmować sprawniejsze decyzje i pomoże zapomnieć o pytaniach “dlaczego u mnie to nie działa?”, to będziesz miała jeden z poniższych.

Autorytet Human Design

  • Emocjonalny – Oznacza, że nie należy podejmować decyzji w tu i teraz. Należy przeczekać i ustabilizować swoje emocje, zanim na coś się zdecydujemy.
  • Sakralny – Opiera się na “dźwiękach z brzucha”. To takie mruczenia “mmm”, “yhy”, “yyyy”. To podpowiedzi z Twojego wnętrza.
  • Śledzionowy – wysyła Ci sygnały poprzez intuicję.
  • Ego – decyzje opierasz na tym, czego chcesz.
  • Samo-Autorytet/Samorzutny – Twoja decyzja znajduje się w tym co mówisz.
  • Mentalny – Najważniejsze do podjęcia decyzji jest bycie we właściwym dla siebie środowisku.
  • Księżycowy – do podjęcia kluczowych decyzji zaleca się odczekanie cyklu księżycowego.

Jakkolwiek tajemniczo i dziwnie może to dl Ciebie brzmieć, to uwierz mi, że za każdym razem gdy podejmowałam decyzje w inny sposób, okazywało się, że dokonywałam niewłaściwego dla siebie wyboru. A co za tym idzie – coś co miało działać, wcale nie działało. Niewiarygodne prawda?

Eksperymentuj

Nie musisz przyjmować wszystkiego na ślepo. Możesz to przetestować i sprawdzić. To może być kompletnie nie logiczne, ale logika nie jest tu receptą na sukces. Logika sprawdzi się w innych obszarach, Ty nie musisz wszystkiego rozbierać na czynniki pierwsze.

To, co Ty chcesz zrobić, to sprawić by Twój biznes prowadzony był z lekkością, by wyjść z utknięcia. To osiągniesz postępując jedynie w zgodzie ze sobą. Zaprowadzą Cię tam m.in. podejmowane przez Ciebie decyzje. Przypatrz im się uważnie. Zobacz, w jakich okolicznościach podjęłaś te, które zaowocowały wspaniałymi współpracami czy wysypem klientów. Przyjrzyj się także tym, których konsekwencją była życiowa czy biznesowa lekcja. Dostrzegasz jakiś schemat? Podejrzewam, że tak. A jeśli nie, to w tu i teraz – przetestuj to! Możesz to zrobić na małych decyzjach, i sprawdź gdzie Cię to zaprowadzi.

Niech otworzą się przed Tobą nowe możliwości! Powodzenia.

Przeczytaj także

Program „Jak ułatwić sobie podejmowanie decyzji”, bazujący na Human Design

Program „Jak ułatwić sobie podejmowanie decyzji”, bazujący na Human Design

W dzisiejszych czasach, kiedy każdego dnia musimy podejmować tysiące decyzji, łatwo ulec przytłoczeniu. Program „Jak ułatwić…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *