• 2024-04-21
 • 260
 • 10 minut czytania

Konferencja dla Wirtualnych Asystentek – Warszawa 2024 – Relacja i Opinie

Konferencja dla Wirtualnych Asystentek – Warszawa 2024 – Relacja i Opinie

Jako redakcja portalu Girlbosskie, miałyśmy przyjemność uczestniczyć w pionierskim wydarzeniu w Polsce – pierwszej stacjonarnej konferencji dla Wirtualnych Asystentek, która odbyła się w Warszawie w Varsovia Apartamenty. Wydarzenie to zgromadziło zarówno doświadczone wirtualne asystentki, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

konferencja dla wirtualnych asystentek warszawa 2024 05 - Konferencja dla Wirtualnych Asystentek - Warszawa 2024 - Relacja i Opinie

„Pierwsza stacjonarna konferencja dla Wirtualnych Asystentek już za nami! To wydarzenie, na którym spotkały się dziewczyny, które mają jeden cel swojej działalności online – wspierać swoich klientów w rozwoju ich biznesów. I to niezależnie od tego czy dopiero startują, czy są już wirtualnymi asystentkami od dłuższego czasu. Każda z uczestniczek wyszła z nową wiedzą, którą zapewne będzie teraz stopniowo wdrażać, aby dalej się rozwijać. Ale oprócz wiedzy ważna była też atmosfera – absolutnie miła i koleżeńska. W świecie WA piękne jest to, że mimo iż często teoretycznie jesteśmy dla siebie konkurencją, to praktycznie wspieramy się w swoich działaniach i współpracujemy. I to właśnie było widać w trakcie konferencji.”

Katarzyna Masztaller, redaktorka prowadząca GirlBosskie

Na konferencji czuć było współpracę i wsparcie. Spotkanie okazało się nie tylko platformą do zdobywania wiedzy, ale również przestrzenią, w której wirtualne asystentki mogły dzielić się swoimi doświadczeniami i ucząc się od siebie nawzajem, budować silniejsze, bardziej współpracujące relacje.

Dyskusje w kuluarach skupiały się na różnorodnych aspektach pracy wirtualnej asystentki, od skutecznej komunikacji zdalnej, przez narzędzia cyfrowe, po zarządzanie czasem i zadaniami. Uczestniczki z entuzjazmem dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości branży, co dodatkowo wzmocniło uczucie, że każdy jest częścią większej, dynamicznie rozwijającej się społeczności.

Wzajemna pomoc i gotowość do współpracy, jaką wykazywały uczestniczki, pokazuje, jak w branży wirtualnej asysty teoretyczna konkurencja może przerodzić się w praktyczne partnerstwo. To ważna lekcja dla wszystkich profesjonalistek, którą każda z uczestniczek może teraz zastosować w swojej codziennej pracy, czyniąc środowisko wirtualnych asystentek jeszcze bardziej zintegrowane i efektywne.

konferencja dla wirtualnych asystentek warszawa 2024 03 - Konferencja dla Wirtualnych Asystentek - Warszawa 2024 - Relacja i Opinie

Otwarcie Konferencja dla Wirtualnych Asystentek

Dzień rozpoczął się od rejestracji uczestników o godzinie 9:00, a Ela Wolińska przywitała uczestniczki konferencji punktualnie o 10:00. Już na wstępie mogliśmy poczuć energię i entuzjazm zgromadzonych. Otwarcie konferencji zainaugurowało wykład na temat „Okiem Fotografki – proste sposoby na dobre zdjęcia” prowadzony przez Dorotę Dabińską – Frydrych, co od razu wprowadziło uczestników w temat wizerunku w biznesie.

Sesje i warsztaty

Konferencja obfitowała w bogaty program ciekawych prelekcji. Szczególnie zapadły mi w pamięć sesje na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy wirtualnej asystentki oraz efektywnego budowania marki osobistej w sieci. Kasia Kędzia, specjalistka od LinkedIn, podzieliła się wiedzą, jak skutecznie zarządzać profilami klientów i jak wykorzystać algorytm serwisu na swoją korzyść.

Networking i interakcje

Poza oficjalnymi panelami, ogromną wartość stanowiła część networkingowa. W przerwach oraz podczas zorganizowanego spotkania po zakończeniu oficjalnej części, uczestnicy mieli możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Atmosfera była niezwykle otwarta i przyjazna, co sprzyjało wymianie doświadczeń i idei.

konferencja dla wirtualnych asystentek warszawa 2024 01 - Konferencja dla Wirtualnych Asystentek - Warszawa 2024 - Relacja i Opinie

„Jestem zachwycona energią kobiet i mężczyzn jacy byli obecni na konferencji. Począwszy od prelegentów, którzy byli świetnie przygotowani do swoich prezentacji, skończywszy na wieczornych rozmowach i poznawaniu siebie nawzajem.

Cudownie było spotkać osoby, z którymi normalnie rozmawia się tylko online. Można było poczuć ich energię i radość. Czułam się tak doskonale.

Nie było to stricte networkingowe spotkanie. Cieszę się, że również na żadnej prelekcji nie było treści  sprzedażowej. Prezentacje oddawały wartość danego prelegenta i odkrywały przed nami kolejne możliwości, kolejne etapy rozwoju jakimi możemy iść w przyszłości. Poznałam tam cudowne kobiety, bardzo pozytywnie nastawione do życia. Z niebywałą energia i radością.

Na pewno będę uczestniczyć w każdej kolejnej konferencji bo wartość jaką się z niej otrzymuje w postaci poznania nowych osób, rozmów z dziewczynami czy nawiązania wspólnych projektów przekracza wszelkie oczekiwania.

Zapraszam każdą początkującą Wirtualną Asystentką ale i te, które już czują się zaawansowane, bo warto być z nami.”

Joanna Pomes

Inspirujące postacie na Konferencji dla Wirtualnych Asystentek

Wśród prelegentów nie zabrakło inspirujących postaci, takich jak Monika Bartnik, która opowiadała o tym, aby zadbać o swoją markę osobistą jako wirtualna asystentka. Jej prelekcja, pełna pasji i zaangażowania, była niezwykłym przykładem dla wszystkich uczestniczek.

konferencja dla wirtualnych asystentek warszawa 2024 07 - Konferencja dla Wirtualnych Asystentek - Warszawa 2024 - Relacja i Opinie

Podczas konferencji w Warszawie mieliśmy okazję wysłuchać serii inspirujących prelekcji, które poruszały kluczowe zagadnienia branży wirtualnej asysty. Oto krótkie streszczenie najważniejszych wystąpień:

 1. Dorota Dabińska – Frydrych – „Okiem Fotografki – proste sposoby na dobre zdjęcia”: Prelekcja skupiała się na znaczeniu wizerunku w biznesie. Dorota podzieliła się praktycznymi radami, jak tworzyć zdjęcia, które wzmocnią osobistą markę i będą atrakcyjne w mediach społecznościowych.
 2. „Sztuczna inteligencja jako narzędzie pracy wirtualnej asystentki”: Sesja poświęcona była omówieniu, jak nowoczesne technologie, w tym AI, mogą usprawniać codzienną pracę wirtualnych asystentek, od automatyzacji zadań po analizę danych.
 3. Kasia Kędzia – „Jak zbudować silną markę osobistą WA w sieci”: Kasia przedstawiła strategie budowania silnej i rozpoznawalnej marki osobistej online, skupiając się na efektywnym wykorzystaniu narzędzi cyfrowych i mediów społecznościowych.
 4. „Jak możesz wykorzystać NLP w efektywnej komunikacji z klientem?”: Prezentacja zwróciła uwagę na techniki neurolingwistycznego programowania jako metody zwiększania efektywności komunikacji i budowania głębszych relacji z klientami.
 5. „Newsletter, jako niezbędne narzędzie komunikacji w biznesie online”: Zostały omówione kluczowe aspekty skutecznego wykorzystania newsletterów w komunikacji marketingowej, w tym budowanie listy subskrybentów i personalizacja treści.

konferencja dla wirtualnych asystentek warszawa 2024 08 - Konferencja dla Wirtualnych Asystentek - Warszawa 2024 - Relacja i Opinie

Występujące Osoby

Konferencja zgromadziła szereg znaczących postaci z branży wirtualnej asysty i powiązanych z branżą, które swoją wiedzą i doświadczeniem przyczyniły się do wzbogacenia programu:

 • Monika Bartnik: Wirtualna asystentka i mentorka, pionierka w branży w Polsce, założycielka marki „Twoja Sekretarka” oraz butikowej agencji marketingowej TS Studio.
 • Katarzyna Zielonka-Borgosz: Specjalistka ds. newsletterów, wspierająca kobiece biznesy online, certyfikowana ekspertka MailerLite.
 • Kasia Kędzia: Ekspertka i autorka kursu online, specjalizująca się w strategii i prowadzeniu profilu klienta na LinkedIn.
 • Dorota Dabińska – Frydrych: Fotografka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, specjalizująca się w sesjach wizerunkowych i firmowych.
 • dr Renata Rybacka: Coach, mentor i certyfikowany trener metody Neurolingwistycznego Programowania, autorka książek i artykułów naukowych.
 • Michał Jaszczuk: Specjalista IT, współtwórca platformy esystentka.pl, z doświadczeniem w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych.
 • Magda Steblewska & Ania: Wirtualne asystentki i mentorki, współzałożycielki zespołu wsparcia dla twórców produktów cyfrowych i kampanii sprzedażowych.
 • Agnieszka Kowalska: Wirtualna asystentka i mentorka, doświadczony ekspert w marketingu internetowym.

Każdy z prelegentów wnosił unikatową perspektywę i specjalistyczną wiedzę, co czyniło każdą sesję wartościową i inspirującą.

„Pierwsza Konferencja Wirtualnych Asystentek, która odbyła się w Warszawie 20 kwietnia 2024 roku, była niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tą branżą.

Miałam okazję posłuchać wiele inspirujących prelekcji i otrzymać cenne wskazówki od doświadczonych WA i ekspertów branżowych.

Networking był kluczowym elementem konferencji, dając szansę na nawiązanie nowych kontaktów, które mogą okazać się nieocenione w dalszej karierze zawodowej oraz poznania na żywo osoby, z którymi współpracuję online.

Konferencja dla WA zdecydowanie jest wartościowym i potrzebnym wydarzeniem, bardzo się cieszę, że została bardzo dobrze przyjęta i z niecierpliwością odliczam czas do następnej edycji tego wydarzenia.”

Agnieszka Szymczyk-Rumian

konferencja dla wirtualnych asystentek warszawa 2024 04 - Konferencja dla Wirtualnych Asystentek - Warszawa 2024 - Relacja i Opinie

Podsumowanie i przyszłe plany – Konferencja dla Wirtualnych Asystentek

Konferencja zakończyła się dyskusją panelową i serią pytań do ekspertów, co pozwoliło jeszcze bardziej pogłębić zdobytą wiedzę. Z niecierpliwością oczekuję przyszłych edycji tego wydarzenia, mając nadzieję, że będzie ono kontynuowane w kolejnych latach, przyczyniając się do wzrostu i profesjonalizacji branży wirtualnych asystentek w Polsce.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło mnóstwa praktycznej wiedzy, ale także stało się przestrzenią do inspiracji i wzajemnego wsparcia. Cieszę się, że mogłam być częścią tej inicjatywy i z niecierpliwością wyczekuję przyszłych wydarzeń, które z pewnością będą równie owocne.

konferencja dla wirtualnych asystentek warszawa 2024 06 - Konferencja dla Wirtualnych Asystentek - Warszawa 2024 - Relacja i Opinie

Przeczytaj także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *