• 2024-05-27
  • 155
  • 6 minut czytania

Plan naprawczy firmy – jak wyjść z dołka w gorszym momencie biznesowym? – Podcast #GIRLBOSS115

Plan naprawczy firmy – jak wyjść z dołka w gorszym momencie biznesowym? – Podcast #GIRLBOSS115
Wow! To co się wydarzyło po piątkowym live/podcaście (tu powtórka) jest niesamowite! To były moje najtrudniejsze spotkanie, w którym opowiedziałam o problemach biznesowych, z jakimi się mierzę. Morze wsparcia, wiadomości mailowe, na priv, komentarze czy telefon mnie totalnie zaskoczyły.

Plan naprawczy firmy – video i podcast

Najbardziej uderzyło mnie to, że aż tyle osób napisało, że u nich jest tak samo i czuły się w tym wszystkim same, bo przecież do okoła w social mediach widzi się u wszystkich tylko pasmo sukcesów. Nic dziwnego, kiedy dzieje się u nas źle przecież najczęściej mamy ochotę się schować, a nie przyznawać (jeju jak to brzmi pejoratywnie) do problemów. Właśnie dlatego w piątek zdecydowałam się na to nagranie, aby Was wesprzeć w tych trudniejszych momentach, bo sinusoida jest wpisana w prowadzenie biznesu, baaa w nasze życie. Prowadzę biznes od 12 lat i wiem, że to nierealne, aby zawsze było idealnie i cudownie, aktualnie jestem na dole, ale wiem, że to się zmieni. Ba! Wiem, że to nie świadczy o mnie, że jestem gorsza, że jestem beznadziejna czy że nie umiem prowadzić biznesu czy zarabiać pieniędzy. Po prostu jest to czas na zmiany, czas na plan naprawczy firmy!

Dlatego skoro powiedziałam A, dziś powiem B. Spędziłam cudowny weekend z rodziną nad jeziorem, wspaniały dzień Mamy z jako mama, ale też jako córka i wnuczka. Z tyłu głowy, jednak czułam, że coś się dzieje, coś się klaruje, odzyskuję kontrolę, po zrzuceniu ogromnego kamienia piątkowym wyznaniem. I tak właśnie wczoraj wstałam skoro świt, wzięłam swój Planer Przedsiębiorczyni i rozpisałam wiele stron planu naprawczego. Nie chcę zostawiać Was tylko z tym, że coś jest nie tak. Zapraszam do materiału „światełko w tunelu”, w którym opowiem jakie mam plany, aby wyjść z tego dołka. To będzie plan naprawczy firmy!

Wierzę, że to może być dla Ciebie otucha i wsparcie na trudne momenty, bo są one wpisane w prowadzenie biznesu.

Plan naprawczy firmy – jak wyjść z dołka w gorszym momencie biznesowym?

W najnowszym odcinku podcastu, Ola Gościniak dzieli się swoimi refleksjami oraz konkretnymi krokami, które zamierza podjąć, aby pokonać trudności biznesowe. Początkowo Ola wyraża wdzięczność za wsparcie, które otrzymała po swoim emocjonalnym live. Mówi o zalewie wsparcia od widzów, zarówno w formie komentarzy, wiadomości, jak i osobistego wsparcia od znajomych.

Ola podkreśla, że choć w biznesie przeżywa trudności, to w innych aspektach życia czuje się dobrze, co dodaje jej sił. Wyjaśnia, jak ważne jest dbanie o różne sfery życia, nie tylko o biznes. Przyznaje, że jej problemy finansowe w biznesie zaczęły się po otwarciu nowej marki „Girlboskie”, co wiązało się z wysokimi kosztami inwestycji i działalności.

Podczas podcastu Ola szczegółowo opisuje swoje działania naprawcze, które obejmują zarówno próby zwiększenia przychodów, jak i optymalizację kosztów. Planuje także bardziej strategiczne zarządzanie swoimi wydatkami, w tym zaniechanie finansowego wspierania innych biznesów, które obciążały jej budżet.

Na koniec Ola podkreśla, jak ważne jest otwarte mówienie o problemach i traktowanie ich jako normalnej części prowadzenia działalności, a nie jako znak osobistego niepowodzenia. Zapowiada kolejne kroki, które zamierza podjąć, aby stabilizować swoją sytuację finansową i biznesową.

Cytaty ze spotkania Plan naprawczy

  1. O wsparciu: „To jest niesamowity wzrusz, serio, to jest coś niesamowitego, jaki ja dostałam od Was zalew wsparcia od piątku.”
  2. O trudnościach w biznesie: „Cały ten live piątkowy jest taką drgającą ręką, ja spodziewałam się, że głosy po tym spotkaniu będą podzielone.”
  3. O zachowaniu równowagi: „To, że u mnie w biznesie jest źle, to nie znaczy, że ja nie wyciągam satysfakcji z innych sfer życia.”
  4. O zarządzaniu kryzysem: „Jak ja wstałam, otworzyłam swój planer przedsiębiorczyni, o nawet tu mam go przed sobą, otworzyłam i to wszystko, co było we mnie, wypisałam, wyleciało.”
  5. O przyjęciu sytuacji: „To, że czasami biznes jest gorzej, to jest normalne i każdy tak ma. Nie każdy się przyzna.”
  6. O uczciwości w biznesie: „Dlatego ja stwierdziłam, że chcę wam pokazać, że coś jest u mnie nie tak, ponieważ wierzę, że to będzie dla wielu osób wsparcie w tych gorszych momentach.”
  7. O inwestowaniu w biznes: „Natomiast błąd popełniłam z tym, że ta wypłata dla mnie powinna być zabukowana najpierw.”
  8. O podejściu do problemów: „Jeśli czujemy, że na zewnątrz jest jakiś mylny obraz nasz, tak jak ja poczułam od dłuższego czasu, to może powiedzieć o tym, że coś jest nie tak.”

Te cytaty oddają moje refleksje na temat prowadzenia biznesu, zarządzania kryzysami oraz znaczenia wsparcia społeczności w trudnych czasach.

Przeczytaj także

Mindset w biznesie. Kiedy jest ci potrzebny?

Mindset w biznesie. Kiedy jest ci potrzebny?

Sukces nie zależy wyłącznie od umiejętności technicznych czy doświadczenia zawodowego. Coraz częściej kluczowym czynnikiem determinującym rozwój…
Inspirujące Przedsiębiorczynie – Niezwykłe Transformacje Kobiet z Paczki Girlbosskich

Inspirujące Przedsiębiorczynie – Niezwykłe Transformacje Kobiet z Paczki Girlbosskich

Inspirujące Przedsiębiorczynie rozwijają się w Paczce, ich historie inspirują, motywują i dają siły! Paczka Girlbosskich to…
Paczka GIRLBOSSEK – Co to jest i dla kogo? – Podcast #GIRLBOSS101

Paczka GIRLBOSSEK – Co to jest i dla kogo? – Podcast #GIRLBOSS101

Jesteś gotowa przekroczyć granice własnych możliwości? Właśnie tutaj, w Paczce GirlBossek, znajdziesz bezgraniczną siłę, by rozwijać…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *