• 2024-01-13
  • 263
  • 8 minut czytania

Nocowanka na basenie, czyli mikrowakacje w aquaparku.

Nocowanka na basenie, czyli mikrowakacje w aquaparku.

Czy można nocować na basenie? Są takie miejsca i zachwycą – Ciebie oraz Twoje dziecko! A może nawet i pracowników. Nocowanka na basenie to sposób na mikrowakacje.

Nietypowa noc w Tropical Islands i Aquapark Reda

Ukryty wśród bujnych zieleni tropikalny raj pod Berlinem to Tropical Islands Resort, jedna z największych krytych atrakcji wodnych na świecie. Druga „miejscówka” znajduje się w Polsce. Już dwukrotnie nocowałam w tym miejscu i za każdym razem dzieci „chcą więcej”. To Aquapark Reda, który jako jedyny w Polsce oferuje strefę noclegową. Zapraszam najpierw pod Berlin, a zaraz potem na jedną z największych atrakcji na Pomorzu na nietypową nocowankę na basenie. To nie tylko ciekawe miejsca turystyczne, ale również warte uwagi modele biznesowe.

Aquapark w kopule

Tropical Islands to park wodny, który zlokalizowany jest w wielkiej kopule, niegdyś służącej jako hangar dla sterowców. Hala jest na tyle wielka, że mogłoby się z niej zmieścić dziesięć samolotów pasażerskich typu Boeing 747. Wewnątrz panuje stała temperatura powietrza 26 °C i wilgotność na poziomie około 64%, co tworzy idealne warunki dla utrzymania największego wewnętrznego lasu deszczowego, plaży oraz wielu tropikalnych roślin. Te uwarunkowania klimatyczne w połączeniu z licznymi basenami i atrakcjami tworzą wyjątkowe środowisko do całorocznego wypoczynku.

Tropical Islands
Archiwum własne
Tropical Islands
Archiwum własne

Fun i relaks

Miejsce sprawia pewną iluzję „wyspy” i pozwala odciąć się od zewnętrznego świata. W Tropical Island byłam zarówno ze swoją rodziną, jak i pracownikami i mogę przyznać, że jest to miejsce łączące wiele różnych potrzeb. Dzieciaki mają tu ogrom atrakcji, od zróżnicowanych basenów, poprzez zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności i plac zabaw. Hala jest na tyle duża i wysoka, że można odbyć mini podróż balonem. Balon ciągnięty jest na linie przez pracownika obiektu, więc jest to całkowicie bezpieczne. Mimo, że jest to namiastka lotu – robi wrażenie i na dzieciach i na dorosłych.

Dorośli z kolei mogą znaleźć chwilę wytchnienia w obszarach wellness i spa, korzystając z szerokiej gamy zabiegów relaksacyjnych i odnowy biologicznej, które przekształcają pobyt w prawdziwie odprężającą eskapadę. Sauny tematyczne, łaźnie parowe i lecznicze baseny solankowe to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na spragnionych odpoczynku.

Tropical Islands
Archiwum własne

Iluzja tropików

Pod rozległą kopułą Tropical Islands znajduje się około 50 tysięcy tropikalnych roślin z palmami, paprociami, drzewami z różnych zakątków świata, w tym z Azji, Wysp Pacyficznych oraz Ameryki Południowej. Projekt parku był dziełem międzynarodowego zespołu architektów i projektantów krajobrazu, którzy starali się stworzyć jak najbardziej realistyczne środowisko tropikalne. Oprócz imponującej liczby roślin, znajduje się również fascynująca kolekcja egzotycznych zwierząt, w tym flamingi, które dodają parkowi jeszcze więcej tropikalnego uroku. Te kolorowe ptaki, znane ze swojej charakterystycznej różowej barwy, są częścią atrakcji, przyciągającą uwagę odwiedzających.

Tropical Islands
Archiwum własne
Tropical Islands
Archiwum własne

Nocleg w namiocie

To co dla mnie najważniejsze – w tej tropikalnej wyspie można nocować. Istnieje opcja wynajmu namiotów postawionych na mini plaży lub domków. Wiele z nich jest stylizowanych na egzotyczne, aby móc poczuć nietypowy klimat tropików. Istnieje również szeroka oferta noclegu poza halą, ale to właśnie możliwość nocowania na basenie czyni te miejsce oryginalnym. Nawet jeśli jest to namiot postawiony na piasku. Warto sprawdzać na stronie aktualne ceny i dostępność, bo zainteresowanie jest spore. Polecam również śledzić sezonowe promocje. Zapewniam jednocześnie, że zarówno dla dzieci, jak i dorosłych ta nietypowa noc to niezapomniane doświadczenie, które może być wspaniałą ucieczką od codzienności.

Tropikalny klimat także w Polsce

Aquapark Reda, chociaż mniejszy od Tropical Islands, nie ustępuje mu klimatem. Nocować można w namiotach typu tipi na piaszczystej plaży lub w pokojach w morskiej lub tropikalnej aranżacji w strefie noclegowej Green Village. Sprawdziłam obie opcje.

Komfort nocowania w pokoju jest oczywiście znacznie większy, ale za to nocowanka w namiocie jest swoistą przygodą. Śpisz na małych materacach położonych bezpośrednio na piasku. Wszystkie bagaże znajdują się zaś w szafce (jak na basenie). Możnaby rzec survival w bezpiecznych warunkach.

Całoroczna, wysoka temperatura i dźwięki świerszczy kryjących się w bujnej roślinności nadają temu miejscu niepowtarzalny, wakacyjny klimat. Usytuowanie namiotów na piasku stwarza wrażenie „campingu”, gdzie dzieciaki do późnej nocy szaleją na piasku, domykając dzień pełen emocji w aquaparku. Bo ten oczywiście jest główną atrakcją. Przechodzi się do niego – z części noclegowej – osobnym wejściem. Opaskę na część basenową otrzymuje się w recepcji Zielonej Wioski (w cenie noclegu).

Rekiny i zjeżdzalnie

Aquapark Reda to szereg atrakcji, z których dwie stanowią najsilniejszy wyróżnik:
• rekiny, które można podziwiać na samym końcu zjeżdżalni Shark Slide, bo kończy się ona wodnym tunelem z pływającymi dookoła drapieżnikami. Można je też oglądać z basenu Deep Blue o głębokości 2,2 metra (tylko dla umiejących pływać)
• AquaSpinner, czyli pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa, gdzie można poczuć brak grawitacji. Przejazd na okrągłych, kilkuosobowych pontonach trwa około 1,5 minuty, w trakcie której trudno się momentami zorientować w którym kierunku się podąża. Specjalne efekty typu zrywy czy zmiany kierunków potęgują te niesamowite uczucie. My – jak zaczęliśmy – to trudno było skończyć.

Dodatkowo przez cały aquapark przepływa sztuczna rzeka, do której „wpada się” z Family Slide, czyli szerokiej, pofalowanej zjeżdżalni. Efektownie wygląda również ogromne jacuzzi Volcano z gejzerem wodnym, który co jakiś czas „wybucha” w kolorze lawy.
Aqua Spa & Saunarium to zaś strefa dedykowana odprężeniu i dbaniu o dobrostan. Oferuje szeroką gamę saun, w tym grotę lodową i banię schładzającą, które są idealne do odprężenia i poprawy zdrowia.

Mikrowakacje w mikrotropikach

Podsumowując, Tropical Islands Resort i Aquapark Reda to nie tylko atrakcje dla rodzin z dziećmi, ale także dynamicznie rozwijające się modele biznesowe, przyciągające różnorodne grupy odwiedzających. Są to idealne miejsca nie tylko do rodzinnego wypoczynku, ale również do organizacji wydarzeń firmowych i edukacyjnych. Oferując unikalne połączenie przygody, relaksu i zabawy, obiekty te zapewniają wyjątkowe doświadczenia, które przekształcają zwykłe dni w mikrowakacje pełne emocji i niezapomnianych chwil. Zarówno zimowe dni spędzone pod tropikalną kopułą, jak i nocne przygody w aquaparku, mogą stać się niezwykłą ucieczką od codzienności.

Jak wygląda nocowanka w Aquaparku Reda możesz sprawdzić w FILMIKU 

A jeśli masz jakieś pytania na temat tych obiektów – napisz do mnie.

Przeczytaj także

Kubanka, która zakochała się w Polsce. Wywiad z wokalistką Yaremi Kordos.

Kubanka, która zakochała się w Polsce. Wywiad z wokalistką Yaremi Kordos.

Kubanka, która zakochała się w Polsce, a potem Polaku. Od kilku lat występuje w całej Polsce…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *