- 2026-04-28
- 0
- 5 minuty czytania
Wiosenne spotkanie w Trójmieście – Girlbosskie MEETUP

Kiedy mrozy ustąpiły, a pogoda zrobiła się przyjemnie wiosenna, spotkałyśmy się po raz kolejny w Trójmieście. Tym razem oblodzone chodniki nie wzbudzały obawy o wypadek po drodze, a wrócić można było o zmroku, a nie w pełnej ciemności.
Kameralna atmosfera w kawiarni Żak
Spotkanie lokalne w Gdańsku odbyło się w kawiarni Żak, która okazała się być niezwykle przyjaznym miejscem do kameralnych rozmów. Umówiłyśmy się we wtorek o 18tej, ale część uczestniczek pojawiła się już dużo wcześniej. Rozmowy płynęły swobodnie, wspierane głównie herbatą z wybornym serniczkiem. Wieczorny klimat odprężenia pozwolił na dłuższe pogawędki po głównych punktach programu.
Historia zawodowa Iwony Smól
Główną bohaterką tego wydarzenia była Iwona Smól. Opowiedziała o swojej drodze zawodowej, na której nigdy nie miała jednego szefa nad sobą. Podczas studiów wyjechała do Niemiec, gdzie znalazła męża, założyła rodzinę i pracowała jako lektorka w szkołach językowych. Po powrocie do Polski naturalnym dla niej krokiem było założenie szkoły językowej online Językowe Echo, w której uczy dzieci języka niemieckiego i polskiego. Współpraca ze szkołami językowymi w Monachium pozwoliła jej na pozyskanie klientów z Niemiec, prowadząc lekcje online z Polski.
Rozmowy o biznesie i zmianach zawodowych
W trakcie spotkania każda uczestniczka miała okazję opowiedzieć o sobie, swoim biznesie i wyzwaniach, jakie aktualnie przed nią stoją. Rozmawiałyśmy o pracy zdalnej, która bardzo ułatwia logistykę rodzinną i po prostu oszczędza czas na dojazdach do biura. Kilka osób było w trakcie lub już po zmianie zawodowej, z różnych powodów. Było wypalenie po kilkunastu latach pracy usługowej, zmęczenie zarządzaniem pracą w korporacji, porzucenie jednej ścieżki kariery dla innej, bardziej odpowiadającej preferencjom. Wiele kobiet opisywało poszukiwania swojej definicji pracy, aby wspierać klientów i mieć przy tym satysfakcję zawodową.
Różnorodność uczestniczek i ich biznesów
Ciekawym zbiegiem okoliczności pojawiły się trzy projektantki stron internetowych, każda na innym etapie rozwoju swojego biznesu. Pozwoliło nam to zobaczyć, jak różnią się osoby na początku drogi biznesowej i po wielu latach, gdy pojawia się chęć zmiany. Wyjątkiem była też jedna rękodzielniczka, która jeździ po Polsce ze swoimi produktami i sprzedaje je na targach i jarmarkach. Oprócz tego prowadzi też warsztaty i przyjmuje zlecenia indywidualne.
Nowe znajomości i dalsze rozmowy
Wymiana kontaktów pozwoliła na nawiązanie znajomości, które inaczej nie mogłyby się pojawić. Kilka osób poumawiało się na kolejną kawę na żywo bądź online, zauważając podobne tematy u siebie, o których chciały porozmawiać dłużej. Ogólnie spotkanie uważamy za bardzo udane. Połączyło ono biznes z kobiecą stroną i potrzebą bliskości, której często brak w internecie.
Zaproszenie na kolejne spotkanie
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w Trójmieście, które odbędzie się w tym samym miejscu, kawiarni Żak, 16 czerwca o 18:00 – idealny moment na przegadanie na żywo wrażeń z Konferencji Girlbosskie!
Bio bohaterki – Iwony Smól
Iwona Smól – nauczycielka języka niemieckiego i polskiego oraz założycielka szkoły językowej Echo. Tworzy autorskie materiały dydaktyczne i gry konwersacyjne, które wspierają nauczycieli w prowadzeniu ciekawych, angażujących lekcji i ułatwiają dzieciom naukę języków obcych poprzez zabawę. Poprzez swoje produkty, webinary i warsztaty pomaga nauczycielom oszczędzać czas na przygotowaniach oraz odkrywać nowe sposoby pracy z uczniami. Jest pasjonatką nowoczesnej edukacji językowej i wierzy, że nauka języka może być jednocześnie skuteczna i przyjemna.





