• 2024-06-04
  • 60
  • 12 minut czytania

Influencers Live Wrocław 2024 – relacja i opinie

Influencers Live Wrocław 2024 – relacja i opinie

Influencers Live Wrocław 2024 to najważniejsze wydarzenie dla twórców internetowych w Europie. Event obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Temat przewodni jaki towarzyszył tegorocznej edycji to (R)ewolucja w świecie influencerów: kształtowanie mediów społecznościowych. Prawie setka prelegentów w swoich wystąpieniach i panelach dyskusyjnych rozmawiała o influencer marketingu oraz o roli influencerów w społeczeństwie. Trendy, innowacje, różne podejścia i perspektywy. Konferencja odbyła się 1-2 czerwca 2024 roku na Tarczyński Arena we Wrocławiu. Zapraszamy na relację.

Jak to wszystko się zaczęło

Dwa dni pełne wiedzy, wymiany doświadczeń, motywacji i… dobrej zabawy. Impreza Influencers Live Wrocław 2024 we Wrocławiu rozpoczęła się dwudniową wycieczką po Dolnym Śląsku. Wrocławska część wystartowała podczas before party z muzyką na żywo w centrum Wrocławia – w Texico BAR & BBQ w Pasażu Pokoyhof. To idelane miejsce na rozmowy w kuluarach, networking, poznanie innych uczestników konferencji i oczywiście wejście w klimat całej imprezy tuż przed rozpoczęciem.

Ostentacyjnie fantastyczna Janina Bąk

Absolutnie fantastyczna Janina Bąk przyciągnęła już na sam początek konferencji mnóstwo osób. Jak zwykle z humorem opowiadała o swoich przygodach – niekiedy bardzo nieprzyjemnych – z życia w sieci. O prywatności, czyli o tym jak nie należy traktować innych poza światem Instagrama czy Tik Toka. Wtedy, gdy każdy ma prawo do tego by być sobą, a nie kontem w mediach społecznościowych. Mówiła także, o tym, że w necie możesz spokojnie oberwać za nic i nie tyczy się to wyłącznie ludzi. Paradoksalnie nawet kotu może oberwać się za ostentacyjną niepełnosprawność. W skrócie jasno, prosto i z humorem o tym jak Internet ryje banię. Wniosek: bądźmy dla ludźmi, dla innych ludzi i traktujmy się nawzajem tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Jak Internet ryje banię czyli wystąpienie Janiny Bąk podczas Influencers Live Wrocław 2024
Jak Internet ryje banię czyli wystąpienie Janiny Bąk podczas Influencers Live Wrocław 2024

Szczęśliwa siódemka Sylwii Dąbrowskiej

Sylwia Dąbrowska podzieliła się swoimi patentami na dobry visual storytelling. Te 7 prostych zasad między innymi takich jak zmiana kadrów, perspektywy czy ruchu kamery może zmienić Twoje podejście praktyczne do filmowania. Pomimo tego, że sami jesteśmy widzami i obserwatorami, to nieraz trudno jest uchwycić „to coś” co nas przyciąga do filmów innych twórców. Sylwia idealnie rozłożyła te potrzeby na czynniki pierwsze. Dowiedzieliśmy się, nie tylko czego widz oczekuje po wideo w social mediach, ale też co konkretnie zrobić, by przyciągnąć uwagę i sprawić by z widz dołączył do profilu, a nie scrollował dalej. To była ciekawa prelekcja, pełna konkretnych przykładów i humoru, a mimo krótkiego czasu na jej wygłoszenie, Sylwia sprostała temu zadaniu w 100%.

Visual Storytelling i rady od Sylwii Dąbrowskiej podczas Influencers Live Wrocław 2024
Visual Storytelling i rady od Sylwii Dąbrowskiej podczas Influencers Live Wrocław 2024

Tłumy u Oli Gościniak

Na prelekcję Oli Gościniak jak zwykle przybyły tłumy słuchaczy. Chętnych do wysłuchania prelekcji o tym jak dobrze zarabiać w onlajnach nawet gdy się zaczyna było tyle, że zabrakło krzeseł do siedzenia. Ola podzieliła się swoją historią prowadzenia biznesu sprzed 12 lat, a także strategią drabiny produktów, którą przyjęła wyciągając wnioski z podejmowanych przez nią działań początkującej przedsiębiorczyni. Prezentacja była pełna wiedzy i konkretów. Dodatkowo, w trakcie prelekcji wygrać można było komplet książek – Bądź online. Twoja mocna strona, która wyrazi Ciebie i Twój biznes, Chcę WWWIęcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy? A także Książkoplaner, raport „Jesteś ekspertką” oraz planer przedsiębiorczyni.

Jak dobrze zarabiać w onlajnach nawet dopiero zaczynając - prelekcja Oli Gościniak Influencers Live Wrocław 2024
Jak dobrze zarabiać w onlajnach nawet dopiero zaczynając – prelekcja Oli Gościniak Influencers Live Wrocław 2024

Kurs na kurs online Krzysztofa Bartnika

Kolejna fantastyczna prelekcja to Krzysztofa Bartnika z imker.pl, który podzielił się swoją wiedzą ekspercką z zakresu e-commerce. Opowiadał o trendach i dobrych praktykach w zakresie tworzenia kursów online. Tematyka idealna dla osób, które chcą zarabiać na swojej wiedzy. Mnóstwo konkretnych wskazówek i rad, z których żal byłoby nieskorzystać, co sama zamierzam zrobić.

Oprócz tego w panelu dyskusyjnym posłuchać można było rozmowy Ani Makowskiej, Przemysława Gershmanna, Ewy Wojtan i Krzysztofa Bartnika na temat Współprace z markami czy własne produkty? Na czym zarabiaja twórcy w Polsce – premiera raportu Imker i ILW. Imker był też partnerem strategicznym tegorocznego wydarzenia, a na ich stoisku można było zgarnąć trzecią część książki Historie Twórców, czy po prostu porozmawiać o biznesie cyfrowym. Imker od lat działa wspierając twórców we wdrażaniu własnych produktów na rynek.

influencers live wrocław 2024 relacja imker krzysztof bartnik

Płyń pod prąd i #pijkranówkę

W trakcie całego wydarzenia dla wszystkich spragnionych dostępna była za darmo kranówka z dodatkiem cytrusów. Woda, która świetnie gasi pragnienie, jest zdrowa, pełna minerałów, a do tego 1 litr takiej wody kosztuje mniej niż 1 grosz. MPWiK we Wrocławiu konsekwentnie namawia mieszkańców w kampanii #Pijkranówkę do zbudowania ekologicznych nawyków picia wody z kranu w miejsce kupowania wody butelkowanej. Konrad Skotnicki czyli Doktor z TikToka obalał mity na temat wody kranowej oraz opowiadał o całym procesie rozpoczynającym się od pobrania wody, poprzez jej filtrowanie, aż do momentu odkręcenia kranu w naszych domach. Konrad został zwycięzcą w kategorii Science i Education.

Nie samą wiedzą człowiek żyje

Kolejną szansą na to, by złapać oddech i odprężyć się w dobrym towarzystwie było after party w sobotę po oficjalnych wydarzeniach. Wieczór rozpoczął Tede, który momentalnie rozluźnił atmosferę i rozbujał ludzi swoim scenicznym wcieleniem wyrzucając do mikrofonu słowa jak z karabinu. Później do wczesnych godzin porannych można było szaleć na parkiecie w rytm dobrze znanych kawałków w różnych aranżacjach.

influencers live wrocław relacja gabriela kurowska infoblogerka ewelina salwuk marko ola gościniak
od lewej: Gabriela Kurowska (infoblogerka.pl), Ewelina Salwuk-Marko (Agencja Kreatywna Sal-Mar) i Ola Gościniak (GIRLBOSSKIE, Jestem Interaktywna)

Na zakończenie Influencers Live Wrocław 2024

Wydarzenie Influencers Live Wrocław 2024 miało świetnie skomponowaną agendę. Prowadzone warsztaty i prelekcje świetnie się dopełniały się wzajemnie i było w czym wybierać. To wybrane wnioski o tegorocznym Influencers Live Wrocław, jednak wyjątkowo dało się odczuć wspaniałą energię, zaangażowanie i wspierającą atmosferę przez cały czas trwania imprezy. Mimo, że w świecie influencerów na co dzień liczy się to jak przyciągnąć do siebie więcej obserwatorów, to na tym wydarzeniu nikt nie sprawdzał cyferek w profilach. Liczyła się dobra zabawa, nawiązywanie relacji, wymiana doświadczeń. To budujące. Z pewnością wiele osób już nie może się doczekać kolejnej edycji!

Opinie uczestniczek

Udział w Influencers Live Wrocław był niesamowitym doświadczeniem. W jednym miejscu spotkałam ciekawe osobistości polskiego Internetu.

Inspirujące prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne dostarczyły mi mnóstwo wartościowej wiedzy i pomysłów na dalszy rozwój. Atmosfera była pełna energii, a networking umożliwił nawiązanie wielu cennych kontaktów. To wydarzenie to prawdziwa kopalnia inspiracji dla każdego, kto działa w biznesie online. Szczególnie zapadła mi w pamięć prelekcja Janiny Bąk o ciemnych stronach bycia influencerem, która jak zawsze ma celne spostrzeżenia i skłania nas do refleksji.

Natomiast fenomenalna Ola Gościniak poruszyła temat budowania biznesu online i skutecznego wykorzystywania narzędzi cyfrowych. Jej entuzjazm i praktyczne podejście do tematu sprawiły, że jej prelekcja była jednym z najbardziej pamiętnych momentów całego wydarzenia. Przyciągnęła na swoje wystąpienie tak wiele osób, że zabrakło krzeseł – sala była pełna i ledwo pomieściła chętnych. Uczestnicy musieli siedzieć na podłodze, by móc posłuchać jej inspirujących słów.

Podczas Influencers Live Wrocław szczególnie inspirujące były wystąpienia Krzysztofa Bartnika i Dawida Tymińskiego. Krzysztof Bartnik podzielił się swoją wiedzą na temat e-commerce, wskazując na kluczowe strategie rozwoju produktów cyfrowych. Jego doświadczenie i praktyczne porady były niezwykle cenne i na pewno z nich skorzystam. Z kolei Dawid Tymiński skupił się na efektywnym wykorzystaniu social media. Jego prelekcja pełna była konkretnych wskazówek, które pomogą każdemu twórcy online w rozwijaniu social mediów.

Wydarzenie to poszerzyło moją wiedzę i umożliwiło nawiązanie cennych kontaktów branżowych. Poznałam wiele inspirujących osób, niektórych końcu na żywo.

Ewelina Salwuk-Marko

 

Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mogłam być prelegentką na Influencers Live Wrocław. To niesamowite ile osób przyszło na moją prelekcję by dowiedzieć się jak zarabiać nawet gdy dopiero się zaczyna! Bardzo dziękuję wam za frekwencję, pytania, rozmowy. Mam nadzieję, ze zainspirowałam was i dodałam kopniaka do działania!

Chciałabym też dodać, że tegoroczna konferencja była zorganizowana na super poziomie. Interesujące wystapienia o pracy w świecie social mediów, o kreatywności, pomysłach, trendach, zdrowiu psychicznym. Sposoby, tricki, patenty, metody i sposoby. Cieszę, że mogłam tam być!

Ola Gościniak

 

Stadion pełen inspiracji – tak można byłoby określić to, co się wydarzyło na tegorocznej edycji Influencers Live Wrocław!
Bardzo ciekawe prelekcje, niesamowicie wartościowe rozmowy i tona contentu – czyli coś, co lubię najbardziej 😉
Jestem przeszczęśliwa, że mogłam wziąć udział w takim wydarzeniu, jest to dla mnie ogromna trampolina w rozwoju mojej firmy w sieci.
Już przebieram nogami w oczekiwaniu na kolejną edycję!

Asia Krukowska

 

influencers live wrocław relacja

 

Przeczytaj także

Influencers LIVE Wrocław 2024

Influencers LIVE Wrocław 2024

Influencers LIVE Wrocław 2024 świętuje swoją jubileuszową 10. edycję, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca.…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *