• 2024-04-04
  • 135
  • 14 minut czytania

Akademia Celuj Zdrowo

Akademia Celuj Zdrowo

Akademia Celuj  Zdrowo to program skierowany do kobiet, które chcą zadbać o siebie i swoje zdrowie  – pokazuje jak wdrożyć w życie zasady zdrowego stylu życia opartego o work-life balance. Akademia to 8 spotkań online, podczas których uczestniczki otrzymują niezbędną wiedzę pomagającą odpowiednio ukierunkować umysł na działanie, a jednocześnie zdjąć presję i odłożyć na bok sztywne wytyczne i normy. Dzięki dołączonym do kursu kartom ćwiczeń, wiedza zdobyta na spotkaniach zostaje przekuta w realne plany działania każdej z uczestniczek i może być z powodzeniem wdrażana w życie.

O autorce

Twórczynią Akademii jest Ula Nec – farmaceutka, specjalistka psychodietetyki, fitoterapii, instruktorka pilates. Wiedza zdobyta na dwóch uczelniach medycznych, umiejętność holistycznego podejścia do zdrowia, znajomość psychologii zmiany i dialogu motywującego, lata pracy z pacjentami w aptece oraz liczne szkolenia, w tym z zarządzania czasem, pozwalają jej skutecznie wspierać pracujące kobiety w zmianie ich stylu życia na zdrowszy. Autorka e-booka „Równowaga życia i pracy”, współautorka książki „Chcę WWWięcej” oraz redaktorka portalu GirlBosskie.pl w rubryce zdrowie.

Cel i grupa docelowa

Program dedykowany jest dla kobiet, które mają chęć na zmiany nawyków na zdrowsze, ale nie wiedzą od czego zacząć lub mają za sobą wielokrotne nieudane próby.

Celem Akademii jest zagwarantowanie kobietom wsparcia i poprowadzenie ich przez cały proces skutecznego wprowadzania zmian, który obejmuje:

  • Zbudowanie motywacji nieznikającej w czasie
  • Naukę wytrwałości, aby nie poddawać się z powodu potknięć
  • Sztukę ustawiania siebie i swojego zdrowia wyżej w priorytetach
  • Znajdowanie czasu i własnych sposobów na zdrowe nawyki
  • Metody komponowania wartościowych posiłków w prosty sposób
  • Sposoby radzenia sobie ze stresem, inne niż słodycze
  • Troskę o plecy podczas pracy siedzącej
  • Sztukę radzenia sobie z kryzysami na drodze do celu

Struktura treści

Tematy spotkań

Materiał Akademii Celuj Zdrowo jest podzielony na 8 tematycznych spotkań: motywacja, wytrwałość, work-life balance, sesja Q&A, zdrowsze jedzenie, emocje a jedzenie, ulga w bólach kręgosłupa, kryzysy, czyli jak się nie poddawać. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, online i wymagają od uczestniczek dostępu do internetu, mikrofonu i kamery. Większość spotkań zaplanowana jest na ok. 90 minut, a każde z nich jest nagrywane, dzięki czemu uczestniczki mogą wrócić do nagranych treści w dowolnym momencie (również wówczas, gdy nie mogły uczestniczyć w spotkaniu na żywo).

Spotkanie dotyczące ulgi w bólach kręgosłupa prowadzi w Akademii Celuj Zdrowo fizjoterapeutka dr Edyta Tomasiak – pokazuje jak z przyjemnością i bez presji zadbać o swoje plecy podczas pracy siedzącej.

Pomocne narzędzia

Podczas spotkań prowadząca omawia niezbędną z danego tematu wiedzę oraz prezentuje pomocne narzędzia, które następnie służą uczestniczkom do opracowania własnych planów działania na kartach ćwiczeń. Dzięki temu kursantki mogą krok po kroku wdrażać zdobytą wiedzę w życie – stopniowo, przemyślanie, a jednocześnie bez presji. Dodatkowo uczestniczki otrzymują różnego rodzaju planery, organizery, checklisty, kalkulatory – narzędzia pomocne do działania od razu.

Wszystkie materiały (nagrania spotkań, prezentacje, karty ćwiczeń, materiały dodatkowe) znajdują się na stronie Akademii Celuj Zdrowo, do której każda z uczestniczek ma dostęp po zalogowaniu się na swoje konto.

Akademia Celuj Zdrowo 1

Grupa wsparcia

Uczestniczki Akademii Celuj Zdrowo podczas trwania programu oraz po jego zakończeniu, mają również  dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku. To bezpieczne miejsce, w którym mogą dzielić się swoimi sukcesami, wdrażanymi zmianami, wzajemnie wspierać i motywować, co pomaga działać.

Metodyka nauczania

Ula Nec przekazuje wiedzę w przystępny sposób, często bardzo obrazowy, co dodatkowo pomaga zrozumieć prezentowane zagadnienia. Stwarza bezpieczną atmosferę w trakcie spotkań, prezentuje indywidualne podejście do problemów każdej z uczestniczek oraz buduje przestrzeń pełną wzajemnego wsparcia. Prezentacje udostępniane podczas spotkań dodatkowo ułatwiają przyswajanie treści, a przemyślane i czytelne karty pracy skłaniają do refleksji i samodzielnego budowania rozwiązań, dostosowanych do rzeczywistości każdej z uczestniczek. Prowadząca stawia na rozwój umiejętności kursantek i budowanie poczucie sprawstwa. Wyznaje zasadę, że o ile ona jest specjalistką od zdrowego stylu życia, to każda kobieta specjalistką od swojego własnego życia.

Akademia Celuj Zdrowo 2

Opinie

Uczestniczki Akademii Celuj Zdrowo pozytywnie oceniają przygotowany program. 100% deklaruje, że poleciłoby Akademię swoim znajomym. Uczestnictwo w spotkaniach zaowocowało licznymi sukcesami – w sposobie myślenia, a dzięki temu umożliwiło działanie inne niż dotąd.

Ola Gościniak:

“Muszę przyznać, że uczestnictwo w tym programie okazało się dla mnie prawdziwym przełomem. Dzięki kompleksowemu podejściu Uli Nec, obejmującemu zarówno aspekty fizyczne, jak i emocjonalne, udało mi się nie tylko zrozumieć przyczyny mojego niekontrolowanego jedzenia słodyczy, ale również znaleźć zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem i emocjami. 

Program “Celuj zdrowo” Uli Nec był dla mnie nie tylko edukacją na temat zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim drogą do lepszego zrozumienia siebie i swoich potrzeb. Jestem niezmiernie wdzięczna za tę podróż i z całego serca polecam ten program każdej kobiecie, która zmaga się z podobnymi wyzwaniami. To inwestycja w siebie, która naprawdę się opłaca.”

Ewelina Salwuk-Marko

Dzięki Akademii otwierają się oczy na różne możliwości, poznajemy różne techniki i narzędzia. Zmieniamy swoją percepcję i zaczynamy zwracać uwagę na to, na co do tej pory nie zwracałyśmy uwagi. Pracuję bardzo dużo i nie zawsze mam czas żeby zjeść wartościowy posiłek. Dzięki Uli zaczęłam zarządzać czasem tak, aby znaleźć go również na regularne posiłki.

Jeżeli chcesz żyć bardziej zdrowo, zwracać uwagę na siebie, trochę zwolnić, znaleźć balans między pracą a życiem prywatnym, to polecam całym sercem Akademię Celuj Zdrowo Uli Nec”.

Edyta Tomasiak

“Akademia Uli to przede wszystkim nauczenie się patrzenia na swoje życie z boku, żeby móc dostrzec przyczynę obecnego stanu, który nas uwiera i możliwości zmiany, którą chcemy wprowadzić. Ula jest zaangażowanym Przewodnikiem w tym procesie. Potrafi wysłuchać, ale też za sprawą Jej trafnych pytań uruchamiają się w głowie pomysły na ciekawe rozwiązania, o których nie pomyślałoby się wcześniej.

W moim przypadku w momencie rozpoczęcia mentoringu żyłam z przekonaniem, że ja absolutnie nie mam czasu dla siebie. Po zakończeniu mentoringu ja ten czas mam❤️”

Teresa Wojaczek

“Widzę olbrzymią różnicę w moim mindsecie: zmieniło się moje myślenie o życiu, w codzienności zauważam momenty, kiedy mogę zrobić sobie przerwę, kiedy powinnam odpuścić, kiedy warto wyjść na spacer. Zmieniają się nawyki zakupowe, by zadbać o siebie od środka. Zaczęłam też marzyć o ergonomicznym biurze, które będzie wspierać moje ciało.

Mam plan idealny i mam plan krok po krokuod malutkich kroków jak regularne przerwy w pracy. Dzięki Uli doceniam te małe kroki i mam pewność, że po roku różnica będzie olbrzymia.”

Akademia Celuj Zdrowo 3

Kasia Maszttaler

„Udział w mentoringu Uli pozwolił mi inaczej spojrzeć na swoje życie. Czułam, że czegoś w nim brakuje, czegoś jest za mało, czegoś za dużo. Spotkania z Ulą uświadomiły mi co to jest i pozwoliły wdrażać zmiany krok po kroku. Pracując zdalnie bardzo łatwo jest się zatracić w tej pracy. Na początku roku odkryłam, że brakuje w moim życiu work-life balance. Zapisałam się do Akademii Uli i z jej pomocą zaczęłam działać na tym aspektem swojego życia. I już widzę efekty!

Kaja

“Cieszę się, że wzięłam udział w Akademii Celuj Zdrowo. Ula zadbała o merytorykę i ciekawe ćwiczenia. Ponadto stworzyła atmosferę bezpieczeństwa i komfortu, w której mogłyśmy swobodnie pracować nad naszymi celami oraz dzielić się doświadczeniami, zarówno sukcesami, jak i porażkami. Grupa była wspierająca, a nie oceniająca. Przez cały czas trwania programu panowała przyjazna i motywująca atmosfera. Polecam!”

Justyna

“Mentoring z Ulą Nec to duża dawka solidnej wiedzy merytorycznej połączonej z praktycznymi ćwiczeniami, a wszystko podane bardzo przystępnie i w przemiłej atmosferze. Ula ma indywidualne podejście do każdej osoby biorącej udział w programie. Potrafi uważnie słuchać i przekazywać wiedzę dopasowaną do potrzeb. Czułam się zaopiekowana! Jeśli chcesz zadbać o zdrowy styl życia, to Akademia Uli “Celuj zdrowo” jest najlepszym wyborem 🙂”

Cena i dostępność

Akademia Celuj Zdrowo (8 spotkań online, trwających łącznie ponad 10 godzin, bezterminowy dostęp do nagrań, karty ćwiczeń, dodatkowe materiały, wsparcie w grupie na Facebooku) dostępna jest w cenie 999zł, co stanowi mniej niż 99zł za godzinę merytorycznego wsparcia.

Specjalnie dla czytelniczek portalu GirlBosskie.pl autorka przekazuje kod dający 100zł zniżki: CELUJZDROWO, od podanej powyżej ceny, ważny do 10.04.2024

Nabór do Akademii odbywa się okresowo – aktualnie drzwi do programu otwarte są do 10.04.2024. Praca odbywa się w małych grupach, dlatego liczba miejsc jest mocno ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Podsumowanie

Akademia Celuj Zdrowo, stworzona przez Ulę Nec, stanowi kompleksowy program dla kobiet, które pragną zadbać o swoje zdrowie i równowagę życia. Uczestniczki otrzymują nie tylko niezbędną wiedzę, ale także praktyczne narzędzia do skutecznego wdrażania zmian.

Program, podzielony na 8 tematycznych spotkań, prowadzi uczestniczki przez proces budowania motywacji, wytrwałości, balansu między życiem zawodowym a prywatnym, zdrowych nawyków żywieniowych, radzenia sobie ze stresem, troski o kręgosłup oraz pokonywania kryzysów. Każde spotkanie trwa około 90 minut i jest nagrywane, co umożliwia uczestniczkom dostęp do treści w dowolnym momencie.

Autorka, Ula Nec, farmaceutka i specjalistka psychodietetyki, wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, aby pomóc kobietom w efektywnym wprowadzaniu pozytywnych zmian. Program kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdej uczestniczki, tworząc przy tym atmosferę wzajemnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Opinie uczestniczek potwierdzają skuteczność programu, a liczne sukcesy, jakie odnoszą, świadczą o jego wartości. Dostępność Akademii Celuj Zdrowo w cenie 999 zł sprawia, że jest to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie, która jest dostępna dla wszystkich, chcących działać na rzecz swojego lepszego jutra.

Obecnie nabór do Akademii trwa do 10.04.2024, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto się spieszyć. To idealna okazja dla kobiet pragnących zmienić swoje życie na zdrowsze i bardziej zrównoważone.

Możesz dołączyć tutaj: https://ulanec.pl/akademia/

Przeczytaj także

Zdrowie, rozwój, wsparcie – wywiad z Ulą Nec – współautorką książki „Chcę WWWięcej”

Zdrowie, rozwój, wsparcie – wywiad z Ulą Nec – współautorką książki „Chcę WWWięcej”

Ula Nec, przedsiębiorczyni online, podzieliła się swoimi motywacjami do rozpoczęcia własnego biznesu oraz wyzwaniami na drodze…
Odzyskaj kontrolę nad życiem i biznesem – Ula Nec – Podcast #GIRLBOSS113

Odzyskaj kontrolę nad życiem i biznesem – Ula Nec – Podcast #GIRLBOSS113

Przy prowadzeniu biznesu nie wolno zapomnieć o jednej najważniejszej tak naprawdę rzeczy. A raczej o osobie,…
Jak pracować aby wykończyć siebie?

Jak pracować aby wykończyć siebie?

Jak pracować aby wykończyć siebie, rodzinę i zamknąć firmę z płaczem? – Ula Nec Masz czasem…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *