- 2024-07-15
- 593
- 31 minut czytania
Budowanie relacji i efektywność organizacyjna, czyli lekcje z 3 dniowego Arłamów Business Challenge

„Sekret pracy zespołowej tkwi w nastawieniu skierowanym na zewnątrz”. Steve Young
Zespoły nastawione na zewnątrz (outward facing teams) nie koncentrują się wyłącznie na wewnętrznych procesach i relacjach, lecz aktywnie angażują się z otoczeniem zewnętrznym, co pozwala im lepiej zrozumieć potrzeby rynku, kreować nowe pomysły oraz budować trwałe relacje z różnymi interesariuszami. Taki zespół nie ogranicza się do wewnętrznych zasobów i kompetencji, lecz aktywnie poszukuje zewnętrznych perspektyw i rozwiązań. To teoria. Teoria stała się praktyką podczas Arłamów Business Challenge, które odbyło się od 30 czerwca do 2 lipca 2024 roku w malowniczej scenerii Arłamowa.
Praktyka w działaniu
Goście Arłamów Business Challenge, którzy przejechali do hotelu na 3 dniowe wydarzenie, witani byli w specjalnie przygotowanej recepcji, gdzie uczestnicy mogli wpisać się na listę popołudniowych aktywności, aby od razu rozpocząć pobyt w nietuzinkowy sposób. Wśród atrakcji do wyboru znalazły się m.in. ścianka wspinaczkowa, strzelnica, park linowy czy jazda konna. Dla tych, którzy preferowali spokojniejsze formy relaksu, dostępna była sauna oraz koncert mis tybetańskich. W pokoju czekały na gości welcome packi, w tym Książka KucHRska, pokazująca, jak wiele łączy kuchnię z cyklem życia pracownika – od rekrutacji po offboarding, a także pudełko z kosmetykami i gadżetami od Ewy Chodakowskiej i prezenty od hotelu Arłamów.

Włoski klimat z widokiem na Bieszczady
Po południowych aktywnościach, kolejnym punktem programu była włoska kolacja na tarasie kawiarni Panorama, przy akompaniamencie Marcina Florczaka. Goście delektowali się wyśmienitą włoską kuchnią w towarzystwie Vito Casettiego, znanego z programu „Europa da się lubić”. Przed podaniem każdego z dań (co już w samo w sobie było spektakularnym show), Maciej Kautz – moderator całego wydarzenia, dopytywał Vito o specyfikę dań, rozpoczynając dyskusję pobudzającą wszystkie zmysły.

Było elegancko, smacznie i nastrojowo. Dźwięki muzyki, starannie przygotowane potrawy i atmosfera kolacji plenerowej sprzyjała nie tylko kulinarnym doznaniom, ale także budowaniu relacji i rozmowom… o życiu i biznesie.

Eksplozja Doświadczeń: drugi dzień Arłamów Business Challenge
Kolejny dzień wydarzenia był prawdziwą eksplozją doświadczeń. Rozpoczął się intensywnymi treningami prowadzonymi przez Ewę Chodakowską i Adama Kszczota, dostarczając uczestnikom potężną dawkę endorfin. Było pobudzająco i motywująco, a pozytywna energia pozostała z uczestnikami na dłużej, co było niezwykle przydatne, biorąc pod uwagę dynamiczny i zmienny przebieg dnia.

Po szybkim, ale niezwykle bogatym we wszystkie smaki śniadaniu zaplanowana była konferencja w plenerze na polu golfowym. „Zaplanowana” to słowo kluczowe, gdyż ostatecznie się tam nie odbyła! Na pięć minut przed rozpoczęciem konferencji świeciło piękne słońce i niektórzy nawet martwili czy ta piękna pogoda nie będzie zbyt dużym rozpraszaczem. Po kolejnych pięciu minutach wszyscy uczestnicy wydarzenia siedzieli już pod namiotem, który zaplanowany był jako scena dla prelegentów, gdyż zaczął padać deszcz.
Elastyczność i integracja: konferencja w nietypowych warunkach
Ściśnięci na małej powierzchni, uczestnicy konferencji wraz z prelegentami, przy dźwiękach padającego deszczu, zachowali dobry humor i pozytywne nastawienie. W tej nietypowej aranżacji rozpoczęła się więc konferencja, którą zainurowała Dr Monika Sońta płynnie dostosowując się do nowych warunków konferencyjnych. Klimat był nietypowy, ale świetnie wpłynął na integrację uczestników.

Niestety deszcz przybierał na sile, a w oddali zaczęło grzmieć, więc Prezes hotelu Arłamów – Michał Kozak szybko podjął decyzję o ewakuacji. W ciągu kilku minut pojawiły się parasole i samochody, które w strugach deszczu przetransportowały uczestników do hotelu. Lekko zmoknięci, ale zaopiekowani rozpoczęliśmy konferencję prawie jak gdyby nic. Prawie, bo z małymi przerwami prądu, co również nie było planowe.
Nieprzewidywalność jako wartość
Ta nieplanowość spowodowała jednocześnie, że hasło przewodnie wydarzenia czyli „Budowanie Mostów: Strategie Integracji Pokoleń w Środowisku Biznesowym”, jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu, ukazując, jak istotna jest elastyczność w obliczu niespodziewanych sytuacji. Organizatorzy przez cały czas trwania imprezy zachowali pełen profesjonalizm, dodając do niego nawet nutkę humoru, dzięki czemu uczestnicy – mimo licznych zmian – czuli się zaopiekowani. Dużą rolę odegrał również prowadzący Maciej Kautz, który mimo zmiennych warunków błyskawicznie dostosowywał się do otoczenia, demonstrując czym jest elastyczność w praktyce.
Po przeniesieniu konferencji do sali konferencyjnej hotelu, szybko dostosowanej do potrzeb wydarzenia, rozpoczęło się spotkanie, w którym zaproszeni goście i eksperci analizowali wyzwania oraz strategie integracji różnych pokoleń w dzisiejszych organizacjach.
Dr Monika Sońta: Jak technologia tworzy podziały i łączy pokolenia
Dr Monika Sońta, ekspertka komunikacji organizacyjnej i socjolożka technologii, zwróciła uwagę na źródła napięcia technologicznego, które różnią się w zależności od pokolenia. Podkreśliła, że technologia budzi zarówno strach, jak i nadzieję: strach przed zastąpieniem przez maszyny oraz nadzieję na usprawnienie pracy. Te różnice w podejściu do technologii mogą tworzyć linie podziału między generacjami, ponieważ każda z nich ma inną definicję i poziom umiejętności technologicznych.

Odwołując się do raportu „Future of Jobs”, który prognozuje, że do 2025 roku 50% pracowników będzie potrzebowało dokształcenia technologicznego, Dr Sońta przedstawiła konkretne wskazówki dotyczące „oswajania” technologii. Zasugerowała także, jak wdrażać różne inicjatywy międzygeneracyjne, aby lepiej integrować pokolenia w miejscu pracy, pokazując na swoim własnym przykładzie jak skutecznie współpracuje z różnymi pokoleniami.
Efektywne Komunikowanie się z pracownikami: lekcje od Romeo Grzębowskiego
Romeo Grzębowski, Chief Inspiration Officer w Extended Tools Polska, poruszył temat różnic międzypokoleniowych w oparciu o model extended DISC. Zwrócił uwagę, że złota zasada znana z dzieciństwa – „traktuj bliźniego swego jak siebie samego” – jest dziś niewystarczająca. Nowa zasada mówi: „traktuj bliźniego swego tak, jak on chciałby być traktowany”, co oznacza, że jako liderzy musimy dostosować się do naszych partnerów i pracowników w jak najbardziej spersonalizowany sposób, zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami.
Analizując temat „niezaangażowania” pracowników, Romeo Grzębowski zwrócił uwagę na takie aspekty jak nieprzewidywalność, nowe metody i narzędzia pracy oraz zmiana stylu życia i pracy. Wskazał, że te czynniki, w połączeniu z presją na wyniki, mogą prowadzić do wypalenia zawodowego i epidemii depresji.

Bazując na wynikach badania przeprowadzonego przez Extended Tools wiosną 2022 wśród działów HR, Grzębowski podkreślił niedocenianie rozmów z pracownikami. Według badań, zdaniem HR, niemal 80% menedżerów poświęca średnio mniej niż 4 godziny tygodniowo na rozmowy z pracownikami. Ponadto, ponad 80% działów HR uważa, że menedżerowie przeznaczają mniej niż 30% tych rozmów na tematy związane z rozwojem. Odwołując się do tych wyników, Grzębowski zaznaczył, że regularne, spersonalizowane rozmowy z pracownikami są niezwykle istotne w zakresie zwiększenia zaangażowania i zadowolenia w miejscu pracy – niezależnie od pokolenia. Swoje wystąpienie zakończył mocnym hasłem, z którym zostawił uczestników na dłużej, że „ludzie to nie zasoby”.
Maja Gojtowska: Potrzebna jest zmiana myślenia
Maja Gojtowska, obserwatorka trendów HR, konsultantka i trenerka, jako ambasadorka młodego pokolenia zwróciła uwagę, że pokoleniem „wszystko mającym” zarządzają osoby, które same tego nigdy nie doświadczyły. Na przykładzie ogłoszenia rekrutacyjnego wykazała, że wiele komunikatów jest pisanych w sposób, który byłby odpowiedni „dla nas 20 lat temu”. Dotyczy to zarówno procesów rekrutacyjnych, jak i onboardingowych oraz innych komunikatów skierowanych do pracowników, bez uwzględnienia ich obecnych potrzeb i perspektywy.
Świadoma, że nie da się budować nowoczesnej organizacji bez pokolenia Zet, Gojtowska podkreśliła konieczność zmiany myślenia i dostosowania się do nowych realiów. Zachęciła do przebywania tam, gdzie są młodzi ludzie, na przykład poszukując inspiracji na TikToku. Sugerowała również, by zastanowić się, co można im zaoferować, szukając benefitów, które są dla nich atrakcyjne oraz aktywnie włączające ich do organizacji, aby mogli poczuć sprawczość i mieć dostęp do liderów.

Na zakończenie Maja Gojtowska zadała niezwykle trafne pytanie: czy chcemy być liderami, od których ludzie odchodzą. To pytanie skłoniło uczestników do refleksji nad rolą przywództwa i jego dostosowaniem do potrzeb młodszych pokoleń.
Iwona Wencel o roli HR w zarządzaniu różnorodnością
Iwona Wencel, HR Executive i HR Performance Mentor, w swoim wystąpieniu podkreśliła, że po raz pierwszy w historii biznesu mamy w firmach cztery, a nawet pięć generacji pracowników. Różnice pokoleniowe są niezwykle głębokie, a wiek nie determinuje miejsca w hierarchii. Wencel zaznaczyła, że teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebna jest silna i efektywna funkcja HR, która potrafi przekuć wielopokoleniowość na sukces firmy. Kluczowe elementy tej funkcji to przywództwo, procesy zarządzania i komunikacja, czyli wszystko, co kształtuje doświadczenie pracowników.

W swoim wystąpieniu Iwona Wencel poświęciła dużą uwagę mentoringowi międzypokoleniowemu, przywołując film „Stażysta”. Przyznała, że sama korzysta z wiedzy syna w zakresie technologii oraz docenia wartość międzypokoleniowych zespołów, które wnoszą zupełnie inne perspektywy. Ekspertka podkreśliła również znaczenie podnoszenia świadomości menedżerów w zakresie zarządzania różnorodnością. Zrozumienie potrzeb i stylów komunikacji poszczególnych pokoleń daje możliwość świadomego i efektywnego zarządzania zespołem, co jest krytyczne dla osiągnięcia sukcesu organizacji.
Debata Ekspertów: Wyzwania i praktyki integracji międzypokoleniowej
Kolejnym punktem części merytorycznej była debata, w której uczestniczyli Monika Wojnowska (SAMSUNG), Małgorzata Michalczyk (Colliers), Agnieszka Majkowska (Pru), Justyna Jankowska (NetWorks) oraz Maciej Straus (Hotel Arłamów). Dyskusję moderował Roman Młodkowski. Uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z integracją międzypokoleniową, metodami komunikacji międzygeneracyjnej oraz najlepszymi, niekoniecznie oczywistymi, praktykami w zarządzaniu zespołami wielopokoleniowymi w ich firmach.

Szukajmy tego, co nas łączy
Justyna Jankowska z firmy NetWorks zwróciła uwagę, że 70% przedstawicieli pokolenia Z nie chce pracować w korporacjach, co stanowi poważne wyzwanie dla wielu firm. Podkreśliła, że konieczne jest otwarcie się na potrzeby młodych pracowników, takie jak elastyczność zatrudnienia i digitalizacja stanowisk. „Staramy się szukać tego, co nas łączy, a nie dzieli. Choć różnic jest wiele, to w praktyce okazuje się, że wartości mamy podobne. Udało nam się wypracować szereg rozwiązań, które tworzą solidny fundament. Dzięki nim pracownicy mogą samodzielnie kształtować swoje środowisko pracy i czuć się w nim najlepiej” – tłumaczyła Justyna Jankowska na przykładzie NetWorks.
Otwórzmy się na nowe potrzeby
Agnieszka Majkowska z firmy Pru podkreśliła, że wyzwaniem są zupełnie nowe potrzeby młodych pracowników. „Często mówią, że nie chcą zarabiać więcej, jeżdżą komunikacją miejską” i to im wystarcza – mówiła Majkowska, podkreślając jednocześnie, że są na to sposoby. „Jeśli chcesz zwiedzać świat to my Ci to umożliwimy”. „Szukajmy więc sposobów, aby dotrzeć do takich pracowników, bo poznając ich potrzeby, jesteśmy w stanie to zrobić” – zachęcała Agnieszka Majkowska.
Włączenie i wymiana wiedzy
Monika Wojnowska z SAMSUNGa zwróciła uwagę, że najbardziej dyskryminowaną grupą pracowniczą są kobiety 50+, ale podkreśliła, że to nie oznacza, iż nie są one skłonne do nauki. Ekspertka wyjaśniła, jak w jej firmie angażuje się pracowników w różne zadania, umożliwiając im – niezależnie od stanowiska i wieku – prezentowanie własnych pomysłów. Dodała, że sama wiele uczy się od młodych pracowników, pokazując wartość wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń.
Nowe narzędzia rozwoju
Małgorzata Michalczyk z Colliersa podkreśliła, że choć młodzi ludzie potrafią korzystać z technologii, często brakuje im umiejętności w obsłudze narzędzi takich jak PowerPoint, Word czy Excel. „Dlatego w Colliers organizujemy szkolenia dla wszystkich nowych pracowników. Każdy, kto przychodzi do firmy, może się nieograniczoną ilość razy zapisać na takie szkolenie” – wyjaśniła. Małgorzata Michalczyk opowiedziała również o inicjatywie wolontariatu. „Miejsca rozchodzą się natychmiast, bo są limitowane. Zaczęliśmy robić wolontariat, żeby pomagać, a odkryliśmy, że najwięcej korzyści odnosimy my” – dodała. Zwróciła również uwagę, że jako liderzy powinniśmy więcej słuchać niż mówić. Wtedy pomysły – także nieoczywiste – przyjdą do nas same.
Różnorodność i transparentność w zespole hotelu Arłamów
Maciej Straus z Hotelu Arłamów opowiedział o różnorodności zespołu Arłamowa, składającego się z pracowników, którzy przebywają na terenie hotelu także 24 godziny na dobę – niemal 250 osób mieszka bowiem na miejscu. Oznacza to konieczność odpowiadania na zróżnicowane potrzeby, zaczynając od podstawowych, takich jak wyżywienie, aż po kwestie rozwojowe.
Wspomniał także o amatorskim klubie sportowym, który jest złożony z pracowników hoteli. „Niezależnie od tego czy na co dzień ktoś sieje trawę, pracuje w kuchni, czy jest prezesem, na boisku się to nie liczy, bo role zawodowe tracą znaczenie, a zespół musi ustalać własne zasady współpracy” – opowiadał Maciej Straus. Dzięki temu pracownicy mają okazję poznać się nawzajem w zupełnie nowych rolach, co sprzyja budowaniu silniejszych więzi i lepszej współpracy.
Maciej Straus podkreślił również kluczową rolę onboardingu i preonboardingu, czyli procesów wprowadzania nowych pracowników jeszcze przed ich formalnym dołączeniem do organizacji. Te etapy umożliwiają strategiczne wprowadzenie pracowników – niezależnie od ich wieku – co sprzyja lepszej adaptacji i integracji w firmie. Podkreślił także, że organizacja powinna być transparentna, aby wszyscy pracownicy znali zasady współpracy i stawiane przed nimi oczekiwania.
Wystąpienie Ewy Chodakowskiej: Motywacja jest przeraklamowana
Na zakończenie konferencji na uczestników czekała niespodzianka, czyli wystąpienie gościa specjalnego. Ewa Chodakowska, znana trenerka fitness i przedsiębiorczyni, skupiła się na znaczeniu budowania nawyków poprzez wiedzę o funkcjonowaniu naszego mózgu. Podkreśliła, że nie warto czekać na motywację, ponieważ jest ona przereklamowana – kluczowa jest samodyscyplina. Wyjaśniła, że trening ciała wpływa na obszary mózgu odpowiedzialne za samodyscyplinę, co przekłada się na różne aspekty naszego życia.

Chodakowska zaznaczyła, że wygląd ciała jest tylko efektem ubocznym, a najważniejsze są korzyści, jakie aktywność fizyczna przynosi naszemu samopoczuciu, koncentracji i relacjom z innymi. Zachęciła jednocześnie do codziennego wdrażania aktywności fizycznej, bo to naturala pigułka zdrowia i szczęścia., przypominając uczestnikom konferencji jak poranny trening wpłynął na naszą energię i nastawienie na resztę dnia.
Olimpiada Sportowa: Praktyczne zastosowanie filozofii #ArłaMOVE
Słowa Ewy Chodakowskiej stanowiły doskonałe wprowadzenie do kolejnego punktu programu – olimpiady sportowej, która zgodnie z autorską filozofią #ArłaMOVE, miała przenieść teorię w praktykę.

Zespoły złożone z osób z różnych pokoleń, firm, branż i na różnym etapie kariery zawodowej walczyły w świetnie przygotowanych konkurencjach sportowych, które wymagały zarówno sprawności fizycznej, jak i kreatywności oraz przede wszystkim – wzajemnej współpracy. Każdej nowo utworzonej grupie przyświecał wspólny cel, więc zaangażowanie było maksymalne.




Kulminacja ABC: Uroczysta Gala Wieczorna
Kulminacją wydarzenia ABC była uroczysta wieczorna gala, która odbyła się w eleganckim hotelowym patio. Był to prawdziwy spektakl smaków, za który odpowiadał Szef Kuchni Hotelu Arłamów wraz ze swoim zespołem. Nie tylko smak, ale i sposób serwowania potraw wzbudzały zachwyt, podkreślając kunszt i profesjonalizm teamu.

Wieczorna gala obfitowała w liczne atrakcje, z których każda coraz bardziej podnosiła poziom imprezy. Był pokaz laserowy, wystąpienie podróżnika Tomasza Michniewicza, wspólne tańce z Rafałem Maserakiem i wyjątkowa oprawa muzyczna, za którą odpowiedzialny był zespół Stage Fever i Hirek Wrona. Były też „wyciskacze łez”, czyli filmiki przygotowane przez zespół o Arłamowie ukazujące w swobodny, naturalny sposób na czym polega efektywna współpraca. Na imprezie byłam do samego końca wraz z większością gości, gdyż każdemu – mimo późnej pory – żal było opuszczać te niezwykłe wydarzenie.

Arłamów Business Challenge: Więcej niż perfekcyjne wydarzenie HR
Na tym mogłabym skończyć, ale Arłamów Business Challenge zasługuje na więcej. Jest to nie tylko perfekcyjnie przygotowane wydarzenie HR z wartościowymi inspiracjami i niesamowitą oprawą rozrywkową, ale również przykład zespołu, który aktywnie współpracuje z otoczeniem zewnętrznym. Pracownicy Arłamowa nie tylko byli zaangażowani w przygotowanie eventu, ale część zespołu aktywnie brała udział we wszystkich punktach programu. Przy uroczystej kolacji w stylu włoskim przy stoliku, przy którym miałam przyjemność siedzieć z takimi wspaniałymi osobami jak Vito Casetti z żoną Kamilą, Maciejem i Dianą Kautz, Michałem Pilchem z firmy ZDROWIT i Agnieszką Czwartosz z Lindt & Sprüngli, towarzyszyła nam Karolina Mazur z działu sprzedaży #ArłaTeam. Pracownicy „rozsiani” byli bowiem wśród gości, nie budując sztucznych podziałów. Tak samo podczas wszystkich innych aktywności, jak trening z Ewą Chodakowską.

Zaangażowani ambasadorowie firmy
Zespoły otwarte na zewnątrz doskonale wiedzą, że bezpośrednia interakcja z klientami to lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań, co pozwala nie tylko na budowanie relacji opartych na zaufaniu, ale także stanowi okazję do tworzenia nowych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań. To by tłumaczyło świetnie opracowany harmonogram Arłamów Business Challenge, który tak samo pozwalał na poszerzenie swoich horyzontów, jak i aktywności oraz relaks, umożliwiające poznanie możliwości hotelu.
Jestem przekonana, że zespół – poprzez aktywne uczestnictwo w całości wydarzenia – ma już wnioski na kolejną edycję. Z punktu widzenia uczestnika wydarzenia, dla mnie, pracownicy to zaangażowani ambasadorowie firmy, którzy w naturalny sposób promują wartości hotelu Arłamów podnosząc nieustannie poprzeczkę, a przez to wzbudzając jeszcze większy podziw i zaangażowanie ze strony gości.
Arłamów moimi oczami: fundamenty sukcesu organizacyjnego
Jako osoba z zewnątrz postrzegam tym samym Arłamów jako przykład organizacji, która promuje kulturę opartą na takich filarach jak:
• Zaangażowanie Pracowników: Od pierwszej do ostatniej chwili pracownicy wykazywali niezwykłą dbałość i zaangażowanie w każde swoje zadanie, wspierając i opiekując się uczestnikami ze szczerą troską. Arłamów Business Challenge, pokazuje, jak ważne jest, aby każdy członek zespołu rozumiał i promował wartości organizacji.
• Promowanie Współpracy: Radzenie sobie w zmiennych okolicznościach wymagało efektywnej wymiany informacji między różnymi działami oraz sprawnej organizacji całego wydarzenia, co jest dowodem na skuteczną współpracę wewnątrz firmy.
• Innowacyjność i Kreatywność: Kolejne punkty programu zaskakiwały uczestników swoją oryginalnością i pomysłowością, co świadczy o wysokim poziomie innowacyjności i kreatywności zespołu oraz słuchaniu potrzeb gości.
• Dbałość o Relacje: Otwartość i nieustanna obecność pracowników budowały atmosferę zaufania, zapewniając gościom swobodne warunki do korzystania zarówno z atrakcji i relaksu, jak i merytorycznej części wydarzenia.
• Elastyczność i Adaptacja: Zespół nieustannie wykazywał się umiejętnością dostosowania się do zmiennych okoliczności, zapewniając wysoki poziom obsługi, co bezpośrednio przełożyło się na satysfakcję gości.

Zakończenie: Lekcje z Arłamów Business Challenge
Podsumowując, dla mnie Arłamów Business Challenge to nie tylko inspirujące wydarzenie i przykład perfekcyjnego eventu biznesowego, ale także doskonałe studium przypadku zintegrowanego podejścia do zarządzania, które prowadzi do wyjątkowych wyników.
Wydarzenie pokazało, nie tylko jak budować mosty między pokoleniami, ale także jak:
- Budować relacje dzięki zaangażowaniu pracowników – ambasadorów hotelu
- Zwiększać efektywność organizacyjną, dzięki podejmowaniu się ambitnych wyzwań
- Promować adaptacyjność do zmieniających się warunków, nieustannie zachowując najwyższą jakość.
Mistrzowskie Prowadzenie
Na zakończenie pragnę podkreślić, że prestiż całego wydarzenia podniósł też prowadzący Arłamów Business Challenge – Maciej Kautz. Za każdym razem, kiedy biorę udział w evencie przez niego prowadzonym, jestem pod ogromnym wrażeniem jego profesjonalizmu i zaangażowania, które są widoczne na każdym kroku.

Doskonale przygotowany do swojej roli, Maciej Kautz nie tylko moderował dyskusje, ale również aktywnie słuchał i angażował uczestników, tworząc atmosferę sprzyjającą wymianie poglądów i twórczej dyskusji. Dzięki temu uczestnicy czuli się zmotywowani do aktywnego udziału, co znacząco wpłynęło na dynamikę i wartość całego wydarzenia.

Dziękuję #ArłaTeam i wszystkim obecnym podczas Arłamów Business Challange za dni pełne inspiracji.
Wydarzenie zorganizowane było przez hotel Arłamów.
Więcej relacji z wydarzenia na https://www.instagram.com/skuteczniwturystyce/