• 2024-04-08
  • 465
  • 4 minut czytania

Sprawdzone narzędzia dla edukatorki online

Sprawdzone narzędzia dla edukatorki online

Nie wiesz, jak zacząć uczyć online? Szukasz sprawdzonych narzędzi i przydatnych szkoleń, by rozwinąć swój biznes online? Zobacz listę narzędzi, które wykorzystuję od 4 lat ucząc dorosłych języka hiszpańskiego online. Poznaj sprawdzone narzędzia dla edukatorki online!

Sprawdzone narzędzia dla edukatorki – spotkania online i komunikatory

Uważam, że najlepsze udogodnienia i najpopularniejszym narzędziem do spotkań jest Zoom, który ma możliwość nagrywania. Niestety w darmowej wersji możliwe są spotkania po 40 minutach. Moje oczekiwania spełnia Google Meet i jest bardzo intuicyjny w obsłudze nawet dla osób „nietechnicznych”. Minusem jest to, że w darmowej wersji nie ma możliwości nagrywania spotkań. Na rynku dostępne są różne platformy i komunikatory, takie jak Microsoft Teams, Wherebay, Clickmeeting, Skype, Whatsapp, Telegram, Discord i Slack.

Organizacja pracy

Jako edukatorka, wiem, że organizacja czasu pracy, planowanie spotkań i gromadzenie danych są bardzo ważne w biznesie online. Kiedy organizuję swoją pracę, najbardziej lubię używać narzędzi Google, takich jak Google Dokumenty, Kalendarz, Keep i Prezentacje.

Na mojej stronie internetowej możesz znaleźć kalendarz, który nazywa się Calendly. Jest to program, w którym możesz zobaczyć dostępne terminy spotkań. Jest on w języku angielskim. Innym narzędziem, które polecane jest przez wiele osób pracujących online, jest Zencal. Jego zaletą jest to, że jest w języku polskim.

Jeśli organizujesz spotkania online, przydatne mogą być aplikacje, które pomogą Ci gromadzić materiały, notatki i linki. Istnieje wiele różnych opcji do wyboru, takich jak Notion, OneNote, Linktree, Wakalet czy Evernote.

Nagrywanie spotkań i ekranu

Kiedy chcę nagrać to, co dzieje się na ekranie podczas spotkania, używam platformy Vimeo. Jest ona bardzo przydatna. Mogę również skorzystać z innych platform do nagrywania i udostępniania wideo, takich jak YouTube, Canva, OBS czy wtyczka Loom, która jest idealna do krótkich nagrań wideo.

Prezentacje i ćwiczenia online

Poniższe narzędzia wykorzystuję, by omawiane na spotkaniu online zagadnienie, przedstawić w sposób atrakcyjny i angażujący dla odbiorcy.

  • Genially — platforma do tworzenia interaktywnych prezentacji
  • Document Google, Powerpoint — tworzenie prezentacji i testów online
  • Wordwall, Quizlet, Kahoot, H5F, Quizizz, Liveworksheets — tworzenie interaktywnych gier i quizów
  • Edpuzzle — tworzenie interaktywnych ćwiczeń, quizów z użyciem wideo np. z youtube
  • Socrative — tworzenie testów online
  • Mentimeter — zbieranie opinii i głosów z natychmiastową reakcją i prezentacją wyników
  • Classroomscreen — interaktywna tablica online
  • Wheel of names — koło do losowania imion, nazw
  • Coggle — do tworzenia map myśli
  • Wordart — tworzenie chmury ze słów
  • Canva i różne banki zdjęć — tworzenie własnych materiałów graficznych
  • Padlet i Linoit — narzędzia online, które można wykorzystać do wspólnej pracy w grupie lub gromadzenia różnych materiałów.
  • Flipgrid — narzędzie, które świetnie sprawdza się w pracy grupowej, szczególnie do udostępniania krótkich filmików.

Słowniki

Z dostępnych w internecie narzędzi polecam używać słowników, takich jak Pons, WorldReference, Converso i Deepl. Używam słowników do języka hiszpańskiego, które mogą być również przydatne do innych języków. Bez wątpienia istnieją również słowniki np. tylko w języku angielskim i stąd nie ujęłam ich w poniższym zestawieniu.

Narzędzia AI

Na końcu listy przydatnych narzędzi dla edukatorów online, nie możemy zapomnieć o coraz bardziej zaawansowanych narzędziach sztucznej inteligencji (AI). Codziennie używam chatu CPT, głównie do pracy w mediach społecznościowych i tworzenia materiałów edukacyjnych i blogowych. Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji i automatyzacją wielu miejsc pracy, lista zawodów, które będą podlegać zmianom, będzie się ciągle powiększać.

Znasz inne sprawdzone narzędzia dla edukatorki online? Koniecznie podziel się koniecznie swoim doświadczeniem w komentarzu. W ten sposób zbudujemy bazę, w której będą sprawdzone narzędzia dla edukatorki.

Przeczytaj także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *