• 2024-02-21
  • 474
  • 4 minut czytania

Jak wspierać młodego sportowca?

Jak wspierać młodego sportowca?

Jest mi niezmiernie miło przedstawić e-book, który zajął 3 miejsce w sondzie na Produkt Miesiąca w styczniu: „Jak wspierać młodego sportowca?” Natalii Pawelskiej i Małgorzaty Stępniak. Autorki jako MENTALSTEPS współpracują na co dzień z klubami sportowymi – wspierają rodziców, zawodników i trenerów, oferując konsultacje oraz tworząc produkty dostosowane do ich sportowej rzeczywistości osób. Jednym z nich jest właśnie wymieniony wyżej e-book, na którego recenzję zapraszam.

Jak wspierać młodego sportowca?

To niezbędnik rodzica, który w bardzo holistyczny sposób przedstawia potrzeby trenującej młodzieży oraz metody wsparcia, jakie może dać rodzic swojemu trenującemu dziecku. E-book to nie tylko wartościowa wiedza psychologiczna, przekazana w przystępny sposób i pomagająca zrozumieć tło dziecięcych wyzwań sportowych. To również szereg testów i ćwiczeń, dzięki którym rodzic może przyjrzeć się swoim obecnym postawom i dzięki przekazanym wskazówkom zmodyfikować je na bardziej wspierające.

Nie tylko dla zawodowców

Przyznam, że e-book mnie zachwycił. Na co dzień, jako specjalistka psychodietetyki i propagatorka zdrowego stylu życia, zajmuję się wspieraniem kobiet we wdrażaniu zdrowych nawyków – również związanych z aktywnością fizyczną. Wiedza, którą przedstawiły autorki jest uniwersalna. Uważam, że dzięki ukazanym treściom e-book to niezbędnik nie tylko dla rodziców dzieci trenujących sport w zaawansowany sposób. Jest to wiedza, którą warto żeby posiadł każdy rodzic, któremu zależy na ruchu dziecka w odniesieniu po prostu do jego zdrowia. Z treści skorzysta również każda inna osoba, która chce być naprawę wartościowym wsparciem dla bliskich, chcących zadbać o swoją aktywność fizyczną. E-book na konkretnych przykładach pokazuje w jaki sposób wspierać i motywować nie wywierając jednocześnie presji i nie odbierając radości z treningów.

Kompleksowe  podejście

E-book to nie tylko wiedza teoretyczna. Testy, miniquizy i zaproponowane ćwiczenia pomagają przygotować konkretny plan na wypracowanie w sobie postaw prawdziwie wspierających. Autorki poruszają zagadnienia z różnych obszarów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że żaden z ważnych aspektów nie został pominięty. Również tematy niewygodne, często zamiatane pod dywan jak np. nadużycia znalazły w nim miejsce – psycholożki ukazały jak chronić dziecko i reagować jako rodzic w sytuacjach trudnych i przekraczających granice młodego sportowca. Treści dotyczące budowania samodzielności dzieci, nastawienia na rozwój, akceptacji błędów czy świadomości swojego ciała, to wiedza przydatna w rozwijaniu umiejętności ważnych dla codziennego funkcjonowania.

Niezbędnik KAŻDEGO rodzica

Produkt ten zdecydowanie polecam każdemu rodzicowi, dla którego zdrowie i kondycja fizyczna jego dziecka nie jest obojętna. Otwiera oczy, ukazuje błędy stereotypowego myślenia i starych schematów, a jednocześnie pokazuje nowe, dużo bardziej wspierające i motywujące metody wspomagające sportowy rozwój. Gorąco zachęcam do przeczytania e-booka – nauczmy się kibicować swoim dzieciom w naprawdę wartościowy sposób. Bądźmy wsparciem takim, jakiego potrzebują. Miejmy na uwadze nie tylko rozwój fizyczny, ale i psychikę, która bardzo często odgrywa kluczową rolę i decyduje o odnoszonych sukcesach.

Podsumowując uważam, że jest to bardzo wartościowa pozycja. Autorki przedstawiły w nim zagadnienia bazowe, a jednocześnie zapowiedziały kolejną część, której osobiście nie mogę się doczekać.

Natalio, Małgorzato – świetna robota!  Serdecznie gratuluję. Niech się niesie ta wiedza jak najdalej w świat!


Trzeci sezon podcastu Oli Gościniak dla przedsiębiorczyń!

ola gosciniak dla przedsiebiorczyn podcast - Jak wspierać młodego sportowca?

Gdzie słuchać podcastu Ola GOŚCINIAK dla przedsiębiorczyń?

  • Na blogu – lista wszystkich podkastów
  • Android – słuchaj na Androidzie w swojej aplikacji
  • Spotify – kliknij lub skorzystaj z lupki i frazy „Ola Gościniak”
  • Spotify for Creators – słuchaj w Spotify for Creators
  • iTunes – słuchaj podcastu na urządzeniach od Apple
  • Spreaker – korzystaj z aplikacji lub na stronie
  • YouTube – playlista z podcastami
  • Kanał RSS – skopiuj adres RSS i wklej go w aplikacji, której używasz

Przeczytaj także

Zostań prelegentką konferencji „E-LEARNING. Zarabiaj na Wiedzy”

Zostań prelegentką konferencji „E-LEARNING. Zarabiaj na Wiedzy”

12 czerwca 2025 roku odbędzie się kolejna edycja konferencji „E-LEARNING. Zarabiaj na Wiedzy” – ogólnopolskiego wydarzenia…
„Wciąż trudno mi uwierzyć, że to się dzieje”. Jedyna Polka na Canva Create 2025

„Wciąż trudno mi uwierzyć, że to się dzieje”. Jedyna Polka na Canva Create 2025

Kiedy myślimy o globalnym sukcesie, często w wyobraźni widzimy drapacze chmur Nowego Jorku, kalifornijskie biura technologicznych…
Kurs Roku 2024 – poznaj TOP10

Kurs Roku 2024 – poznaj TOP10

1. Ela Wolińska Mentorka freelancerek, szczególnie WA. Pomysłodawczyni i organizatorka stacjonarnych Konferencji dla Wirtualnych Asystentek, Integratorka…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *